Sada je: čet ožu 28, 2024 7:33 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće:model auta, tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. Model? 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 21 post ]  Stranica Prethodna 1 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet ruj 20, 2007 3:49 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 7:35 pm
Postovi: 2877
Vozi: Audi A4 8W
Lokacija: zagreb/graz
orginal remen se nemože poredit sa nekim zamjenskim jer je jednostavno kvalitetniji,istina je da volvo ne proizvodi sam te remene ali ta firma koja radi remen za volvo dobro zna po kojem standardu mora raditi OEM remen a po kojem neki zamjenski.
ovo govorim iz izkustva jer u jednoj firmi u kojoj sam nekad davno radio koža koja se ugrađuje u porsche je se pažljivo izabirala i obrađivala nego ona za audi modele jer jednostavno za porshe mora biti kvalitetnija i zato je bila i skuplja.
zašto je moj stari na BMW orginal kugli vozio preko 5 godina a zamjenska koju sam mu ja donesao iz austrije se raspala za 8-9 mjeseci,zato što su zamjenski i OEM dijelovi iste kvalitete :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Essixtypowa
slika
MOJ AUTO JE ALKOHOLIČAR!!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet ruj 20, 2007 7:30 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:
orginal remen se nemože poredit sa nekim zamjenskim jer je jednostavno kvalitetniji,istina je da volvo ne proizvodi sam te remene ali ta firma koja radi remen za volvo dobro zna po kojem standardu mora raditi OEM remen a po kojem neki zamjenski.
ovo govorim iz izkustva jer u jednoj firmi u kojoj sam nekad davno radio koža koja se ugrađuje u porsche je se pažljivo izabirala i obrađivala nego ona za audi modele jer jednostavno za porshe mora biti kvalitetnija i zato je bila i skuplja.
zašto je moj stari na BMW orginal kugli vozio preko 5 godina a zamjenska koju sam mu ja donesao iz austrije se raspala za 8-9 mjeseci,zato što su zamjenski i OEM dijelovi iste kvalitete :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Gonzo, materijali koji se koriste kod različitih proizvođača su tema za sebe.
A za kuglu..he he, priznaj, htio si na starom zaradit pa si mu kupil neku totalnu jeftinjaru ;)


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet ruj 21, 2007 8:42 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 7:35 pm
Postovi: 2877
Vozi: Audi A4 8W
Lokacija: zagreb/graz
pa neznam ono kugla njemachkog proizvodjacha,navodno vrlo kvalitetna a i dokazala se takvom......... :wink:

_________________
Essixtypowa
slika
MOJ AUTO JE ALKOHOLIČAR!!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet ruj 21, 2007 9:01 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
Moja preporuka za zamjenu na tom motoru je 80000-90000 km,

@Ruka, Volvo proizvodi jako puno vlastitih dijelova ja sam se začudio kad sam čuo info.

Original remen proizvodi u večini slučajeva Gates, ali je jači od zamjenskog, kao što Gonzo veli imao sam se i prilike u to uvjeriti na BMW-u, org remen Gates drži bez problema 60000 km, a zamjenski Gates jedva preko 50000, (pucali su na veliko) zato smo ih mijenjali na 40000 km, razlika je vidljiva i golim okom, čak ima i neka fora sa kojom bojom piše Gates, neorg je bijelo a org. zeleno, za te boje sam čuo da znače jačinu remena. ( to se možete uvjeriti kod Auto Kreše, pitajte za remen za BMW 318 M40 motor) imaju u ponudi jači i slabiji remen.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet ruj 21, 2007 9:50 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned tra 22, 2007 9:34 pm
Postovi: 4136
Vozi: V70R
Lokacija: Zagreb
Citat:
Moja preporuka za zamjenu na tom motoru je 80000-90000 km,

@Ruka, Volvo proizvodi jako puno vlastitih dijelova ja sam se začudio kad sam čuo info.

Original remen proizvodi u večini slučajeva Gates, ali je jači od zamjenskog, kao što Gonzo veli imao sam se i prilike u to uvjeriti na BMW-u, org remen Gates drži bez problema 60000 km, a zamjenski Gates jedva preko 50000, (pucali su na veliko) zato smo ih mijenjali na 40000 km, razlika je vidljiva i golim okom, čak ima i neka fora sa kojom bojom piše Gates, neorg je bijelo a org. zeleno, za te boje sam čuo da znače jačinu remena. ( to se možete uvjeriti kod Auto Kreše, pitajte za remen za BMW 318 M40 motor) imaju u ponudi jači i slabiji remen.
:shock: :shock: :shock: :shock: Ti bokca, svakaj korisnog se tu dozna. Kao što sam onomad rekao kvaliteta je važna. Samo kako otkriti kaj je kvalitetno a kaj nije? Evo ovako, pitaš in-side stručnjaka :lol: :lol:

_________________
V70R 299 HP 7/2013 -
V70 2.4 170HP 12/2011 - 7/2013
V40D 115HP 11/2004 - 12/2011


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pon ruj 24, 2007 11:58 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:
@Ruka, Volvo proizvodi jako puno vlastitih dijelova ja sam se začudio kad sam čuo info.
Znam da ti je poslodavac, ali probaj tu proizvodnju sam vidjeti. Ako je nađeš u krugu tvornice plaćam cugu.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 21 post ]  Stranica Prethodna 1 2

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan