Sada je: čet ožu 28, 2024 1:39 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće:model auta, tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. Model? 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 32 posta ]  Stranica Prethodna 1 2 3 Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Fanatici...
PostPostano: uto svi 29, 2007 1:53 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:
E, daaaaaaaa..... :-(

Vozio sam 240-tku - ajde dobro dizel ;-) od 07/1992. do 02/2004. kad sam ju zamjenio 850-tkom. I sad mi je izrazito zao kaj sam ju prodao.... Ali, nemam kucu, garazu i stvarno ne znam di bi s njom, a i san da ju sredim i izglancam do zadnjeg šerafa zasad ostaje san :-(

Kad sam je kupio bilo joj je "već" 11 god. Motor je bio riknuo na 350tkm jer je to ipak VW :-)
Ali, mehanika je čisti tenk. U tih 12-13 god malo kaj je otislo... No, limarija je dosta otišla pri kraju, jer nisam imao para za održavanje svih tih godina... Iako čovjek kojem sam ju prodao ju i dalje uredno vozi svaki dan ZG - Velika Gorica di radi i kad sam ga zadnji puta vidio prije cca 8 mjeseci na kmsatu je pisalo nekih 425000km.

Imao sam jedan umjereni sudar u njoj, kad me pokupila na raskrižju Suzuki Vitara... Ne moram pričat kaj je bilo :-)
Takav lim nikad valjda nije imao niti jedan auto. Mozda Hummmer, al' to nije auto?

Jednom je u Vecernjaku prije cca 10-tak godina izasao popis 10 najsigurnijih auta na svijetu. Bacim ja pogled, a ono fotka od onog na prvom mjestu i to bas moj 240 :-) Od ostalih nije bilo slike - he, he.... I u tekstu je još bilo istaknuto kak je taj auto u USA uzet kao mjerilo sigurnosti i po njemu je bio koeficijent 1, i drugi su se po tome morali ravnati.

Na drugom mjestu je bila čini mi se neka mečka i imala je koeficijent kolko se sjećam 0.97 ;-P

I dalje nemrem priču nastavit, jer ne vidim pisat od suza ;-)
E svaka ti dala, ti kužiš. Ja sanjam obnovljenu dvojku već deset godina i konačno sam doživio da mi se san pretvara u javu, i kaj je najbolje imam potpunu podršku žene, postala je zagriženiji fan od mene po tom pitanju.
Hal, mi ćemo na rakijanje skupa, pa da zajedno plačemo ;)
Vjerane, iako je sedmica izašla ranih 80-tih, nije stekla taj kultni status, i ne nosi taj naslov kao dvojka, iz razloga što su je napravili da bi podišli amerima.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto svi 29, 2007 3:46 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 7:35 pm
Postovi: 2877
Vozi: Audi A4 8W
Lokacija: zagreb/graz
dok je serija 200 bila aktuelna ja sam skakao iz jajeta u jaje da nebudem kurvin sin pa zato i ne razmišljam o tom autu :lol: :lol: :lol:


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto svi 29, 2007 6:43 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned vel 25, 2007 9:16 am
Postovi: 1702
Vozi: V-iše ništa40
Lokacija: Zagreb
Čitao sam o tom testu (u biti statistika) i nikad neću zaboraviti, omjer poginulih 8) u Volvu je bio 4/100 a gore spomenuta vitara (u američkoj chevy verziji) je imala omjer nekih 35/100! :oops:


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto svi 29, 2007 9:06 pm 
Offline

Pridružen/a: sub tra 21, 2007 1:58 am
Postovi: 13
slazem se sa tobom ruka..i ja imam volva 144 iz 71.god i to je masina za ove danasnje,iako bi lipo bilo uz njega imati jos jednoga novoga..s vremena na vrijeme...


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri svi 30, 2007 10:45 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Havana, tvoj volvo je čisti rock and roll, ravna armatura sa brzinomjerom na traku, kad sam tražio ovoga kojeg sad sređujem htio sam zapravo 140 seriju, preciznije 145, ali nema ga ni za lijek. Ima kod samobora moj stari u kojem sad okoši žive i raste mu vrba iz poda :(
Kad budem oko splita nadam se jednoj cugi i vizualnom uživanju u tvojoj 144 ;)


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet svi 31, 2007 9:28 pm 
Offline

Pridružen/a: sub tra 21, 2007 1:58 am
Postovi: 13
fala ruka..jeli mozda znas kako se cijene krecu za starije modele (serija 100,200).primjetia san da je u stranim zemljama velik interes za volvo oldtimere,pa me bas zanima kako je u nas.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet lip 01, 2007 1:13 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 131
Lokacija: Ljubljankovac
Bok svima, bravo ruka!

hmmm... serija 200, meni osobno 100% najjača. Vozio 15 godina a ove godine poskočio na 900 < još uvijek mislim, da je bila to največa greška u mom životu (što se tiče kupnje kola =) ), al hebi ga što sam htio, imam.

Fala bogu oboje su još kod mene, limuzina čeka na bolja vremena u garaži, a karavan mi 'dere' ko lud za posao i samo što nema 420kkm.

a devetica... to je ta, nije loša ali koliko problema u prvim kilometrima... poludiš, haha.

al inače... DA, jesam fanatik na VOLVE koji su bili vrijedni tog imena i sad kad vozim 940 GLT znam, da su 200 bili poslednji....

al što se tiče serije 100 nikako, da prestanem sanjati o grilu 164

slika

ajde, rolajte se i dalje

_________________
when I'm good, I'm good. When I'm bad, I'm better...


Zadnja izmjena: MiRo, dana/u uto lip 05, 2007 5:55 pm, ukupno mijenjano 1 put.

Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto lip 05, 2007 8:17 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:
fala ruka..jeli mozda znas kako se cijene krecu za starije modele (serija 100,200).primjetia san da je u stranim zemljama velik interes za volvo oldtimere,pa me bas zanima kako je u nas.
U nas ako ih uspijes naci, (pogotovo 100 seriju, u bazi mup-a ih je svega nekoliko), ako ti je covjek voljan prodati dobijes ga za male novce, do 1000eur. Vani, takav auto u dobroj kondiciji kosta puno, ne ispod 4-5000eur pa do 10, to se odnosi na njemacku, gb, francusku I malo gore jos onih zemalja, s tim da recimo 100 I 200 rane godine mozes jeftino naci po svedskoj i okolo ali u stanju da je restauracija nuzna. Ja trenutno radim na jednom, I ako bude sve ok kad zavrsim imam u planu bar jos jednog ili dva. Ako uspijem naci ES-a bit ce i taj sigurno, ali tesko je nac, veljko je uspio nac amazona I ako bude sve ok bit ce registriran do 9. mj. Trenutno mi je u potrazi prioritet 145, '70g. ili stariji, jedan mi je ispred nosa pobjego u rezaliste.
Izgleda da sam nasao novi hobi, ovoga cu napraviti vlastitim rukama uz pomoc nekih prijatelja u vidu uputa I savjeta tako da cu otvorit u diy-u temu gdje cu ako budem imao vremena izlagati detalje I etape procesa.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto lip 05, 2007 9:34 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:
Bok svima, bravo ruka!

hmmm... serija 200, meni osobno 100% najjača. Vozio 15 godina a ove godine poskočio na 900 < još uvijek mislim, da je bila to največa greška u mom životu (što se tiče kupnje kola =) ), al hebi ga što sam htio, imam.

evo njih...
http://www.vozimvolvo.si/e107_plugins/f ... c.php?1537

Fala bogu oboje su još kod mene, limuzina čeka na bolja vremena u garaži, a karavan mi 'dere' ko lud za posao i samo što nema 450kkm.

a devetica... to je ta, nije loša ali koliko problema u prvim kilometrima... poludiš, haha. više nas hebe, više jih volimo

slika

al inače... DA, jesam fanatik na VOLVE koji su bili vrijedni tog imena i sad kad vozim 940 GLT znam, da su 200 bili poslednji....

al što se tiče serije 100 nikako, da prestanem sanjati o grilu 164

slika

ajde, rolajte se i dalje
Bok Miro, jako me veseli kad sretnem nekoga ko je probal i zna kaj je pravi volvo. Ovo novije sve je ok, udobno, brzo, sofosticirano ali nije ni u pola tako kvalitetno i robusno. Vidimo se nadam se.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto lip 05, 2007 9:49 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 131
Lokacija: Ljubljankovac
Citat:

Bok Miro, jako me veseli kad sretnem nekoga ko je probal i zna kaj je pravi volvo. Ovo novije sve je ok, udobno, brzo, sofosticirano ali nije ni u pola tako kvalitetno i robusno. Vidimo se nadam se.
...pa kako da ne =)

_________________
when I'm good, I'm good. When I'm bad, I'm better...


Vrh
   
 Naslov: Re: Fanatici...
PostPostano: pon sij 30, 2012 6:34 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon tra 25, 2011 11:38 pm
Postovi: 1790
Vozi: 740GT VTR Evolution, 760 V6
Lokacija: Banjaluka
Red je dići ovu temu, mada bi je trebalo prebaciti u 200/700/900 podforum...

I, usput, naletih sad na ovo:
http://www.auti.hr/oldtimeri/oglas-936236/" onclick="window.open(this.href);return false;

U dvorištu ima još neku 764 (koliko vidim) i 744 novu...da nije neki od naših članova?

A moja priča...prije nego što sam ovu devetku kupio, nisam nikad razmatrao Volvo. Uvijek sam ih poštovao, i divio im se, pogotovo serije 200 i 700 (devetka nisam ni znao šta je do ove moje... :lol: ), no 200 nekako posebno...to mi je jedan od najljepših automobila ikad, ali da ja imam Volvo - ne: ok su mi, ali nisam mislio da će ikad stići "na red", a pogotovo ne da će tu i ostati.
Dizajnerski, Volvo od 2000. do ove zadnje generacije mi je bio među rijetkim podnošljivim autima iz ovog milenija, ali opet to nije to - malo Ford, malo FWD...
A Dvice stoje kao jedna od ikona prave, hard core, autoindustrije prošlog vijeka, prije nego su vrag i japanci odnijeli šalu...

Nema ni godinu dana da sam u Volvo vodama, a već imam dvije Devetke i gledam kako bih još nešto uzeo...Dvicu, naravno. Prosto me fasciniraju ti auti.

Samo, novac, vrijeme, prostor, jer ne mogu dva odjednom voziti...no, život je dug, biće i Dvica neka...2x4 i 2x5, nadam se, da nastavim tradiciju. :D

_________________
En Volvo med en åtta, en gammal risig Volvo...
Brojno stanje: 960 x6, 940 x12, 780 x1, 760 x5, 740 x12, 360 x1, C10M x1...
www.nordicrenegade.com
Kvarimo pošten svijet.


Vrh
   
 Naslov: Re: Fanatici...
PostPostano: uto sij 31, 2012 8:02 am 
Offline
Veteran
Veteran

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:31 am
Postovi: 1051
Vozi: C30 D
Lokacija: Rijeka
Ma idi vrit ruka!
Pa sta nisi vidio onaj thread koji sam otvorio sa 240 btcc?
E tako nesto bi ja volio napraviti... San snova!

_________________
Ultimate Survival Jastrebarsko!


Vrh
   
 Naslov: Re: Fanatici...
PostPostano: uto sij 31, 2012 11:01 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon tra 25, 2011 11:38 pm
Postovi: 1790
Vozi: 740GT VTR Evolution, 760 V6
Lokacija: Banjaluka
A zar ima netko da ne bi htio ono?


Iako bih ja sleepera od onog...jer nije mi Volvo Volvo bez bolesne opreme i onih fotelja.

_________________
En Volvo med en åtta, en gammal risig Volvo...
Brojno stanje: 960 x6, 940 x12, 780 x1, 760 x5, 740 x12, 360 x1, C10M x1...
www.nordicrenegade.com
Kvarimo pošten svijet.


Vrh
   
 Naslov: Re:
PostPostano: sri vel 01, 2012 7:34 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet srp 16, 2009 9:13 pm
Postovi: 1443
Vozi: 960 aka Plavi Grom
Lokacija: Mala buna
Citat:
Vjerane, pa kaj sam ja starac?? :shock:
Niste imali priliku spoznati dvojku i prosvjetliti se ;) Neka, prosvjetlit ću vas ja kad krstarica bude spremna za cestu...
Jedva čekam a BTW več duže pikiram na jedan 200 model blizu mene za restaureciju,tak da sve tvoje komentare
podržavam 100%.
Moj 850 zelenko nikad prežaljeni je volvo best buy jer je to auto koji sam doživljavao kao ikonu volva,a stariji modeli
su mi uvijek bili bliže srcu,za P1800s nemam para (možda jednog dana) a 200-tku namijeravam uskoro uzet,smijeh od
love al nikak da odvojim kak se veli višak para ;)

_________________
850 2.0 karavankoSold
850 2.3 T-5 sedankoSold
740 2.3 Brick-RWD
940 2.0 Turbać
960 3.0 Šalta sam :-))
Martiauto2017 j.d.o.o
Automehanika-Autoplin


Vrh
   
 Naslov: Re: Fanatici...
PostPostano: sri vel 01, 2012 9:18 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon tra 25, 2011 11:38 pm
Postovi: 1790
Vozi: 740GT VTR Evolution, 760 V6
Lokacija: Banjaluka
Marty, taj rukin post je skoro 5 godina star, mislim da mu je do sad nekoliko auta prošlo kroz ruke... No, pričekat ćemo njega da se javi.

P. S.
Ta tvoja avantura sa Dvicom, dobro razmisli i duboko udahni prije nego kreneš u to, jer kome jednom tetanus udje u krv, više ne izlazi.
Znam po sebi...sad sam na Youngtimerima, ali samo gledam kako bi dovukao nešto starije, trulije...kad se navučeš, kad osjetiš svu veličanstvenost zlatnog doba autoindustrije, nikad više ne poželiš natrag.

Dakle...dobro razmisli. A onda to učini! Nećeš se pokajati.

Imaš moju punu podršku, makar moralnu, a ako ikad bude prilike za tehničku, rado i to.

_________________
En Volvo med en åtta, en gammal risig Volvo...
Brojno stanje: 960 x6, 940 x12, 780 x1, 760 x5, 740 x12, 360 x1, C10M x1...
www.nordicrenegade.com
Kvarimo pošten svijet.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 32 posta ]  Stranica Prethodna 1 2 3 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan