Sada je: čet ožu 28, 2024 12:08 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. XC90 D5, 05g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 33 posta ]  Stranica Prethodna 1 2 3 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: ned vel 11, 2018 7:51 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon pro 13, 2010 12:04 am
Postovi: 1309
Vozi: V40 2.0T i V 70 D5
Lokacija: bjelovar
Moj bi izbor bio XC 70....
http://autoportal.hr/clanak/test_volvo_ ... ocean_race


Vrh
   
PostPostano: ned vel 11, 2018 8:15 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Ne kužim kak pisete o starijim motorima čovjek traži noviji auto znaci 2012-14 kolko sam skužio a tu su dizeli vise manje ok, na svakom se mesto može desiti , a Benzinci su novi motori ,a posto kod nas ih baš i nema bolje potražiti vani i onda treba vidjeti postoji na netu negdje popis koji jesu za plin koji ne, ako ima t 6 ja vjerujem da nisu tu puno nešto mijenjali od zadnjeg modela, ili 5 cil turbo taj bi isto trebao biti ok za plin, al kažem ja nisam uživo vidio Xc 60 benzinca jedino onog 2.0t Ford motor, i prvi pogon, a taj bas i nije za plin


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: ned vel 11, 2018 8:24 pm 
Offline

Pridružen/a: pet vel 09, 2018 11:23 am
Postovi: 15
Citat:
Ne kužim kak pisete o starijim motorima čovjek traži noviji auto znaci 2012-14 kolko sam skužio a tu su dizeli vise manje ok, na svakom se mesto može desiti , a Benzinci su novi motori ,a posto kod nas ih baš i nema bolje potražiti vani i onda treba vidjeti postoji na netu negdje popis koji jesu za plin koji ne, ako ima t 6 ja vjerujem da nisu tu puno nešto mijenjali od zadnjeg modela, ili 5 cil turbo taj bi isto trebao biti ok za plin, al kažem ja nisam uživo vidio Xc 60 benzinca jedino onog 2.0t Ford motor, i prvi pogon, a taj bas i nije za plin
Sent from my iPhone using Tapatalk
turbo benzinac a dobar za plin? zar nije fora da na plin idu motori koji nemaju direktno ubrizgavanje (ako sam dobro shvatio, prilikom plina ide i dio benzina, pa racunica i nije neka) i koji nemaju turbo?

gledam na stranici https://www.autoevolution.com/cars/volv ... 6at-305-hp. ako dobro vidim samo mi ovaj konkretan model odgovara. ako sam ja sve dobro skuzio.

sto se tice dizela, kazes da su ovi noviji ok?

na netu sam nasao
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 19d2e0b864

i auto izgleda ludnica. jedino ne znam cijenu ugradnje plina u njega, te jel stvarno moze ici u njega plin (2013 godine su taman mijenjali seriju). naravno i 70 k kn ppmv-a me takodjer odbija :)))

evo gledam i xc 70. malo mi se cini prevelik i izgled je malo starinski, no izgleda dosta ok. nisam bio svjestan tog modela. proucim ga.


Vrh
   
PostPostano: ned vel 11, 2018 8:39 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Jedino ako je gdi ubrizgavanje onda bas nije isplativ plin jer troši i dio benzina


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: pon vel 12, 2018 3:24 pm 
Offline
..
..

Pridružen/a: pet svi 15, 2015 11:15 pm
Postovi: 345
Vozi: V60 CC D4, V60 D2
Lokacija: Varaždin, okolica
Citat:
Majstor je jedan od boljih u Osijeku i osobno voze Volva, V70 na plin (ugradjuje i plin). E sada, njegovo je misljenje da dizeli izumiru. da ih se zapadni svijet rijesava i da uvaljuju smece nama balkancima i da je puno jeftinije i bolje vozati benzin + plin. to je moja interpretacija onoga sto mi je on rekao. meni je na prvom mjestu sigurnost obitelji i zato vise naginjem Volvu (kazu da je siguran. sto testovi, sto ljudi), a opet ne bih zelio svake godine umjesto na more kupovati dijelove za XC60 :)
Majstor ugradjuje plin pa ti odmah i prodaje ugradnju plina. Ja sam osobno vozio auto s plinom i nisam imao nikakvih zamjerki, ako ti ne smeta konstantno upaljena check-engine lampica i prepolovljen prtljaznik tj. neimanje rezervnog kotaca.


Vrh
   
PostPostano: pon vel 12, 2018 7:31 pm 
Offline

Pridružen/a: pet vel 09, 2018 11:23 am
Postovi: 15
Citat:
Citat:
Majstor je jedan od boljih u Osijeku i osobno voze Volva, V70 na plin (ugradjuje i plin). E sada, njegovo je misljenje da dizeli izumiru. da ih se zapadni svijet rijesava i da uvaljuju smece nama balkancima i da je puno jeftinije i bolje vozati benzin + plin. to je moja interpretacija onoga sto mi je on rekao. meni je na prvom mjestu sigurnost obitelji i zato vise naginjem Volvu (kazu da je siguran. sto testovi, sto ljudi), a opet ne bih zelio svake godine umjesto na more kupovati dijelove za XC60 :)
Majstor ugradjuje plin pa ti odmah i prodaje ugradnju plina. Ja sam osobno vozio auto s plinom i nisam imao nikakvih zamjerki, ako ti ne smeta konstantno upaljena check-engine lampica i prepolovljen prtljaznik tj. neimanje rezervnog kotaca.
nije takav majstor. znam se i obiteljski, tako da nije jedan od klasicnih majstora da ide uvaljivati muda pod bubrege. on iza svojih rijeci stoji svojim djelima (njegova obitelj vozi na plin, recimo).

imam yarisa na plin i imam neka sitna iskustva na plin i u biti mi ne smeta smanjeni prtljaznik, ako vozam tocak. a lampica za motor ne smije biti upaljena. ako je, ide se kod majstora. ako ga ne zna ustimati da nije upaljena, onda mijenjas majstora. ako nemas majstora, onda ne vozis na plin. tako kod mene izgleda dijagram toka :)


Vrh
   
PostPostano: pon vel 12, 2018 8:47 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon pro 13, 2010 12:04 am
Postovi: 1309
Vozi: V40 2.0T i V 70 D5
Lokacija: bjelovar
Reci ti nama jesi našao štogod?


Vrh
   
PostPostano: pon vel 12, 2018 9:05 pm 
Offline

Pridružen/a: pet vel 09, 2018 11:23 am
Postovi: 15
Citat:
Reci ti nama jesi našao štogod?
ma jok. studiram koji su motori od xc 60 pogodni na plin :)

nudi mi se jedna honda cr-v 2.0 ivtec 2016, ciji motor navodno moze na plin prijeci puno kilometara :)


Vrh
   
PostPostano: pon vel 12, 2018 9:24 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon pro 13, 2010 12:04 am
Postovi: 1309
Vozi: V40 2.0T i V 70 D5
Lokacija: bjelovar
Sad kad kreneš u širine gotov si :mrgreen:
Sve će ti se smotati :D
Šteta što je forum pomalo otišao u k....,bilo je ovdje pravih znalaca koji bi ti dali dobar savjet :(


Vrh
   
PostPostano: uto vel 13, 2018 12:12 am 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet pro 05, 2014 10:55 pm
Postovi: 497
Vozi: S60 2002. D5
Lokacija: Slavonski Brod
Citat:
Citat:
Reci ti nama jesi našao štogod?
ma jok. studiram koji su motori od xc 60 pogodni na plin :)

nudi mi se jedna honda cr-v 2.0 ivtec 2016, ciji motor navodno moze na plin prijeci puno kilometara :)
Da, podnose ga odlično. Moj glas za crva. (Ali, ja ti nisam objektivan)
Diesel ili LPG? LPG!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: pon ožu 19, 2018 3:07 pm 
Offline

Pridružen/a: sri stu 08, 2017 3:37 pm
Postovi: 6
Vozi: Volvo XC90 V8
Citat:
Citat:
Reci ti nama jesi našao štogod?
ma jok. studiram koji su motori od xc 60 pogodni na plin :)

nudi mi se jedna honda cr-v 2.0 ivtec 2016, ciji motor navodno moze na plin prijeci puno kilometara :)

Kolega, plin je alternativni energent i samo motori sa tvorničkim plinom su ojačani od temperature...lično se meni isplati po gradu gdje su neznatni napori za motor pa samim tim nema niti pregrijavanja a uštede su mi velike (probao pa znam)...preticanja, ofanzivni režim vožnje, na autoputu i sl. obavezno ga prebacim na benzin jer tada svaki puno manje uzima na normalnim brzinama 120-130kmh a benzin ipak hladi motor...apsolutno nema nigdje garancije da će bilo koji motor izdržati bilo koji napor, primjera je puno...


Vrh
   
PostPostano: uto ožu 20, 2018 10:24 am 
Offline
..
..

Pridružen/a: pet svi 15, 2015 11:15 pm
Postovi: 345
Vozi: V60 CC D4, V60 D2
Lokacija: Varaždin, okolica
Citat:
nudi mi se jedna honda cr-v 2.0 ivtec 2016, ciji motor navodno moze na plin prijeci puno kilometara :)
Ja sam imao Hyundai Accenta koji je na plinu presao nekih 180k km bez problema (prodan sa 260k).
Prijatelj je 2008. kupio novi i30 sa ugradjenim plinom, pa su mu nakon 60k mijenjali ventile.

Ocigledno je da o motoru puno ovisi, tako da pitaj ekipu na honda forumu ima li netko taj motor sa plinom, ne isplati se zaletavati jer cijena ugradnje i kasnijeg popravka ti lako pojede i vise od eventualne ustede na cijeni plina.


Vrh
   
PostPostano: uto ožu 20, 2018 10:31 am 
Offline

Pridružen/a: pet vel 09, 2018 11:23 am
Postovi: 15
Citat:
Citat:
Citat:
Reci ti nama jesi našao štogod?
ma jok. studiram koji su motori od xc 60 pogodni na plin :)

nudi mi se jedna honda cr-v 2.0 ivtec 2016, ciji motor navodno moze na plin prijeci puno kilometara :)

Kolega, plin je alternativni energent i samo motori sa tvorničkim plinom su ojačani od temperature...lično se meni isplati po gradu gdje su neznatni napori za motor pa samim tim nema niti pregrijavanja a uštede su mi velike (probao pa znam)...preticanja, ofanzivni režim vožnje, na autoputu i sl. obavezno ga prebacim na benzin jer tada svaki puno manje uzima na normalnim brzinama 120-130kmh a benzin ipak hladi motor...apsolutno nema nigdje garancije da će bilo koji motor izdržati bilo koji napor, primjera je puno...
plinar koji je ugradjivao plin mi je rekao da mogu normalno voziti 130km/h na autocesti i da se nista nece dogoditi. e sada, sve ovo sto si rekao ima smisla, tako da cu vjerojatno malo mixati energente :)

hvala


Vrh
   
PostPostano: uto ožu 20, 2018 8:06 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Meni je onda malo glupo ugrađivati plin ako se budem vozio samo do 130, ja imam u obje mazge i bas nikada nisam na bengi, osim naravno prvo paljenje ,tjeram ih i na 6000 ok i sve 5 a isto bas i nisu za plin(barem tako kažu )


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: uto ožu 20, 2018 8:22 pm 
Offline

Pridružen/a: pet vel 09, 2018 11:23 am
Postovi: 15
Citat:
Meni je onda malo glupo ugrađivati plin ako se budem vozio samo do 130, ja imam u obje mazge i bas nikada nisam na bengi, osim naravno prvo paljenje ,tjeram ih i na 6000 ok i sve 5 a isto bas i nisu za plin(barem tako kažu )
Sent from my iPhone using Tapatalk
ne volim voziti brze od 130. kada pretjecem onda idem do 150 i onda se opet vratim na 130. no to je moja opsesija sigurnoscu. radije putujem malo duze :)

mazda na plin? za njih sam cuo da ne vole bas plin. koji model i koja godina?


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 33 posta ]  Stranica Prethodna 1 2 3 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan