Sada je: čet ožu 28, 2024 4:43 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. XC90 D5, 05g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 10 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: sub tra 29, 2017 4:07 pm 
Offline

Pridružen/a: ned ožu 05, 2017 10:43 pm
Postovi: 19
Vozi: Volvo XC70 2.4t
Lokacija: Rijeka
Ljepi pozz... imam pitanje. Ima li tko slucajno da je iz rijeke ili okolice da ima bobinu za xc 70 pase i od drugih modela. danas moram na put a krrpala pred pola sata.Hvala puno.


Vrh
   
PostPostano: sub tra 29, 2017 8:13 pm 
Offline

Pridružen/a: ned ožu 05, 2017 10:43 pm
Postovi: 19
Vozi: Volvo XC70 2.4t
Lokacija: Rijeka
Put nazalost odgođen za sutra ako bude moguče. Bio bih zahvalan ako netko ima tu bobinu bilo gdje u hr. i ako mi.je moze dostaviti autobusom. ili nekim drugim putevima revolucije. posto niti jedne kurirske sluzbe nerade do utorka. Ja vrsim momentalno uplatu na racun putem weba.


Vrh
   
PostPostano: pet svi 05, 2017 1:29 pm 
Offline

Pridružen/a: ned ožu 05, 2017 10:43 pm
Postovi: 19
Vozi: Volvo XC70 2.4t
Lokacija: Rijeka
Vrlo interesantno. znaci kupio sam bobinu. i montirao. izbrisana greska na drugom cilindru. i auto vozi normalno pola sata. nako toga opet check engine. auto radi na 4 cilindra. dodjem doma spojim ga na diag. opet misfire na drugom cilindru. Nova bobina umrla. ok... Odem kod frenda koj ima isti motor kao i ja zaribni. skinem s njegovog bobinu dom opet nova ne dodje. inta se desi nakon sat vremena i njegova krepa na drugom cilindru. sad me strah baciti opet 700kn ako ce i ta krepati. znaci dve bobine au izgorile u takorec sat vremena. i to sve na drugom cilindru. Mozda zna netko uzrok tome.


Vrh
   
PostPostano: pet svi 05, 2017 7:30 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri stu 19, 2008 3:21 pm
Postovi: 941
Vozi: V70 2.4 125kw Aut
Lokacija: Banana Republic
Zasto mislis da je krepala bobina?

Misfire moze biti zbog lose svjecice, lose bobine, zastopanog injektora, vakuuma, struje....

Ja imam upravo taj slucaj i narucio sam se za ciscenje injektora jer izmjena bobina i svjecica nije dala rezultat, a imam i druge simptome zacepljenih injektora

I gdje za boga miloga kupujes bobine za 700 kuna?! Imas ih za 220 u Tokicu...

_________________
V70 2002. 2.4 170KS Automatic


Vrh
   
PostPostano: sub svi 06, 2017 11:00 am 
Offline

Pridružen/a: ned ožu 05, 2017 10:43 pm
Postovi: 19
Vozi: Volvo XC70 2.4t
Lokacija: Rijeka
Sve ovo sto si napisao ima smisla. ali meni bas krepa bobina. i to svaki put na istom cilindru. Zamjenim je s novom i radi pola sata do 45 min i krepa i ona. te krepane stavim frendu na auto i isto ne rade. Evo zvao tokic-a 480kn su kod njega. al opet cemu ih kupovat kad krepaju niti u sat vremena.


Vrh
   
PostPostano: ned svi 07, 2017 4:59 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Zvone,jesi zamijenio svjećice i pregledao instalaciju, jer očito ti negdje šlusira.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: ned svi 07, 2017 7:48 pm 
Offline

Pridružen/a: ned ožu 05, 2017 10:43 pm
Postovi: 19
Vozi: Volvo XC70 2.4t
Lokacija: Rijeka
Svjecice nove. e evo svih 5 bobina novih i radi ko zmaj. bit ce da su ove original ipak bile uzrok svega. al interesantno sa su krepavale jedna za drugom. Hvala svima na pomoci. CASE CLOSED. ;)


Vrh
   
PostPostano: ned svi 07, 2017 9:33 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri stu 19, 2008 3:21 pm
Postovi: 941
Vozi: V70 2.4 125kw Aut
Lokacija: Banana Republic
Citat:
Svjecice nove. e evo svih 5 bobina novih i radi ko zmaj. bit ce da su ove original ipak bile uzrok svega. al interesantno sa su krepavale jedna za drugom. Hvala svima na pomoci. CASE CLOSED. ;)
Ne kuzim? Kaj nisi rekao da baca misfire samo na 2. cilindru? Kakve veze onda ima zamjena bobina na ostalih 4 cilindara?

_________________
V70 2002. 2.4 170KS Automatic


Vrh
   
PostPostano: pon svi 08, 2017 5:51 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
????? Cudno

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: sub svi 13, 2017 3:53 pm 
Offline

Pridružen/a: ned ožu 05, 2017 10:43 pm
Postovi: 19
Vozi: Volvo XC70 2.4t
Lokacija: Rijeka
Evo danas konacno rjesio probkem svega. Pa da vam objasnim. Uglavnom da prvo odgovorim na post iznad. Kao sto znate od prvog dana imam problema s nemirnim radom motora. Pa konstantno greske misfire ili po jedan cilindar ili napise na scim cilindrima. Kupio svjecice nove isti k... al ajde pomirio se s tim da ce jednog dana morat elektricaru. Međutim krepala nedavno bobina taman pred put. I nista cekao sam da prodju blagdani i u utorak kupim bobinu. Montiram auto radi na svih 5 cil. Al i dalje nemirno. Nakon pola sata voznje pojavi se misfire na jos jednom cilindru. Pregledavam opet bobina. Kupim i nju. Zamjenim radi auto opet na svim cil. Al i dalje nemirno. Nakon 2 dana krepa i treca bobina hahaha.... onda sam tu stao. I kazem posto su bobine tvornicke jos na njemu logicki je da nemogu vjecito raditi i zamjenim ljepo svih 5 komada. I sad gore imam ngk iridium LPG scjecice i 5 novih bobina. Bio sam uvjeren da je auto nemirno radio radi starih dotrajalih bobina. Kad sam sve promjenio upalim ga auto radi al opet nemirno. Uff..... doslo mi je da ga zapalim. Vozio ga tako 2 dana bobine ne krepavaju al on i dalje na semaforu trese. I javi se check engine. Dodjem doma spojim ga i misfire na prvom cilindru. E jbg reko ko je tu lud sve novo al i dalje kad moram rec jede govna. Pukne mi film i odlucim provjeriti fazu. A autu je mjenjana brtva glave u zagrebu u servisu pred 5 mjeseci. Raskopam sve zivo usput kupim novi remen klizac natezac pumpu nisam jer vidim da je nova jos se sjaji. I skuzim pa auto je faljen za 1 zub na radilici. Bregaste su bile ok al radilica za 1 zub nazad. Slozim VVT na mjesto ufaziram sve stavim novu distribuciju sve operem ljepo poslozim. I idem upaliti auto..... bozeeee kakva razlika. Stavim casu vode doslovno na poklopac ventila i casa ne mrda. JUPIIIIII. evo auto radi ko puska. Bez gresaka ikakvih.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 10 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan