Sada je: sri ožu 27, 2024 5:58 am.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. XC90 D5, 05g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pon sij 30, 2017 8:22 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto svi 04, 2010 8:52 pm
Postovi: 21
Vozi: c30 1.6
Lokacija: zagreb
Ekipa, pozz!

Imam mogucnost kupnje rabljenog volva xc90 d5..
Godina je 2008., auto je prosao oko 100tkm.

Trebao bi nekog ko mi moze reci njegove vrline i mane....znaci, jel se isplati uzeti, kakvi su servisi, itd..itd..

Hvala svima na odgovoru..i savjetu..:)

_________________
RedBarOn


Vrh
   
PostPostano: pon sij 30, 2017 8:35 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Jako dobra godina jer je to redizajn i ima riješeno xx dječjih bolesti od prijašnjih modela, a 100 tkm je smjeh za taj auto tako da ako je sve u redu, održavan i uredan auto, nemaš što razmišljati, naš je 2008 i ima 168 000 i služi nas odlično, ovisno što te točno i konkretno zanima, napiši pa ću ti reći bar ono što ja znam. U svakom slučaju, ovisno od koga kupuješ auto, ja bih prije kupnje otišao u servis da se auto provjeri i da se eventualno napravi troškovnig potencijalnih radova/zahvata na autu, do 100 tkm su bar 1x trebali biti promjenjene prednje i zadnje kočnice, te 1x veliki servis remenja (ne zbog km već godina), 9 god star auto, treba vidjeti kako radi mjenjač, treba li mu upgrade softwera i provjeriti ulje, ako auto ima kuku, i ako znaš vlasnika i ako je auto vukao kukom, svakako predlažem izmjenu ulja, mada bi ja osobno to napravio iovako ionako ako kupuješ auto za sebe da ga imaš neki period + odmah bi si napravio veliki servis.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: uto sij 31, 2017 12:34 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto svi 04, 2010 8:52 pm
Postovi: 21
Vozi: c30 1.6
Lokacija: zagreb
Hvala ti na odgovoru i savjetima!

Vise me zanima iz financijskog aspekta..posto imam C30, kolika je novcana razlika u servisima?? Ne mislim na ovlasteni servis pri tom...
Auto je od frenda i rekao je da je sve servise radio u ovlastenom servisu (Moto ris) tak da ne vjerujem da ima nekih poteskoca..nadam se..
Jos auto nisam pogledao..ali prije nego ga pogledam htio sam cuti Vasa razmisljanja i savjete...

Kada ga odem pogledati, na sta da vise obratim paznju?

_________________
RedBarOn


Vrh
   
PostPostano: uto sij 31, 2017 2:48 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet kol 28, 2009 1:36 pm
Postovi: 666
Vozi: V70 D5
Lokacija: Sombor
Oterati ga u servis da ga oni pogledaju i ne boli glava posle.


Vrh
   
PostPostano: uto sij 31, 2017 5:31 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon pro 13, 2010 12:04 am
Postovi: 1309
Vozi: V40 2.0T i V 70 D5
Lokacija: bjelovar
To ti je auto od frenda ili nije auto od frenda :think:


Vrh
   
PostPostano: čet vel 02, 2017 7:45 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
XC modeli su premimum modeli volva s hodno tome su i izdatci na održavanje, ako taj ima 100 000 km, nije još nastupilo vrijeme za nekim velikim zahvatma, generalno taj auto težak, pa troši bolje i jače kočnice, gume, prednji amortizeri u principu ne izdrže pretjerano dugo jer je auto težak, drugo sad gledati na tim KM ako su stvarni, i ako poznaš vlasnika, nemaš kaj, no ja bih ipak, prije kupovine odveo auto prema dogovoru kod Ris-a na pregled i kontrolu, čisto da znaš što te očekuje u dogledno vrijeme. Ako je tamo auto održavan, onda i dečki već znaju taj auto, znaju jel bilo kaj s njim ikada ili ne, znaju jel treba kaj mijenjati odprije a što vlasnik nije ''htio'' promjeniti ili slično ...Xc90 i c30 su dva svijeta, nemaju sličnosti nikakve osim kaj na jednom i drugom piše volvo.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Lucas i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan