Sada je: čet ožu 28, 2024 11:02 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. XC90 D5, 05g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 41 post ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: uto lis 11, 2016 9:44 am 
Offline

Pridružen/a: pon lis 10, 2016 3:16 pm
Postovi: 4
Vozi: Honda Civic
Pozdrav svima,

Ovako... trenutno vozim Hondu Civic, 8. generacija. Meni auto prekrasan i više sam nego zadovoljan, ali... postaje lagano premali. U potrazi sam za nečim većim i jako sam se zapalio za Volva, konretno xc60 ili xc70. xc70 mi je zanimljiviji jer mi izgleda jako robustno ai veći je (totalno sam se zapalio za ogromni prtljažnik).
Gledao sam i obišne Volvo karavane, ali mi se kod XC-a sviđa kaj je malo povišeniji tako da napokon ne bih morao strepiti svaki puta kad idem u gorice. Makar, i dalje je karavan (v60 na primjer, ili v70) u izboru.

E sad... mislim da bi mi budget bio nekih €20.000, manje više. Htio bih da je auto barem iz 2010, ne starije, i da nema milion kilometara.

Par pitanja... koliko je velika razlika izmežu AWD i FWD kod XC-a? I, da li se za te novce može dobiti nekaj spomena vrijedno, ili da prestanem sanjati? Još sam u fazi planiranja i razgledavanja tako da to vjerojatno ne bi bilo realizirano baš odmah.

Da dodam malo na kaj sam naletio, na primjer:

http://www.njuskalo.hr/auti/volvo-xc60- ... s-19111982" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Jel se to isplati, jel vrijedi te novce, na kaj da pazim? Da li me treba biti strah toliko kilometara ili je nekaj oko 150K još uvijek normala?

Ne vozim puno, radim manje od 10K godišnje, tako da mi baš treba auto u kojem ću guštati.

Hvala na čitanju :)


Vrh
   
PostPostano: uto lis 11, 2016 9:13 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Šalt getriba uzimaj,jako ih malo ima sve su drugo automatici,ali mislim da nešto ne štima 120 kw bi trebao biti 2.0 motor (5 cil)nema šasije nigdje pa ti ne mogu provjeriti točno,treblo bi tamo otiči s dijagnostikom i pregledati auto (bio sam več jednom tamo kad je kolega uzimao V 50)

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: sri lis 12, 2016 8:22 am 
Offline

Pridružen/a: pon lis 10, 2016 3:16 pm
Postovi: 4
Vozi: Honda Civic
Thanks :)
To je sad jpš sve u fazi planiranja, pa je ovo bio samo primjer. Sad, samo za primjer, ovaj ima skoro 200K km, jel to nije problem? Može to još dobro proći bez da krenu veliki problemi?

Koliko sam si stvorio financijsku konstrukciju, normalno održavanje nije problem, ali bih rado izbjegao da uleti neki veliki trošak u prve dve godine (znam, ne mogu biti siguran nikad na rabljenom, ali barem da ne uletim na glupo).


Vrh
   
PostPostano: sri lis 12, 2016 12:55 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Nije to ništa ako je redovno održavan , ti motori ni nemaju nekih bolesti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: pet lis 14, 2016 7:36 pm 
Offline

Pridružen/a: sri ožu 18, 2015 9:35 am
Postovi: 45
Vozi: volvo xc90
Lokacija: sisak
da sam na tvom mjestu,nebih se dvoumio sedunde.xc70!!!kada sam iz svog xc90 sjeo u xc60,blago razočaranje.xc60 je prekrasan auto,ali za normalnu obitelj premali.za mladi par bez djece savrsenstvo,ali s klincima definitivno premali.probaj sjesti u oba i sam ces vidjeti ogromnu razliku.a put do gorica xc70 savladava bez ikakvih problema...glasam za xc70.


Vrh
   
PostPostano: sub lis 15, 2016 9:57 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
XC70 je nedvojbeno (po meni) puno bolji auto od xc60/xc90, zašto ? Bili smo vlasnici druge generacije xc70d5 ocean race ručni mjenjač, služio nas je perfektno 5 godina (uz održavanje i pokoji sitan kvar poglavito na reduktor/flađu) ali smo ga 2015 prodali zbog km koje je imao nešto oko 265 000 km...tražio sam naravno dalje xc70d5 ph3 sa do cca 130 tkm maximalno ali nisam našao, a xc60 nam je bio premal, pa smo uzeli odličan xc90 d5 sa 142 000 km...daleko od toga da nije xc90 dobar pa višlja je klasa naravno, ali je trom (d5), velim, kabast, ogoroman, nije okretan, dok xc70 je v70 karavan koji je malo povišen i obično sa boljom opremom što u takvom autu nije rijetki slučaj, predstavlja odličan auto i jako zanimljiv i uzbudljiv auto, 4*pogona, povišen, lijep pristup velikom bunkeru, načelno jarftiniji za odražavanje, xc90 recimo daje da to tako nazovem nadmoć kad si za volanom ono veliki ogroman auto, i jedina prednost mu je veliki veliki bunker, pa ne trebam krovnu kutiju koju smo trebali na xc70. XC60 kako je spomenuto je odličan auto i vrlo prodavan auto, mislim da ima i titulu europskog suv-a 2016 ili tako nešto, je lijep je, ali za obitelj bez klinaca, otraga je zadnja klupa barem po kriterijima moje obitelji debelo premala, da je meni ljepši od prethodnog xc 90 i aktualnog xc70 je, ali nije to auto po našem odabiru, na kraju, da me opet netko pita xc70/60/90, DEFITNITVNO xc70 d5 sa najboljim paketom opreme (summum/vor). Sretno u kupnji, prati xc70 kod nas i obavezno prije kupnje na pregled u volvo, ručni mjenjač je svakako preporuka, jer volvo se nažalost nije proslavio sa aisinom. Bivši xc70 i sadašnji xc90.


slika



slika

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: sub lis 15, 2016 8:27 pm 
Offline

Pridružen/a: sub lis 15, 2016 8:47 am
Postovi: 16
Vozi: XC70
Lokacija: Senj
Evo da se pridružim dugogodišnjim "volva-šima" od jednog novog, par dana starog "volva-ša" :) ....

Auto kupljen u KMAG-u, 2011.god. (model 2012.) 2,4 D3 163ks, 121.000km (????), uvoz, nadam se da neću zažaliti s izborom.

slika
slika
slika


Svaki komentar i savjet je dobrodošao.


Vrh
   
PostPostano: sub lis 15, 2016 8:44 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon pro 13, 2010 12:04 am
Postovi: 1309
Vozi: V40 2.0T i V 70 D5
Lokacija: bjelovar
Moje je mišljenje da je to jedina izvedba(i njegov brat V70) od tih novijih generacija ostao donekle dosljedan Volvo tradiciji.Kockast i robustan :dance: Ostali su po meni(nemojte se slučajno uvrijediti) komercijala... :mrgreen:
Inače,jako mi se sviđa taj tvoj bijeli xc :clap:
Prenesi nam malo iskustva s njim...


Vrh
   
PostPostano: sub lis 15, 2016 8:53 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub sij 22, 2011 2:06 pm
Postovi: 1761
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Vukovar/Varaždin/Varaždinske Toplice
Odlican izbor mnogo sretnih kilometara

_________________
S60 D5 120kw 2003 god


Vrh
   
PostPostano: sub lis 15, 2016 9:26 pm 
Offline

Pridružen/a: sub lis 15, 2016 8:47 am
Postovi: 16
Vozi: XC70
Lokacija: Senj
U dva dana, koliko ga imam, prešao sam 600km, nisam još kompetentan da dam svoj sud, ali za sada palac gore :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: uto lis 18, 2016 2:11 pm 
Offline

Pridružen/a: pon lis 10, 2016 3:16 pm
Postovi: 4
Vozi: Honda Civic
Meni je zapravo xc70 nekak najbolji, ali ga je nekak teže naći, a i žena njurga na njega, prevelik joj je (makar, to bi se dalo riješiti :) )
Tako da... da, da naletim na dobar xc70 mislim da bi ipak to palo.

Inače, super je ovaj, želim puno sretnih km.

Nego, kad se već spominju auti iz uvoza... vidim da ima ovih firmi koje dofuravaju aute iz vana po narudžbi. Jel to malo previše mačak u vreći, jer auto u stvari niti ne vidiš prije kupnje?


Vrh
   
PostPostano: uto lis 18, 2016 2:37 pm 
Offline

Pridružen/a: sri ožu 18, 2015 9:35 am
Postovi: 45
Vozi: volvo xc90
Lokacija: sisak
ovaj bijeli xc70 je stvarno krasan.puno sretnih km.a što se tiče veličine auta,žene su tu prilično čudne.kada smo nabavili xc90 moja bolja polovica je izjavila da izgleda kao tenk i da ona nece to moci voziti jer je ogromno,preveliko i sl.ubrzo nakon par vožnji promijenila je mišljenje,jako joj se svidio osjecaj za volanom,jako ga je lako voziti,pa i nije tako ogroman,i na kraju je xc90 postao pravi ženskasti auto.kao i u svemu izgleda da je velicina ipak vazna.a sto se tice nabave volva preko neke firme izvana,glavni problem je nemogucnost provjere servisa i stvarnih km.svi oni imaju servisne knjižice jako uredne,mogu se naci auti s relativno pristojnom km,ali mi iz hrvatske to 100 posto nemožemo provjeriti nego vjerovati uvozniku na riječ???kada se nekom vjeruje a auto placate 30000 eura pitanje koliko bi se normalnih ljudi odlucilo na kupnju.a po mome vlastitome iskustvu vani su xc modeli koje sam gledao koji su uredni s malo km prilika za kupiti ali s trošarinama i davanjima državi ispadaju cak i skuplji nego kod nas.eu zna cijeniti kvalitetu.


Vrh
   
PostPostano: uto lis 18, 2016 8:38 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Volvo XC 70/90 je konkretno skuplji u D neko kod nas (godina, km, stanje, oprema) + uvoz za d5 motor = preskupo, kod nas se nadje ''isti'' auto za manje novaca, jel teško nazvat Ris, Baotića, Dragu, ex CVB, Automehanizaciju ZD, Grand auto OS i raspitat se dal netko od klijenata ima možda namjeru uskoro prodat recimo xc70 koji je 1/1 ....

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: uto lis 18, 2016 11:08 pm 
Offline

Pridružen/a: sub lis 15, 2016 8:47 am
Postovi: 16
Vozi: XC70
Lokacija: Senj
Kod nas su jeftiniji uvozni, između ostaloga, jer se povoljno kupuju vani preko licitacija ....

Moj je kupljen preko licitacije i onaj XC70 što ga trenutno prodaje Transauto.

Većina dilera kupuju aute na licitacijama jer drugačije nemaju računica.

Cijena moga XC70 vani se vrti 18-20.000€ + uvozni i ostali troškovi 4-5.000€.

Ja sam ga dobio ispod tih novaca.


Vrh
   
PostPostano: čet lis 20, 2016 8:27 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Jasno je to, i ako je auto sa stvarnim kilometrima i servisnom knjigom i naravno bez karambola dobro si prosao.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 41 post ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan