Sada je: čet ožu 28, 2024 10:41 am.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. XC90 D5, 05g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pet ruj 23, 2016 12:34 pm 
Offline

Pridružen/a: čet ruj 11, 2014 12:54 pm
Postovi: 23
Vozi: v70 XC awd 2002
Evo mene opet sa novim problemima, naime u pitanju je volvo V70xc cross country , 2.4 147 kw motor t3, sa ugradjenim plinom. Prije jedno mjesec dana isao sam sa njim za oslo/norway/ i slusao me sasvim ok...ko bombona bio.Kada sam se vrlatio odvezo sam ga na redovan servis plina, sve ok....medjutim u povratku vidim auto mi stuca. A stucanje izgleda ovako. Vozilo kojom god brzinom da vozim ,pa oduzmem gas radi recimo uslova puta , pa opet dodam svaki put stucne i trzne, proguta i nastavi...Ja odmah prebacim na benzin razmisljajuci da nije nesto do plinskog sustava, kad i na benzinu isto....dodjem opet u servis..pricam sta i kako majstor proba i kaze moguce da su svjecice...kupim nove , zamjenim , ali opet isto!!!!Odvezem auto kod dva mehanicara spoje obojica na dijagnostiku(dva razlicita programa) i na obadvije dijagnostike pokazuje isto SENZOR PREDNABIJANJA PRITISKA-trajan!!! Da li je to po Vama problem moga trzanja.Da li mi neko moze pomoci da slika taj senzor da vidim kakav je i gdje se nalazi.....Veliko hvala svima


Vrh
   
PostPostano: pet ruj 23, 2016 3:48 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri ruj 08, 2010 8:54 am
Postovi: 6554
Vozi: V70
Lokacija: Zagreb
Vidi.. Ta greška je koliko sam shvatio vezana za rad turbine.. Ajde za prvu provjeri sve vakume da nije koji prosvirao ili u najboljem slučaju kupi tih par metara novih pa izmjeni sve po redu i provjeri sve spojeve crijeva ICa

_________________
S40 TD 98'-2009-2011
850 R 96'-2011-2019
C70 2.0T 00'-2018-2020
V70 2.5T AWD 04'-2020-...
740 2.0 turbo 90'-2022-...


Vrh
   
PostPostano: sub ruj 24, 2016 1:31 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Ili je šuplji interculer


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: čet ruj 29, 2016 11:40 am 
Offline

Pridružen/a: čet ruj 11, 2014 12:54 pm
Postovi: 23
Vozi: v70 XC awd 2002
Ljudi malo kasnim , sad jos novih problema...naime od juce na plinu radi kao traktor kao da radi na 2 klipa...a na benzinu malo bolje....sad idem kod majstora za plin pa se cujemo...i javljam .. :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:


Vrh
   
PostPostano: pet ruj 30, 2016 11:41 am 
Offline

Pridružen/a: čet ruj 11, 2014 12:54 pm
Postovi: 23
Vozi: v70 XC awd 2002
Ljudi nevjerovatno ali istinito.....ja odem kod majstora sa svim simptomima....i parkiram (dovezao na benzin)i kaze covjek neko je nesto dirao do struje ....dignemo haubu kad neko je prilikom promejne svjecica iskljucio 5 plinsku diznu i stavio na 6 koja je van funkcije ....kad se nisam ubio.... :angry-cussingblack: :angry-cussingblack: :angry-cussingblack: :angry-cussingblack: hajde ponovo sve pregledo....spojio na dijagnostiku kad izbacuje poruku opet onj senzor prednabijnja...on pregleda nesto sve ok ...vrati se do etm i kaze ova klapna garant pravi problem ....onako proba malo da je ocisti....odozgo nije skidao dio ..garezi koliko hoces....medjut i to malo sto je uradio je znatno promijenilo rad auta....mnogo mirniji i sto je najbitnije posle toga ga opet spojio na dijagnostiku vise nije prijavljivao gresku prednabijanja pritiska..danas se skida citav i cisti....pooozzzz svima


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan