Sada je: čet ožu 28, 2024 8:01 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. XC90 D5, 05g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pon sij 25, 2016 4:05 pm 
Offline

Pridružen/a: ned sij 24, 2016 11:39 am
Postovi: 6
Vozi: Volvo XC90
Lokacija: Karlovac
Pozz svima

Kratko pitanje više info za mehanicke znalce za D5 motor sa 136 kw.

Igrom slucaja sam navratio u ovlašteni servis da mi provjere zasto mi auto malo jace dimi sa prednje strane,znam da ima webasto no prosao je grijac i ventilator,radi no ne grije bas dovoljno i to smo ustanovili i to cemo promjeniti zbog estetike ne toliko zbog fumcionalnosti.
No prilikom kontrole navedenoga su mi naveli nesto sta mi je malo neprihvatljivo za brend i tip auta,ipak bi to trebao biti kamion-premium medu autima i po kvaliteti i izdržljivosti,i po tome sam se vodio prilikom kupnje.
Auto mi ima 120000 km kupljen od prvog vlasnik,poznat mi i vlasnik,stvarno nije štedio na autu svi servisi po manualu,servisna knjiga od prvog dana,kupljen u Hr,održavan u HR u ovlaštenom servisu od prvog do zadnjeg dana no sada puta prilikom posjete servisa preporuci su mi da bi bilo potrebno izmijeniti set klackalica i hidropodizaca na autu,to mi apsolutno cudno jer i po svojoj struci sam u slicnoj bransi samo na motorima i takvo nesto je ne moguce kod nas.

Da li je moguce da je navedeno neispravno tj potrebna izmjena na navedenoj kilometrazi i da li je to neka boljka na D5 motorima. Nije problem da se to zamjeni ali mi je to malo nestvarno na takvom autu i na navedenoj km sa provjerenim vlasništvom.

Inace auto nema nikakvih zvukova,tiho radi ne lupka,ne štekeće znaci 1000% ispravan auto.

Inace na auto sam zamjenio sve sto se tice potrosnih dijelova,lezajeve,diskove,filtere,gume tako da mi nije bilo zao uloziti u auto no kad sam cuo navedeno nije mi svejedno pa vas molim za strucnu pomoc i savjet jer to mi nije normalno.

Nije problem naruciti dijelove i zamjeniti sam to mi je malo nestvarno. :shock: :shock:

Pozz svima i hvala na odgovorima

Sinisa


Vrh
   
PostPostano: pon sij 25, 2016 10:54 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Dođi u servis da čujemo kak radi motor, ništa nije nemoguce, ( mislim da si i nas zvao danas)[FLUSHED FACE]


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: uto sij 26, 2016 7:39 am 
Offline

Pridružen/a: ned sij 24, 2016 11:39 am
Postovi: 6
Vozi: Volvo XC90
Lokacija: Karlovac
Jesam,ja vjerujem ako to kažu i slažem se sve je moguće,samo mi je nestvarno na takvom autu sa navedenim km.Susjed koji radi u Švedskoj cijeli život vozi samo Volvo i znam iz prve ruke nikada ništa problema zato sam se i vodio po tome prilikom kupnje.
Znaci ne daj boze podcjenjivanje znanja ili slično servisa i sam sam u sličnoj branši.

U svakom slučaju hvala.

S.


Vrh
   
PostPostano: uto sij 26, 2016 9:41 am 
Offline

Pridružen/a: sri tra 01, 2009 12:43 pm
Postovi: 53
Od 2006 do 2009 god,svi 185ks (D5244TX) motri su imali problem sa hidropodizačima.U dosta slučajeva je bilo da podizač iskoči i odlomi komad glave a to ti je ona malo skuplji popravak.
Ako su ti rekli onda ih zamjeni , a razliku češ čuti kada zamjeniš podizače.Ja koristim INA podizače jeftiniji su a potpuno su isti.265kn orginal,178kn INA.

Lp,


Vrh
   
PostPostano: uto sij 26, 2016 10:45 am 
Offline

Pridružen/a: sri ruj 09, 2015 5:10 pm
Postovi: 122
Vozi: xc 90 D5, 2007.g.
Mjenjaj to odmah.
Točno ovo što kaze gmario,
Moj je volvo xc90 d5 185 ks, 2007.g i počelo je lagano klepetat, ja to nisam služio ali su mi sugerirali da izmjenim.

Cijena je za štepsle takva, i ja sam otprilike tako platio X20 komada naravno, meni je i swirl slinio i to se rjesilo. Uglavnom, napravi to i miran si.

_________________
xc90 D5 136 kw


Vrh
   
PostPostano: uto sij 26, 2016 2:20 pm 
Offline

Pridružen/a: ned sij 24, 2016 11:39 am
Postovi: 6
Vozi: Volvo XC90
Lokacija: Karlovac
XC je več je u postupku zamjene,sve se mjenja po preporuci ovlaštenog servisa koji i radi na autu navedeno,inace taj auto je u navedenom servisu bio i kupljen i održavan do sada pa neka i ostane tako,želim znati i prihvaćam preporuke kao šta ljudi sta rade Volvo znaju njihove boljke i prednosti,danas sam ga ostavio u servisu,još se pogodilo da mehaničar-ri(bila je cijela ekipa) sta radi na autu su i naše mušterije u dučanu motoopreme.

Ugradit će INA hidropodizaće i klackalice,semering bregaste,podloške,brtvu pokopca ventila i vodilice.Znaci komplet da bude tip top.

Tako da sve u svemu se nadam kad se to sve završi imati ću ono sta sam i želio,besprijekoran Volvo.

U svakom slućaju puno hvala svima na pomoci takoder hvala Števa 071 na savjetu i pozivu,sutra bi trebao auto biti gotov pa cu update statusa XC90 postati.

S.


Vrh
   
PostPostano: čet sij 28, 2016 10:44 pm 
Offline

Pridružen/a: ned sij 24, 2016 11:39 am
Postovi: 6
Vozi: Volvo XC90
Lokacija: Karlovac
Evo

Danas preuzeo auto sa servisa,nisam stigao ranije postat i mogu reci da je razlika u zvuku i radu motora drastična,puno tiši agregat,kako bi rekao zdraviji zvuk,ne šuška više,puno tiše radi,drugi auto,svaka čast.

Još jednom hvala svima na pomoći i infu i hvala Volvo Servis Ris na popravku i dijagnostici potencijalnog kvara ,vidimo se sljedeći puta na 130000 km.

Pozz

S.


Vrh
   
PostPostano: pet sij 29, 2016 12:15 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Koliko je bio ceh, možeš i na pm odgovoriti, hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: pet sij 29, 2016 6:27 pm 
Offline

Pridružen/a: ned sij 24, 2016 11:39 am
Postovi: 6
Vozi: Volvo XC90
Lokacija: Karlovac
Nema tajne ja sam nabavio svoj materijal po tocnoj specifikaciji servisa posto radim sa Tokicem moto program dobio sam rabat na dijelove ispale su me ruke i potrošni materijal 2800 kn.
U toj cijeni je kopča za suncobran brtvene mase i to je to.

S.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan