Sada je: pet ožu 29, 2024 2:18 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. XC90 D5, 05g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: sri stu 04, 2015 4:04 pm 
Offline

Pridružen/a: sri tra 10, 2013 6:42 pm
Postovi: 19
Vozi: Xc90
Pozdrav svima. U pitanju je greska koja se pojavljuje od kad sam da svoj xc90 2006 god ali nije restajling stavio xenone sa xc90 2008 god sa socivom ( lecom). Naime kada upalim farove motori podignu farove a zatim ih skroz obore tako da se bukvalno nista ne osvjetljava... Spoio sam na moj vida dice uređaj i dobio greske falliture code 8f18 i 8f1c koje se bukvalno odnose na pogresnu voltazu koja se dobija. Da li je neko imao takav problem i kako ga je rijesio? Dosta sam gledao po stranim forumima neko kaze da je do softwera neko da je drugacija instalacija na xenonima na model do 2006 i model poslije... U svakom slucaju ako je neko rijesio ili moze da rijesi ovaj problem bio bi mi od velike pomoci...
Jedino resenje za sad mi je to sto sam odlacio motore na najvecu visinu i fiksirao im polozaj...


Vrh
   
PostPostano: čet stu 05, 2015 11:03 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet kol 28, 2009 1:36 pm
Postovi: 666
Vozi: V70 D5
Lokacija: Sombor
Mislim da ces morati softwerski, ili ti je otisao senzor nivelacije farova, ili jednostavno nisu kompatibilni. Kolega je imao taj problem, farovi bi jednostavno pali, ili se digli na najveci nivo, otisao senzor nivelacije.


Vrh
   
PostPostano: čet stu 05, 2015 12:46 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Kolega iz servisa mi kaže da za to postoji modul i da to neće ići samo tako,to je ipak Volvo.






Poslano sa mog ST26i koristeći Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: pon stu 09, 2015 7:36 am 
Offline

Pridružen/a: sri tra 01, 2009 12:43 pm
Postovi: 53
Novim farovima upravlja HCM.Tvoji stari farovi ŠAlju signal u CEm ako je sve uredu.Znači zakretanje farova nemožeš dobiti,ali možeš dobiti da farovi rade i ne spuštaju se tako da iz starih farova izvadiš mehanizam za podizanje,a to ti je u faru mali motorić i potenciometar pored žarulje i spojiš paralelno na instalaciju tako da cem misli da ima stare farove.
Isprobano na par vozila i sve radi i nema greške,Čak možeš instalirati samo jedan modul i puvući žicu na drugi far.

Lp,


Vrh
   
PostPostano: ned stu 15, 2015 11:05 am 
Offline

Pridružen/a: sri tra 10, 2013 6:42 pm
Postovi: 19
Vozi: Xc90
Napravio kako mi je rekao gmario. Kupio slomljen xenon far bez sociva,izvadio mehanizam za podizanje i spustanje fara paraleno ga spoio na jedan far pa sproveo zice na drugi...funkcionise odlicno. Farovi vise ne padaju a i kompijuter vise ne prijavljuje gresku. Puno hvala.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan