Sada je: čet ožu 28, 2024 10:16 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. XC90 D5, 05g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: sub lis 31, 2015 12:17 pm 
Offline

Pridružen/a: sri ruj 09, 2015 5:10 pm
Postovi: 122
Vozi: xc 90 D5, 2007.g.
da li zna netko ili ima iskustva s ugradnjom senzora za parkiranje, prednjih i stražnjih, cijena, da li original volvo ili neke druge marke?, koje?
planiram to staviti na auto jer me žena moli, budući da joj je malo velik, a ona većinom vozi taj auto.
hvala puno, M.

_________________
xc90 D5 136 kw


Vrh
   
PostPostano: sub lis 31, 2015 5:10 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pon lip 16, 2008 12:22 pm
Postovi: 1358
Vozi: V90 1997. opet i još uvijek
Lokacija: rotterdam
Ma ugradi malu kameru pa nek sve vidi..nisu skupe..lako se instaliraju i spajaju se sa pametnim telefonima ako nemaš tv u autu..

_________________
Nosonja...964...2.5...170KS...1995...šalto sam...
Crni đek...V90...3.0...204KS...1997... šalto sam...
Kumpić ...V90...3.0...180KS...1997...šaltam ja...


Vrh
   
PostPostano: sub lis 31, 2015 8:58 pm 
Offline

Pridružen/a: sri ožu 18, 2015 9:35 am
Postovi: 45
Vozi: volvo xc90
Lokacija: sisak
probaj u ivanic gradu,mislim da se trgovina i servis zovu dobar zvuk.ugraduju se kamere,senzori,multimedije.gazda pravi genijalac.ugradivao mi je krovni dvd na xc 90!bilo je davno,ali jos danas sve radi bez ikakve greske.i sto mi je bilo najbolje,vise je pazio na detalje od mene.kaze ti najbolje opcije,ponudi sve moguce,a s tobom izabere najbolju kombinaciju.a kada je usao u auto,kao kirurg u operacionu salu.otisao sam sa ciscim autom nego sto sam dosao.probaj,nadam se da jos uvijek rade...
a po vlastitom iskustvu,nema nista ljepse od zene u xc90,moja ga je totalno okupirala,i neda se van....


Vrh
   
PostPostano: ned stu 01, 2015 11:47 am 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet pro 05, 2014 10:55 pm
Postovi: 497
Vozi: S60 2002. D5
Lokacija: Slavonski Brod
kupiš ovo kod nas : http://www.ronis.hr/parking-senzori-met ... 4/product/ jedan od boljih kitova što se da naći,
ili ovo vani: https://www.alzashop.com/sencor-sca-par ... d=18854807 4/4 seta koje sam vidio odlično rade !
odeš lakireru kojem vjeruješ da ih polakira u boju auta pa pravac autoelektričaru da ih ugradi. Uglavnom na branicima već imaš označena mjesta gdje se buše senzori, ako nemaš, imaš na netu Volvo acc manual za ugradnju dodatne opreme i tamo imaš sve potrebne mjere i uputstva za naknadnu ugradnju senzora.
ugradnja Mete kod nas u Sl. Brodu je cca 2000 kn (ključ u ruke - senzori, lakiranje, ugradnja, garancija).
postoji i mogučnost ugradnje OEM senzora, ali mislim da je ta opcija pre-pre skupa, pitaj u ovlaštenim servisima.


Vrh
   
PostPostano: ned stu 01, 2015 12:07 pm 
Offline

Pridružen/a: sri ruj 09, 2015 5:10 pm
Postovi: 122
Vozi: xc 90 D5, 2007.g.
da,hvala, 2000 KN mi je ipak malo preskupa priča, mislio sam da ima ono, bolt on, kao neka akcija u volvo servisu, jer ako treba kupovat i ugrađivat, onda je to e-bay rules i DIY.
da li je netko to ugrađivao sam, i ako je na što treba posebno pripazit da nešto ne zajebem? tipa podvlačenje žica ispod tapecirunga.
da li se mogu zavuć ispod branika i izbušit ili to tehnički nije moguće? tj. dal se branik mora skidat da bi se izbušio?
ne da mi se baš ležat pod autom po ovoj zimi jer sam u zadnjih 15 godina ostavio leđa na betonu pod raznoraznim autima.
lakirat ne moram senzore jer je auto tamno-sivi i crni senzori mi ne smetaju.

_________________
xc90 D5 136 kw


Vrh
   
PostPostano: ned stu 01, 2015 12:27 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet pro 05, 2014 10:55 pm
Postovi: 497
Vozi: S60 2002. D5
Lokacija: Slavonski Brod
možeš sam,
branik uglavnom mora dolje,ne znam kako je na XC, zabušiš senzore, žice se povuku kroz kabinu, spojiš rikverc sw i napajanje modula i to je to.
je da ima posla par sati ali je ulaganje minimalno ako radiš sam, cca 200 kn oni senzori iz PL s dostavom ili ebay ako ti se da ćekati, još su povoljniji .
nemaš na što posebno paziti, vučeš žice tamo gdje najlakše idu, a da se kasnije ne vide i ne oštete prilikom provlačenja.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan