Sada je: pet ožu 29, 2024 10:13 am.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. XC90 D5, 05g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 8 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: čet lis 15, 2015 9:31 am 
Offline

Pridružen/a: sri ožu 18, 2015 9:35 am
Postovi: 45
Vozi: volvo xc90
Lokacija: sisak
na njuskalu se pojavio xc70 awd d3,auto kuća erber,2011 godina,65000km!!!bijela boja i nisko čudna cijena!!!pošto sam u potražnji za drugim volvom za garažu ovaj me prilično zainteresirao,ali postoji i prilična količina sumnje s obzirom na cijene xc70!!!ako netko ima iskustva s ovom masinom za ovu grdosiju unaprijed zahvaljujem


Vrh
   
PostPostano: čet lis 15, 2015 10:26 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon svi 05, 2008 4:50 pm
Postovi: 103
Lokacija: Rijeka
Meni je tu jedna stvar čudna, ali možda griješim...

Mislim da je te godine D3 bila oznaka za motor 2.0 163HP, a danas se prodaje 2.4 D4 163HP. Tako da mislim da su pogriješili pri upisu ili je te godine D3 2.0 (a oni su naveli 2.4) ili je ovo D4 2.4.

Kako su naveli da je e-Drive mislim da je ovo 2.0 D3 sa start-stop funkcijom. To je isto Volvo motor i to sa 5 cilindara (nije Ford-PSA) i to je OK motor koji i manje troši i dosta je okretan (veći provrt, manji hod cilindara) Mislim da je izveden iz D5... ali to znači da su krivo upisali kubikažu.

Kako ima start stop funkciju emisija mu je papirnato manja, pa samim time i trošarina. Kako auto ima 4 a uskoro 5 godina, cijena i nije nešto super mala... zanemari ove ultra high cijene starijih, oni se i tako ne prodaju i te cijene nisu relevantne.

Sve ovo pišem uopćeno, o dotičnom autu ne znam ništa osim što vidim iz oglasa. Kilometraža ja stvarno mala i treba dobro sve pregledati da nije bio u poplavi ili ubijen... Ima vlasnika koji i rade ovako malu kilometražu s ovakvim autima, ali ti su rijetki...pa oprez.

Inače izgleda lijepo, boja mu stoji, ima sve što treba,... lijepo

Ima broj šasije u oglasu, pa nek ti neko iz Volva (a ima ih među forumašima) očita koji je stvarno motor i kako je tekla kilometraža na servisima i da li je bilo "crnih" perioda bez kilometraže što upućuje na žešći problem.


Vrh
   
PostPostano: čet lis 15, 2015 11:09 am 
Offline

Pridružen/a: sri srp 23, 2014 2:34 pm
Postovi: 24
Vozi: volvo?
možda samo slika nije jasna,trebalo bi vidjet uživo, ali moj sa 200.000 km nema tako izlizan volan


Vrh
   
PostPostano: čet lis 15, 2015 3:52 pm 
Offline

Pridružen/a: čet stu 14, 2013 11:55 am
Postovi: 14
Vozi: volvo
Iz iskustva meni bliskih ljudi ja bi u širokom luku zaobilazio erbera!
A sad tko voli nek izvoli!


Vrh
   
PostPostano: čet lis 15, 2015 5:30 pm 
Offline

Pridružen/a: sri ruj 09, 2015 5:10 pm
Postovi: 122
Vozi: xc 90 D5, 2007.g.
Citat:
Iz iskustva meni bliskih ljudi ja bi u širokom luku zaobilazio erbera!
A sad tko voli nek izvoli!
Kad se vec piše o tome i ja se moram složiti.
Ne kupuje se takav auto ko carapa svaki mjesec.
A dilere autaovakvog tipa zaobiđi.

_________________
xc90 D5 136 kw


Vrh
   
PostPostano: pet lis 16, 2015 9:47 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri stu 19, 2008 3:21 pm
Postovi: 941
Vozi: V70 2.4 125kw Aut
Lokacija: Banana Republic
Sa Erberom jako paziti, pogotovo ako ti obeca nekaj naknadno napraviti, nabaviti ili ti dati neku garanciju.
Bio sam prisutan jednom kada se iskrcavao kamion sa polovnjacima. Na sta je to licilio, tesko je opisati. Zaista imaju nevjerojatnu moc transformacije
toga sto dodje na kamionu u ono sto je izlozeno u dvoristu nakon obrade.

Ne znaci da se ne moze naci kvalitetan auto ali treba biti jako pazljiv i biti svjestan da, kada jednom izadjes iz zice, vise nema povratka i reklamacija.

_________________
V70 2002. 2.4 170KS Automatic


Vrh
   
PostPostano: sub lis 17, 2015 10:40 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Model o kojem pričaš, kao i drugi xc modeli, ne samo xc, ali uglavnom su volvi jako skupi za uvoz, tj. visoka im je cijena vani jer ljudi znaju šta valja pa je prema tome i cijena, naravno, neki normalni km, urednost, servisna, da nije auto škola, rentacar, taxi ili slično su jako skupi vani..isplati se vozit manje modele sa d2 pa i sa d3 motorima koji imaju manji co2 od 120 čini mi se ili tak nešto (pratio sam ja sve jako dugo jer mi je bila opcija uvoz) ali ja sam htio d5 a to vani košta i uvoz je skup.. pa sam ga kupio u HR, uglavnom samo malo pregledaj mobile.de i sve ce ti biti jasno, tak da ovaj auto )neaktivan oglas) ili je vec prodan ili neka patka, ne uvozi on aute kao ni jedan drugi dealer da nekog ursreći sa dobrim autom, već da njemu ćim više ostane, pridružujem se navodu kolege kakvi ti auti izgledaju kad dodju do dealera iz uvoza, kupuju ih u setovima po vani po par komada, a kakvi su za par dana u ponudi, totalna preobrazba !!!!

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: sub lis 31, 2015 10:00 pm 
Offline

Pridružen/a: čet stu 14, 2013 11:55 am
Postovi: 14
Vozi: volvo
Vrlo zanimljivo, ovaj XC70 se sada prodaje u KMAG-u tj.Kiji.
Jedino što mu je sada cijena viša za 50000kn!
Ali KMAG da kupuje aute od Erbera?!


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 8 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan