Sada je: pet ožu 29, 2024 2:40 am.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. XC90 D5, 05g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 19 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: uto tra 07, 2015 5:06 pm 
Offline

Pridružen/a: sri srp 23, 2014 2:34 pm
Postovi: 24
Vozi: volvo?
Pozdrav,

imam konkretan upit.,motor je MY 2004.god., D5 163 ks.

Ima li netko na forumu znanja, volje i opreme (manometar) za ispitati gdje mi u sistemu ne drži vakuum kako spada? Ili ako zna majstora za preporučit,
također sa znanjem, voljom i opremom (manometar) ?

U pitanju dobro poznata greška ECM 6805 - niski boost (javi se po prilici jednom u mjesec i po dana)

ako netko zna koje su vrijednosti pritiska na pojedinom djelu sistema, također bi bila odlična informacija. Znači koliko na vakuum pumpi, koliko između nosača motora i ventila na
zračnoj kutiji, koliko između tog ventila i ventila za turbo (TCV) na bloku motora itd..

puno hvala


Vrh
   
PostPostano: sri tra 08, 2015 8:22 pm 
Offline

Pridružen/a: sri srp 23, 2014 2:34 pm
Postovi: 24
Vozi: volvo?
nula bodova, ha ? :(


Vrh
   
PostPostano: sri tra 08, 2015 8:40 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet kol 28, 2009 1:36 pm
Postovi: 666
Vozi: V70 D5
Lokacija: Sombor
tu imaš toliko toga da bi potrajalo, imaš ovde i na forumu dosta o tome, među modelima S60, V702, S80. Prvo vakum creva, nosače motora, vakum pumpu, bost ventil,....

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: sri tra 08, 2015 9:01 pm 
Offline

Pridružen/a: sri srp 23, 2014 2:34 pm
Postovi: 24
Vozi: volvo?
pozdrav,
ja dobro znam šta sve može biti uzrok, ali zanima me da ga otkrijem ili barem smanjim mogućnosti.. siguran sam da se to može, barem donekle, ispitati, samo mi treba pravi majstor, njega tražim.
Jer mi je pun klinac onih što mi pobroje šta bi sve moglo biti, pa ajmo mijenjat redom dok ko ćorava kokoš ne ubodemo šta nije valjalo.


Vrh
   
PostPostano: sri tra 08, 2015 9:16 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet pro 05, 2014 10:55 pm
Postovi: 497
Vozi: S60 2002. D5
Lokacija: Slavonski Brod
iz ZG si jel ?.. pa zaleti se do Nenada, bar bi ja tako da sam bliže.
Ja sam danima studirao tu grešku po netu, gledao, vakumirao, tlačio, (tlačio sistem, tlačio Nenada).. dok nisam turbinu reparirao, 0 bodova.
Možda je kod tebe neka glupost, naj pametnije za živce ti je ostaviti auto nekome tko zna što traži da pronađe problem.
Nekoga drugoga osim Nenada ti osobno preporučiti ne mogu, jer ne poznam vaš kraj ali očito da čovjek vlada materijom, dok ga se spominje i hvali toliko tu po forumu. Ja ga ne poznam, ali mi je telefonski pomogao više nego pojedini mehaničari live.

ili, daj si vremena pa studiraj grešku, na netu imaš za sve opisan postupak, od provjere nosača, TCV-A, ventila nosača, VNT-a, swirla, tlačenja sitema.. dosta toga imaš i u VIDI, ako nemaš nju, prije nego bilo što kreneš instaliraj.


Vrh
   
PostPostano: čet tra 09, 2015 6:46 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub sij 22, 2011 2:06 pm
Postovi: 1761
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Vukovar/Varaždin/Varaždinske Toplice
Izblokiraj dovod do nosaca tako da nemaju veze sa vakumom i onda vozi 4 oko 65km/h i onda juris pun gas ako ne upali gresku ok ako sa spojenim nosacima upali onda neki pusta. Sve je ovo rekla kazala a najbolje je dr Nenada aktivirat kolegi Bokiju je isto pravio probleme resio zamenom bosh pumpe. Mene isto zna zezat par puta mesecno ali sam primetio da je cesce sa ininim gorivim tako da lud zbunjenog.

_________________
S60 D5 120kw 2003 god


Vrh
   
PostPostano: čet tra 09, 2015 9:02 am 
Offline

Pridružen/a: sri srp 23, 2014 2:34 pm
Postovi: 24
Vozi: volvo?
problem je to što se greška rijetko javlja, nekad jednom u mjesec dana, nekad jednom u 2 mjeseca, znači nije stalna.. da je, bilo bi lako,recimo.. kad hoću, ne mogu ga nikako natjerat da izbaci grešku, čak i kad ga vozim ko da nije moj. Inače kad se desi, obično je u 3. brzini i nakon što sam ga dulje vrijeme vozio isključivo po gradu (tu onda pomišljam na EGR i katalizator).

actuator/poluga je provjerena, štima. turbina suha, bez čudnih zvukova, intercooler suh kao i crijeva, crijeva na oko i na ruku suha, postojana, pravilno stavljena i to sve, provjereno od mene i od majstora, kolko se to može tako provjerit bez neke opreme, manometra, smoke testa itd.. Motor inače ne troši ulje, ne dimi niti u kojem režimu vožnje, potrošnja goriva po tvorničkoj deklaraciji, potegne 200 bez problema. Bosch Kereš servis ga spojio, kaže sve ti radi savršeno, pumpa,tlakovi,bla, usred tvorničkih specifikacija.

crijevo sa prednjeg nosača prema ventilu na zračnoj kutini odspojeno s ventila i zablokirano sa šarafom.. svejedno se javila greška nakon cca mjesec dana..

(a onda pak nađem na nekom engleskom forumu gdje je lik isto to napravio, pa mu se svejedno javljala greška, a on je svejedno zamijenio nosače, i problem je nestao.. ??? kak je to moguće.. ).
Što se tiče Nenada, imam ga na umu, samo nije to tako jednostavno, čovjek ima dosta posla, ja moram slobodan dan uzet i dogovorit se i ugnjavit ga da se posveti samo meni taj dan, kao što ga vjerojatno i svi drugi gnjave i tako.. al ok, doći ćemo i do toga.

Tlačenje sistema, VIDA- gdje kako?


Vrh
   
PostPostano: čet tra 09, 2015 9:39 am 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet pro 05, 2014 10:55 pm
Postovi: 497
Vozi: S60 2002. D5
Lokacija: Slavonski Brod
Posaljem ti ovo za Vidu popodne... Nego sjetio sam se jos necega sto bi moglo biti povezano s nestajanjem mog problema. Paralelno s popravkom turbine sam blokirao i EGR. Mozda je i on bio uzrok. Za razliku od tebe, ja sam gresku mogao isprovocirati kad sam htio. Gas u 3. ili 4. brzini oko 100 km/h uvijek mi je bacio gresku.


Vrh
   
PostPostano: čet tra 09, 2015 9:47 am 
Offline

Pridružen/a: sri srp 23, 2014 2:34 pm
Postovi: 24
Vozi: volvo?
hvala ti


Vrh
   
PostPostano: čet tra 09, 2015 11:10 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet kol 28, 2009 1:36 pm
Postovi: 666
Vozi: V70 D5
Lokacija: Sombor
Da li si blokirao i crevo od zadnjeg nosača motora, do kabine što je? Kad stisneš papučicu gasa do poda u 3, 4, na malim obrtajima oko 1500 pa pun gas, do poda, ne ode ti u SAFE MODE, ne izbaci grešku?


Vrh
   
PostPostano: čet tra 09, 2015 11:54 am 
Offline

Pridružen/a: sri srp 23, 2014 2:34 pm
Postovi: 24
Vozi: volvo?
ne znam sad jel mi uplodao sliku il ne.. zaokružio na slici šta sam blokirao (slika nije s mog auta).

inače je automatik u pitanju.. ali i kad ga stavim u 3. ili 4 ručni mod., na nižim okretajima,gas do poda..ništa.. zadnji put mi se desilo prije 7 dana.
i sad se trudim 7 dana da isprovociram, i ništa.. dok onda opet jednom za mjesec dana ne iskoči.


Vrh
   
PostPostano: čet tra 09, 2015 12:00 pm 
Offline

Pridružen/a: sri srp 23, 2014 2:34 pm
Postovi: 24
Vozi: volvo?
slika


Vrh
   
PostPostano: čet tra 09, 2015 12:02 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Tak sam i ja jednom stavio šeraf u cijev i opet je bila greška,probao sa vakum pumpom i ne drži,stavio diht masu na šeraf i od onda je ok ,drži vakum

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: čet tra 09, 2015 1:26 pm 
Offline

Pridružen/a: sri srp 23, 2014 2:34 pm
Postovi: 24
Vozi: volvo?
''probao sa vakum pumpom i ne drži''

manometrom ?


Vrh
   
PostPostano: čet tra 09, 2015 5:09 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub sij 22, 2011 2:06 pm
Postovi: 1761
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Vukovar/Varaždin/Varaždinske Toplice
Pa da vakum pumpa sa manometrom a da probas mozda spricom od 60 kubika ona velika stvorit vakum pa da vidus hoce popustit nesto mi sad palo napamet da bi se ona mogla nabiti u crijevo

_________________
S60 D5 120kw 2003 god


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 19 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan