Sada je: čet tra 18, 2024 10:34 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. XC90 D5, 05g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 3 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pet kol 08, 2014 8:56 pm 
Offline

Pridružen/a: čet kol 07, 2014 6:30 pm
Postovi: 2
Vozi: Xc60
Kupio sam nedavno volvo xc60 star dvije godine u izvrsnom stanju, jako malo kilometara i dobra cijena. Jedino šta mi je nedostajalo na tom autu želio sam imati zadnje senzore za parkiranje.
Otišao sam u ovlašten servis i doživio hladan tuš 1600bam (6400 kn) nakon toga sam počeo gledati po internetu (kina,YouTube,lokalno) šta se sve nudi kao pomoć za parkiranje.
Između ostalog naišao sam na ovo:

http://www.ebay.co.uk/itm/Car-Reverse-C ... 1183023124" onclick="window.open(this.href);return false;

Zanima me da li postoji i najmanja šansa da ova kamera montirana na xc60 može prikazati sliku na originalnom displayu vozila.
Vjerovatno je šansa mala jer xc60 zasigurno ima nekih 100 tailor made software i ograničenja bas za njega pravljenih. Ali nekako duboko u sebi se nadam da će se pojaviti neko tko se kuži u elektroniku i da je moguće. I na taj način umjesto 6400 kn za senzore dobiti kameru za parkiranje za samo 20tak dolara. :D

Unaprijed hvala


Vrh
   
PostPostano: pet kol 08, 2014 11:59 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri ruj 08, 2010 8:54 am
Postovi: 6555
Vozi: V70
Lokacija: Zagreb
A ako oni garantiraju da može na te aute onda bi trebalo
Opet s druge strane kineska roba tako da nemožeš bit načisto.. ja što sam god do sad naručivao iz kine pokazalo se ok tako da odluči sam...

_________________
S40 TD 98'-2009-2011
850 R 96'-2011-2019
C70 2.0T 00'-2018-2020
V70 2.5T AWD 04'-2020-...
740 2.0 turbo 90'-2022-...


Vrh
   
PostPostano: pon kol 11, 2014 8:00 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto vel 09, 2010 11:06 am
Postovi: 893
Vozi: S60 2.4D 2002. XC90 D5 2006.
Lokacija: Koprivnica
Pozdrav,
Malo ću se raspisati o ovom ali možda bude od koristi.
Uglavnom ugrađivao sam dosta tih aftermarket senzora i kamera uglavnom kao zasebni sustavi koji rade vrlo dobro.
No kada kreneš spajati ovakvu kinesku kameru na postojeći sustav navigacije što je u biti moguće ali nije lako ni jednostavno.
Trenutno imam jednu ovakvu kameru i pokušavam pronaći sheme spajanja na navigaciju jednog S60 iz 2003 godine ali problemi su sljedeći!
U tom S60 se navigacija nalazi u prtljažnom prostoru i 90% sam siguran da ima video ulaz za signal kamere ali također je potreban update software jer navigacija bi trebala automatski prebaciti sliku iz same navigacije na taj video ulaz kada prepaciš u rikverc što nemožeš sa klasičnim spajanjem napajanja na svjetlo za vožnju unatrag.
Drugi problem je u komunikaciji između modula navigacije DVD i samog displaya. na ovom S 60 je riješen CAN busom a kod tebe sam siguran da je s optikom (optičkim kabelom . što je pokazatelj da ako želiš imati na originalnoj navigaciji sliku s te kamere moraš je spojiti na predviđeno mjesto za ulaz signala ali također i program mora znati da imaš kameru te da je svaki puta kada staviš u rikverc aktivira sliku.
Kamera u novijim vozilima ima i mogućnost izračuna s obzirom koliko si zakrenuo prednje kotače da projicira na ekranu putanju kretanja vozila što s ovom neće biti moguće .
Moraš također znati da je kamera lijepa stvar ali samo ako je čista !
U većini slučajeva se kombiniraju parkirni senzori sa kamerom jer senzori rade i kada je auto prljav!
Po meni je lakše postaviti još jedan manji ekran na neko mjesto gdje neće biti previše uočljiv a s druge strane ima i tih kamera sa odašiljaćem na 2,4 GHz kod ko0jih nemoraš provlačiti žice kroz cijeli auto i rade sasvim OK!
XC 60 nisam rastavljao pa nemogu komentirati u detalje ali trenutno pokušavam odraditi na ovom S60 pa budem uskoro javio rezultate.

_________________
V40 1.9TD 90 HP 2005.-2009
S60 2.4D 170 HP 2009.-danas
XC90 2.4D 185 HP 2016-


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 3 posta ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan