Sada je: pet ožu 29, 2024 3:53 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. XC90 D5, 05g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 7 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pon ruj 14, 2020 4:56 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto stu 27, 2012 12:43 am
Postovi: 74
Vozi: XC70 2.5T
Lokacija: Istra
Pozdrav ekipa,
ima problem sa vibracijom volana na brzinama većim od 80-90 km/h. Kabina ne trese. Gume balansirane, felge provjerene i optika trapa napravljena. Navodno mogu biti dvije stvari:
a) spoj prednje poluosovine i mijenjača - da se metal od poluosovine pohabao i ima luft, ili gora opcija, da se spoj od mijenjača pohabao, ali to je manje vjerojatno
b) da se vibracije prenose kardana koji je ili neispravan ili nije u balansu

Mislite li da ima još neki treći mogući problem? Kako utvrditi radi li se o a) ili b), bez da se ide mijenjati jedno ili drugo? Auto ima 250tkm.

U Intermobilu su mi rekli da je vjerojatnost da je kardan izvan balansa mala, nego da je veća mogućnost da je neispravan i da se njega ne može reparirati. Imate li vi kakve druge info?

Nilsson traži 2800kn za demontažu, balansiranje i montažu kardana.
Baotić ne radi balansiranje, već samo uslugu skidanja i vraćanja kardana... za oko 800kn. Novi kardan je cca 9000kn.
Intermobil kaže da je aftermarket kardan oko 800€ plus PDV plus montaža.
Aftermarket obe poluosovine su 4600kn + ruke + novo ulje u mjenjaču. Dakle ukupno oko 6000-6500kn.

Svaka info je dobrodošla, kako bih znao u kojem je smjeru bolje krenuti.
Lp i hvala


Vrh
   
PostPostano: pon ruj 14, 2020 8:28 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Skinut kardan i probat onda voziti , al ja se kladim ma poluosovine , stara bolest ili ležište u getribi/difu
A koji Nilsson pa oni su propali/zatvoreni .


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: uto ruj 15, 2020 9:28 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto stu 27, 2012 12:43 am
Postovi: 74
Vozi: XC70 2.5T
Lokacija: Istra
Hvala Števa!
A šta ako je ležište u diferencijalu? Kako se to riješava?
Je li moguće zamijeniti poluosovine, ali da se spasi postojeće ulje iz mijenjača? Dakle da se ispusti prije same promjene poluosovine.. jer baš sam nedavno mijenjao ulje u mjenjaču.

Nilsson / Goran Bajić. Uputili su me na adresu Samoborska cesta 234, preko puta Comela. Nisam imao pojma.. jer nisam iz ZG, pa rijetko dolazim tu na servis.


Vrh
   
PostPostano: uto ruj 15, 2020 9:36 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Da tamo je navodno mladi kolega s kolegicom , kolko znam Bajić više nema veze s tim, iz at mjenjača ne curi ulje kad se skinu poluosovine . A to ako je u getribi problem onda se skida i ide na reparaciju, al treba prvo probat sa poluosovinama, to su u volvu riješavali lijepljenjem sto je meni totalno nebulozno al je neko vrijeme držalo i naravno prije skinuti kardan , ali ako trese u ubrzavanju onda su poluosovine /dif


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: uto ruj 15, 2020 5:44 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto stu 27, 2012 12:43 am
Postovi: 74
Vozi: XC70 2.5T
Lokacija: Istra
Citat:
Da tamo je navodno mladi kolega s kolegicom , kolko znam Bajić više nema veze s tim, iz at mjenjača ne curi ulje kad se skinu poluosovine . A to ako je u getribi problem onda se skida i ide na reparaciju, al treba prvo probat sa poluosovinama, to su u volvu riješavali lijepljenjem sto je meni totalno nebulozno al je neko vrijeme držalo i naravno prije skinuti kardan , ali ako trese u ubrzavanju onda su poluosovine /dif


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hvala Števa! Onda ću najprije skinuti kardan i probati voziti bez, pa tako naći di je problem. Hvala lijepa!

Baotić za skidanje kardana i montažu natrag traži nešto ispod 800kn. Jel ima ko' preporuku za dobrog mehaničara u Zagrebu kojem mogu pustiti auto cijeli tjedan koji će to isto obaviti za jeftinije? Števa, jesi ti još u điru?


Vrh
   
PostPostano: uto ruj 15, 2020 5:57 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Odi na pm.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: uto ruj 15, 2020 6:22 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto stu 27, 2012 12:43 am
Postovi: 74
Vozi: XC70 2.5T
Lokacija: Istra
Citat:
Odi na pm.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nemam ništa u PM. Poslao sam ti PM, ali mi stoji u Odlazno folderu, umjesto u Poslano. Pretpostavljam da nisi dobio PM.

UPDATE: izgleda da je sada poslan PM.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 7 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan