Sada je: uto pro 11, 2018 9:50 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00

Pravila foruma

OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. XC90 D5, 05g, čudan zvuk motora )

Započni novu temu  Odgovori  [ 1 post ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: uto tra 17, 2018 8:50 pm 

Vozi: V50, 2006., 2.0D, 100 kW, 6+R, Momentum
Pozdrav svima,

Imam prijatelja koji hoće da kupi XC60 prve generacije prije facelifta ili S60 druge generacije prije facelifta (blagu prednost ima XC60), isključivo sa benzinskim motorom, pa me zamolio da se u njegovo ime ovdje informišem o nekoliko stvari. Mi smo istražili ono osnovno o oba automobila, ali evo šta nas još konkretno interesuje:

1. Koji/koje motor(e) izabrati kod jednog, a koji/koje kod drugog?

Lokalni majstor za Volvo mu je preporučio T5 kao najoptimalniji izbor za XC60. Ovaj prijatelj je čuo od jednog čovjeka kako oba T6 AWD motora i nisu baš tako dobri (u šta mi čisto sumnjamo, ali eto da provjerimo sa vama za svaki slučaj).

2. Koji motor(i) je/su najpogodniji za LPG?

U startu ne bi ugrađivao LPG (barem nekoliko prvih mjeseci), dok ne bi vidio kako će se stvari sa točenjem benzina kretati, ali nije isključeno da će ga poslije ugraditi, pa ga zbog toga ovo i interesuje.

3. Da li ima smisla kupovati XC60, ako nije AWD?

Obzirom da ipak pričamo o kompaktnom SUV/CUV vozilu, koliko mu je AWD zaista potreban da bilo to bilo to ili je sasvim dovoljan i FWD model? Koje su prednosti i mane AWD-a?

4. Manuelni ili automatski mjenjač?

Njemu lično ne igra ulogu koji će mjenjač biti, ali pošto smo čuli i čitali da automatski mjenjač i nije baš najsretnije rješenje, hoćemo da provjerimo da li su to samo neka negativna iskustva sa automatikom usljed neredovnog i neadekvatnog održavanja ili taj automatik stvarno nije dovoljno dobar? Da li je stari dobri M66 ipak bolje rješenje?

Unaprijed hvala!

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 1 post ] 

Vremenska zona: UTC+01:00

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: