Sada je: čet ožu 28, 2024 11:50 am.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S60 2.4, 02g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 16 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: DRL
PostPostano: ned vel 16, 2020 8:11 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto vel 04, 2020 4:35 pm
Postovi: 48
Vozi: V50 1.6d eDrive 2010
Lokacija: Bjelovar
Mali uradak...slikaslika


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
   
 Naslov: Re: DRL
PostPostano: ned vel 16, 2020 10:31 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet lis 20, 2011 10:00 pm
Postovi: 973
Samo bi napomenuo da sva oprema na vozilu mora biti homologirana i mogao bi imati problem na tehničkom + što te svaki cajac može kaznit i isključit iz prometa do "otklanjanja tehničke neispravnosti".

_________________
Volvo 850 TDI Karavan
Volvo 850 2,0 T5 Karavan
Volvo V70 2,0T


Vrh
   
 Naslov: Re: DRL
PostPostano: ned vel 16, 2020 10:38 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto vel 04, 2020 4:35 pm
Postovi: 48
Vozi: V50 1.6d eDrive 2010
Lokacija: Bjelovar
Citat:
Samo bi napomenuo da sva oprema na vozilu mora biti homologirana i mogao bi imati problem na tehničkom + što te svaki cajac može kaznit i isključit iz prometa do "otklanjanja tehničke neispravnosti".
Donor je sa Hrvatskih cesta. Jasno mi je da se “homosapiensiziranje” mora odraditi (donor ima čiste papire drage nam naše). Neznam kaj bi im točno “extra homologacije” za isti auto trebalo, ali to bumo saznali u jedno skorije vrijeme.
U svakom slučaju, EXTRA hvala na detalju koji bih u stvari zanemario.... Vredi pifkana dok se vidimo


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
   
 Naslov: Re: DRL
PostPostano: pon vel 17, 2020 7:49 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Kolega govori za ovu led rasvjetu koji si stavio , to ne prolazi sigurno kod nas na tehničkom


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
 Naslov: DRL
PostPostano: uto vel 18, 2020 3:34 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto vel 04, 2020 4:35 pm
Postovi: 48
Vozi: V50 1.6d eDrive 2010
Lokacija: Bjelovar
Citat:
Kolega govori za ovu led rasvjetu koji si stavio , to ne prolazi sigurno kod nas na tehničkom slika


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zašto nebi prošlo ako postoje papiri za homologaciju i ista se napravi?
Dakle, ako kupim farove sa certifikatom i pripremom za homologaciju, platim istu 400 kn, ne vidim razlog zbog čega to nebi bilo tehnički ispravno?
Isto kao i za motor ili bilo koji dio na autu.
Za napomenu, na Mercedesu kockici 190 AMG nisu kočnice prolazile Hrvatske zakone o sigurnosti (no, tko je AMG ili ADAC da bi to vrijedilo u Hrvatskoj...slikaslika) pa stoga ne želim u dublju diskusiju. Dam novce za homologaciju i hvala lijepo. Na ženinom Grande Puntu sam tako uredno homologaciju napravio na 17” felge i Momo federe i amortizere. I nema daljnjih problema. Uredno upisano u knjižicu.
A za drugu napomenu, S80 ima xenone bez leća. Znači samo brisači sa perilicama na lampadinama. Ako stavimo kompletnu led rasvjetu, nema tog zakona kod nas da to ne prolazi. Xenon bez leća isto ne prolazi, jel’ pa onda skače zakon sam sebi u usta. No, zakon je složen tako da se zaobilazi, a ja sam samo korisnik istoga koji jako puno čita ona mala slova unutar istoga.
Živili.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
   
 Naslov: Re: DRL
PostPostano: uto vel 18, 2020 10:25 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet lis 20, 2011 10:00 pm
Postovi: 973
Števa je u pravu, mislio sam na led trake za koje vjerujem da nemaš certifikat. Zakon koji spominješ nema veze s time. Zakon je općenit i samo osnova u skladu s kojim je donesena cijela hrpa podzakonskih akata u kojima je sve navedeno u detalje, npr: Pravilnik o tehničkim uvjetima vozila u prometu na cestama
Ako želiš više saznati imaš dosta štiva: https://www.cvh.hr/propisi-i-upute/pravilnici/
Davno (još dok smo morali cijelu godinu imati upaljena svjetla) sam se raspitivao šta i kako ugraditi da dobijem DRL na vozilu i postoje setovi koji imaju priznate homologacijske oznake i moguće ih je kao takve atestirati ali ništa nije bilo ispod 150 - 200 € + homologacija.

Želim ti sreću i molim te da javiš uspiješ li se izborit s našom birokracijom.

_________________
Volvo 850 TDI Karavan
Volvo 850 2,0 T5 Karavan
Volvo V70 2,0T


Vrh
   
 Naslov: Re: DRL
PostPostano: sri vel 19, 2020 8:38 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto vel 04, 2020 4:35 pm
Postovi: 48
Vozi: V50 1.6d eDrive 2010
Lokacija: Bjelovar
Citat:
Števa je u pravu, mislio sam na led trake za koje vjerujem da nemaš certifikat. Zakon koji spominješ nema veze s time. Zakon je općenit i samo osnova u skladu s kojim je donesena cijela hrpa podzakonskih akata u kojima je sve navedeno u detalje, npr: Pravilnik o tehničkim uvjetima vozila u prometu na cestama
Ako želiš više saznati imaš dosta štiva: https://www.cvh.hr/propisi-i-upute/pravilnici/
Davno (još dok smo morali cijelu godinu imati upaljena svjetla) sam se raspitivao šta i kako ugraditi da dobijem DRL na vozilu i postoje setovi koji imaju priznate homologacijske oznake i moguće ih je kao takve atestirati ali ništa nije bilo ispod 150 - 200 € + homologacija.

Želim ti sreću i molim te da javiš uspiješ li se izborit s našom birokracijom.
Hvala na sugestiji.
Normalno da trake nemaju nikakav dokument za homologaciju. Nisam se možda dobro izrazio u postu.
Dakle pod homologaciju svjetla tj DRL-a sam mislio na komplet farove sa papirologijom i u pravu si da nema ispod 1.500 kn. No, ja ću svejedno isprobati da li će ovo proći kod naših eksperta i ako prođe koliko će taj sex koštati.
Svakako ću napisati krajnji ishod u grupu.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
   
 Naslov: Re: DRL
PostPostano: sri vel 19, 2020 3:49 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned srp 23, 2017 1:00 am
Postovi: 258
Vozi: 2015 XC60 D4 133 kW; 2017 S60 T6 270 kW
Ja obožavam ljude koji trpaju jača svjetla i LED-ice koje mogu dobaciti do Sljemena, ali bitno da se fino vidi iz auta, tko j*** one koji dolaze ususret...

_________________
2001 Volvo S60 2.4T, LPG - u dijelovima
2011 Volvo S60 2.0T Summum - prodan
2008 Volvo V70 2.5T Kinetic, LPG
2015 Volvo XC60 2.0 D4 (VEA) Summum
2017 Volvo S60 T6 Polestar


Vrh
   
 Naslov: Re: DRL
PostPostano: sri vel 19, 2020 6:12 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto vel 04, 2020 4:35 pm
Postovi: 48
Vozi: V50 1.6d eDrive 2010
Lokacija: Bjelovar
Citat:
Ja obožavam ljude koji trpaju jača svjetla i LED-ice koje mogu dobaciti do Sljemena, ali bitno da se fino vidi iz auta, tko j*** one koji dolaze ususret...
Ja obožavam, recimo jako glupe komentare ovoga tipa.
Da li s80 iz 2002 ima homologaciju za xenone, a nema leće? I? Tuku u oči? I?
Za početak, led traka i led svijeto ima nekih bitnih razlika tako da Vam je komentar jako širokopojasni.
Drugo, ako je iza Vas (ili recimo iza mene da svijetli ko MAC, Volvo zatamni retrovizor) tu Vam pomoči nema u koliko ne pomaknete retrovizor/e. Dakle, prije ovoga dječaka od s80 sam prošao X5 4.4 xdrive, a nedavno i MB S55L, AMG.
Želite li dalje nekakve komparacije osvjetljenja da Vam postam ili ste ovaj post stavili iz nekog drugog razloga?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
   
 Naslov: Re: DRL
PostPostano: sri vel 19, 2020 10:17 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Te prve serije s 80 ,s 60 ,Xc 90 su u originalu imali xenon sa prozirnim staklom , naravno peračima i nivelacijom , znači original nije ih Kinez radio , i ja nisam primijetio da blješte ,tako da bilo kakva diskusija o tom pitanju nema svrhe


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
 Naslov: Re: DRL
PostPostano: sri vel 19, 2020 10:25 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto vel 04, 2020 4:35 pm
Postovi: 48
Vozi: V50 1.6d eDrive 2010
Lokacija: Bjelovar
Citat:
Te prve serije s 80 ,s 60 ,Xc 90 su u originalu imali xenon sa prozirnim staklom , naravno peračima i nivelacijom , znači original nije ih Kinez radio , i ja nisam primijetio da blješte ,tako da bilo kakva diskusija o tom pitanju nema svrhe


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nisam kanio pametovati. Daleko od toga. Ali razgovarati i komentare davati (recimo stručne) mislim da je ok. Pa ljudi smo, jel’ i svaki komentar je (barem meni) dobrodošao.
Nadam se da nisam kakvo pravilo foruma prekrdašio sa ovom polemikom.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
   
 Naslov: Re: DRL
PostPostano: sri vel 19, 2020 10:36 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Ma nisi ništa prekršio , naravno da zdravi komentari su uvijek dobrodošli , ja npr te led trake nebi nikad stavio , em neću da me j panduri , drugo nikad to nije bilo u originalu na tom autu , normalne male ledice da ako je npr xenon i tak.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
 Naslov: Re: DRL
PostPostano: sri vel 19, 2020 10:49 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto vel 04, 2020 4:35 pm
Postovi: 48
Vozi: V50 1.6d eDrive 2010
Lokacija: Bjelovar
Citat:
Ma nisi ništa prekršio , naravno da zdravi komentari su uvijek dobrodošli , ja npr te led trake nebi nikad stavio , em neću da me j panduri , drugo nikad to nije bilo u originalu na tom autu , normalne male ledice da ako je npr xenon i tak.


Sent from my iPhone using Tapatalk
No, izvidim ja kako sve te lampadine (ne)prolaze pa napišem.
Kao što rekoh u startu, imam volje, vremena i znatiželje. Nije mi o’glavu S-a staviti na cestu jerbo imam back-up.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
   
 Naslov: Re: DRL
PostPostano: pet vel 21, 2020 10:06 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri ruj 08, 2010 8:54 am
Postovi: 6554
Vozi: V70
Lokacija: Zagreb
Lopticu na cesticu!! Svi po redu!!
Hvala
Volim i ja vas :D

_________________
S40 TD 98'-2009-2011
850 R 96'-2011-2019
C70 2.0T 00'-2018-2020
V70 2.5T AWD 04'-2020-...
740 2.0 turbo 90'-2022-...


Vrh
   
 Naslov: Re: DRL
PostPostano: pon lis 26, 2020 9:50 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: sri ruj 02, 2020 10:12 pm
Postovi: 22
Vozi: S60 2.4 T
Lokacija: Zaprešić
I koliko na kraju kosta cijela prica ledica (to znam) ali nd znam koliko je homologacija (400kn??)


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 16 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan