Sada je: čet ožu 28, 2024 2:39 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S60 2.4, 02g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 21 post ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: ned tra 23, 2017 4:56 pm 
Offline

Pridružen/a: pet kol 07, 2015 10:09 am
Postovi: 96
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Koprivnica
Pozdrav svima!

Naime, ima sad već tome koji tjedan. Dogodilo mi se da se auto neće zaključat daljinskim. Malo hoće, malo neće. Mislil sam si da je slaba baterija pa sam zaključaval klasično na ključ. Sve dok više ni to nisam mogel jer kad sam ga zaključal, aktivira alarm isto ko i preko daljinskog, ali mi isto tak dal i zvučni signal, neki bip, da bude alarm aktiviran. I naravno, nakon 10-tak minuta, upali se alarm sam od sebe. Kliknem daljinski, radi. Zaključat ga nisam mogel nikak pa sam ga ostavil otključanog sa odspojenim (-)polom akumulatora cjelu noć misleći si da ima neka memorija za resetirat se. Ujutro sve radi ko da nikaj nije bilo. Daljinski i dalje nekad hoće, nekad neće. Više neće nego hoće, a bateriju sam zamjenio novom Duracellkom neki dan. Sad me više strah nekam jer neznam jel se bude dal zaključat. Evo danas opet nikaj od daljinskog. Molim pomoć! Ima tko kakvu ideju?! Ne vjerujem da je daljinski, sumnjam na elektroniku.

I još pitanje. Prije mjesec dana mjenjane obje spone i krajnici. Od onda, svaki put kad upalim auto, krenem, promjenim iz prve u drugu, uvijek na 1200 okretaja i druga brzina, čuje se neki udarac i to je to. Čuje se samo kad se auto upali i kreće se s njim po prvi put od paljenja, neovisno o položaju kotača. U normalnom prometu stani-kreni, ništa. Eto, zahvaljujem na svakoj pomoći!

Auto je Volvo S60 D5, 120kw, 2005. godina, 196200km.

LP, Vanja


Vrh
   
PostPostano: pon tra 24, 2017 12:23 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Kaj se tiče daljinskog treba spojiti na Vidu da se vide moguće greške , a kaj se tiče ovjesa moguće da ti meho nije sve zaserafio kak spada, ili je jos mozda kugla osla, bez pregleda ništa


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: pon tra 24, 2017 3:10 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri stu 19, 2008 3:21 pm
Postovi: 941
Vozi: V70 2.4 125kw Aut
Lokacija: Banana Republic
Citat:
Pozdrav svima!

Naime, ima sad već tome koji tjedan. Dogodilo mi se da se auto neće zaključat daljinskim. Malo hoće, malo neće. Mislil sam si da je slaba baterija pa sam zaključaval klasično na ključ. Sve dok više ni to nisam mogel jer kad sam ga zaključal, aktivira alarm isto ko i preko daljinskog, ali mi isto tak dal i zvučni signal, neki bip, da bude alarm aktiviran. I naravno, nakon 10-tak minuta, upali se alarm sam od sebe. Kliknem daljinski, radi. Zaključat ga nisam mogel nikak pa sam ga ostavil otključanog sa odspojenim (-)polom akumulatora cjelu noć misleći si da ima neka memorija za resetirat se. Ujutro sve radi ko da nikaj nije bilo. Daljinski i dalje nekad hoće, nekad neće. Više neće nego hoće, a bateriju sam zamjenio novom Duracellkom neki dan. Sad me više strah nekam jer neznam jel se bude dal zaključat. Evo danas opet nikaj od daljinskog. Molim pomoć! Ima tko kakvu ideju?! Ne vjerujem da je daljinski, sumnjam na elektroniku.

I još pitanje. Prije mjesec dana mjenjane obje spone i krajnici. Od onda, svaki put kad upalim auto, krenem, promjenim iz prve u drugu, uvijek na 1200 okretaja i druga brzina, čuje se neki udarac i to je to. Čuje se samo kad se auto upali i kreće se s njim po prvi put od paljenja, neovisno o položaju kotača. U normalnom prometu stani-kreni, ništa. Eto, zahvaljujem na svakoj pomoći!

Auto je Volvo S60 D5, 120kw, 2005. godina, 196200km.

LP, Vanja
Udarac ili onaj "klonk" zvuk od ABSa? Ak je ovo drugo, to je normalno i cudno je da do sada nisi to cuo.

_________________
V70 2002. 2.4 170KS Automatic


Vrh
   
PostPostano: pon tra 24, 2017 5:36 pm 
Offline

Pridružen/a: pet kol 07, 2015 10:09 am
Postovi: 96
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Koprivnica
Nekak ko "klonk" bi moglo biti, al uvijek sve isti simptomi?? Ista brzina, okretaji, neovisno o položaju kotača??? Dal bi to stvarno moglo biti do ABS-a i jel imam razloga za brigu? Ne znam.... Jel ima još netko slično iskustvo? Sumnjal sam još i na kuglu i dogovaram sa majstrom kad može. Inače je dečko iz Citroenova ovlaštena servisa i slovi za jednog od boljih, usto smo i prijatelji pa ne vjerujem da bi baš fušal. Još sam i napomenul da nek mjenja sve kaj treba da se odmah sve složi. Može mi odmah i spojit na dijagnostiku pa bude i provjeril. Ako još netko ima neku ideju, slobodno! Inače, danas ujutro daljinac radi ko da nikaj nije bilo. Ne znam više kaj bi mislil. Skužil sam po rasvjeti u autu, ako se pale sva svjetla unutra (pod nogama i u stropu) daljinski radi, ako samo podna, onda ne radi. I neki dan mi prilikom vožnje sam od sebe upali sva 4 žmigavca, zaključa i otključa vrata. Već sam mislil da je poludel :o

Ljudi pomagajte sa savjetima, idejama....!!! Danas sutra možda i vama pomognu moje muke.

Zasad hvala svima!


Vrh
   
PostPostano: pon tra 24, 2017 7:02 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon pro 13, 2010 12:04 am
Postovi: 1309
Vozi: V40 2.0T i V 70 D5
Lokacija: bjelovar
Znaju one balans štange lupkati,kape amortizera,opruge,auspuh,nosači motora....


Vrh
   
PostPostano: čet svi 04, 2017 11:35 am 
Offline

Pridružen/a: pet kol 07, 2015 10:09 am
Postovi: 96
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Koprivnica
Neki dan spojen auto na dijagnostiku, nije Vida, posuđena od prijatelja, ali je kolko tolko pomoglo. Očitalo mi 4 greške:
1. 6805 - regulacija tlaka nabijanja, pogrešan protok, povremen
2. 1A5C - komunikacija sa UEM-om, Modul gornje elektronike, trajan
3. 4F44 - senzor pomoći pri parkiranju 3, trajan
4. 6A01 - relej, centralno zaključavanje, prejak signal, trajan

Ne brine me senzor parkinga, on iovak radi kak hoće, dok je vani iznad 20C radi, dok nije neće. Regulacija tlaka nabijanja je vjerojetno problem koji me mučio prije 2 godine dok mi je davao poruku Motor treba pomoć, radilo se najvjerojatnije o začađenju turbine. Moje je mišljenje da ove dvije stvari ne bi smijele ni na koji način utjecat na problem centralnog zaključavanja jer je i sa ovim greškama radilo normalno. Ako sam u krivu, slobodno me ispravite.

Brinu me greške 2 i 4. Traženjem po netu i stranim forumima, ispostavlja se da je greška zadnjih lijevih vrata. Na okret ključa, sve se normalno zaključa i otključa, daljinski sad uopće više ne funkcionira. Napominjem, baterija je nova! Provjerio sam sve osigurače koji su mi se imalo činili vezanima s tim na bilo koji način, neki su preventivno i zamjenjeni iako su bili ispravni. Svi su bili ispravni, a i dalje ne radi. Dal ima veze sa nekom elektronikom? Relejem - kad njega pokazuje. Gdi se uopće može naći u autu da ga pogledam? Internet mi pokazuje na veze sa UEM i REM? Jel ovo ikome ukazuje na nekaj?

Svaka pomoć dobrodošla!!


Vrh
   
PostPostano: čet svi 04, 2017 3:43 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet kol 28, 2009 1:36 pm
Postovi: 666
Vozi: V70 D5
Lokacija: Sombor
UEM modul u retrovizoru, kad on ode ne radi daljinac.


Vrh
   
PostPostano: čet svi 04, 2017 5:48 pm 
Offline

Pridružen/a: pet kol 07, 2015 10:09 am
Postovi: 96
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Koprivnica
Odlično! Kaj mi je sad radit? Dal se to da sredit ili mora novi? Pretpostavljam da se radi o unutrašnjem retrovizoru. Jer na njemu sad s ovim problemom ne svijetli više lampica pojasa niti se ne pale stropna svijetla. Kak bi to bilo najlakše skinuti i provjeriti? Molit ću i neke upute :D


Vrh
   
PostPostano: pet svi 05, 2017 7:37 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Joj može ti i cem rikavat, imali jednom takve simptome i bio cem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: pet svi 05, 2017 9:24 am 
Offline

Pridružen/a: pet kol 07, 2015 10:09 am
Postovi: 96
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Koprivnica
Na koji bi način mogel saznat kaj točno nije ispravno, CEM ili UEM? Danas ujutro mi ni senzori za kišu ne rade. Upalim ga, on se ugasi. I tak par puta. Uglavnom, ne radi. Zna netko kak skinut unutarnji retrovizor? Počel bi od njega. Pošto ne radi daljinski, Booki veli da to unutra, a i senzor za kišu koji se isto tu nalazi? Ako je CEM u pitanju, kaj mogu očekivat uskoro? Da ga neću moći ni upalit????


Vrh
   
PostPostano: pet svi 05, 2017 9:37 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon pro 13, 2010 12:04 am
Postovi: 1309
Vozi: V40 2.0T i V 70 D5
Lokacija: bjelovar
Što ne nazoveš Davora Podolskog da ti to pogleda.On je tu u tvom susjedstvu.


Vrh
   
PostPostano: pet svi 05, 2017 11:04 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Treba ga spojiti na Vidu i vidjeti točno kaj je,ove univerzalne dijagnostike ne mogu baš 100 % znati šta je

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: sri sij 03, 2018 3:56 pm 
Offline

Pridružen/a: pet kol 07, 2015 10:09 am
Postovi: 96
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Koprivnica
Nakon dugo vremena, evo pomaka. Kaj se tiče greške tlaka prednabijanja, otišao transformator tlaka turbine. Zamjenjen novim, Pierburg, auto ide kak bi i trebal, nema zastajkivanja, štucanja, ničeg. Problem riješen! E sad, daljinski. Vrag mi nije dal mira, nekak mi se nije poklapalo da je elektronika UEMa crkla, bilo mi debilno pošto mi se palil alarm sam od sebe. Malo kopanjem i istraživanjem, našel sam da je neki mulac išel dodatno ugrađivat protuprovalni alarm (kao da se Volvo može ukrast ko krampwagen). Na netu ima jako puno instrukcija kakve sve probleme aftermarket alarmi naprave pa mi to bilo prvo za rješiti. Još kad sam našel da je ugrađen Sikura alarm, tvrtka koja je propala, bilo mi sve jasno, a da ne pričam naći shemu spajanja (koju sad imam, ako nekom zatreba)..... Uglavom, Sikura van, auto pali, isprobam daljinac, sve radi! Ja zadovoljan :D

Klonk zvuk je ostal, već sam i otupil na njega. A nabijanje prednjeg ovjesa, otišli seleni, opet! Bili su Meyle HD, kao bolja verzija od originala. Srećom imaju garanciju 4 godine (meni nisu izdržali 1g.!) pa sam ih reklamiral. Stavil sam Lemforder komplet vilice sa kuglama i tišina.


Vrh
   
PostPostano: pet sij 05, 2018 1:55 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Sikura je jedan jako dobar alarm , a budala je onaj koji ga je ugrađivao u volvo koji ima već ugrađen tvornički , ako imas oba daljinca i ako ga nisi bacio i naravno izvadio da se da ponovo ugraditi, otkupio ga bi po povoljnoj cijeni, usput imam ga u Mazdi od 2000 g i radi kao i prvi dan , tak da nije problem u alarmu i firmi sikura, a sad propali su valjda zato kaj Kina hebe sve tak i to


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: pet sij 05, 2018 9:39 am 
Offline

Pridružen/a: pet kol 07, 2015 10:09 am
Postovi: 96
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Koprivnica
Imam sve osim tih daljinaca, ako ti odgovara, poklonim ti, ja ga ne želim niti mi ne treba, samo glavobolje od njega.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 21 post ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan