Sada je: čet ožu 28, 2024 5:20 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S60 2.4, 02g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 11 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: čet tra 19, 2018 8:11 am 
Offline

Pridružen/a: pet kol 07, 2015 10:09 am
Postovi: 96
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Koprivnica
Pozdrav svima!

Posudil sam neki dan od prijatelja dijagnositiku, neka Delphi, čisto da poništim servisni interval. Malo sam još razgledaval kaj se nudi pa sam naišel na stavke kalibracija gasa i kvačila. Sad me zanima, pošto mi nije davala vrijednosti od 0-100% zavisno od pritisnute/otpuštene papučice, već od nekih 30-80-tak% dal bi bilo dobro napraviti kalibraciju gasa i kvačila ili da te vrijednosti pripišem ne originalnoj dijagnostici? Dali se to može raditi? Moram zbog toga u ovlašteni? Auto ide sasvim uredu, kvačilo radi normalno kak i gas. Motor je D5 120kw, ručni mjenjač 5 brzina.

Dal možda za kvačilo ima veze to da mi papučica malo cvili zadnjih 1-2cm prema potpuno otpuštenom položaju? Cijeli set kvačila zajedno sa zamašnjakom je promjenjen osim glavnog cilindra. Dal da ju podmažem s nečim i jel se to uopće smije i može?

Jbg, ne znam, zato pitam. Vidim da na ovom forumu ima ljudi koji znaju i hoću pomoći, zato i volim biti dio foruma :)

Hvala svima! Vanja


Vrh
   
PostPostano: čet tra 19, 2018 6:17 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
Iz mog iskustva sve te kalibracije kod volvo motora (napominjem volvo)su bile skoro pa nepotrebne.U pravilu to sam softwer odradi u toku vožnje.Treba mu nešto više vremena nego kalibracijom ali odradi

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
PostPostano: čet tra 19, 2018 11:47 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet pro 05, 2014 10:55 pm
Postovi: 497
Vozi: S60 2002. D5
Lokacija: Slavonski Brod
Nenad, ajde kad se vec spominje, zasto uopce ima na kvacilu senzor položaja pedale u %? Obicno sam vidjao on/off prekidac za npr. iskljuciti tempomat..ovo mi novo iskustvo!?

Vezano za temu: to su ti normalne vrijednosti koje ocitavaš, nemaš apsolutne 0 niti 100%. A gotovo sam siguran da ih na d5 ionako ne možeš kalibrirati.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: pet tra 20, 2018 11:16 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub sij 22, 2011 2:06 pm
Postovi: 1761
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Vukovar/Varaždin/Varaždinske Toplice
Meni se to cini da je za tempomat jedino ako nema veze sa kontrolom proklizavanja

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

_________________
S60 D5 120kw 2003 god


Vrh
   
PostPostano: pet tra 20, 2018 6:21 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
Zašto ima senzor na pedali kvačila koji nije on/off neznam ni sam.Možda bi Kiki nešto znao o tom,Nekog vraga valjda očitava s njega kad je stavljen potenciometar a ne prekidač.Jedine nuspojave kad dotični ne radi su nemogučnost korištenja tempomata(iako isti automatik ionako nema) koliko ja znam

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
PostPostano: sub tra 21, 2018 1:34 pm 
Offline

Pridružen/a: pet kol 07, 2015 10:09 am
Postovi: 96
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Koprivnica
Hvala svima na odgovorima, meni je na kraju tak svejedno kaj očitava ako se ne da kalibrirat i dokle sve radi kak se spada, meni ok. Sad bar imamo neku temu za diskusiju :)
Inače, ako je potenciometar neka mala polugica na kraju pedale, ona mi očito civili. Bil na HAKu da mi dečki pogledaju, malo našpricali s WD-om i ok je. Ona bi bila znači veza za tempomat?


Vrh
   
PostPostano: sub tra 21, 2018 8:38 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Zna malo cviliti ali jako sitno, da taj šalter je za tempomat, znali su rikavati pa smo ih mijenjali, a kvačilo nema nikakvi kalibraciju


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: pon tra 23, 2018 2:18 pm 
Offline

Pridružen/a: pet kol 07, 2015 10:09 am
Postovi: 96
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Koprivnica
Tak sam i mislil da je za tempomat jer mi se i činilo da nema čemu drugom služiti. A kaj je sa kalibracijom gasa? Negdi sam na stranom forumu čital da ako se ključ stavi u položaj II i pričeka 30sek. da se čuje neko zujanje koje je ustvari kalibracija gasa. Potom se stavi ključ u poziciju 0 i može se upaliti. Navodno da je tak kalibracija izvršena. Kolko to drži vodu?


Vrh
   
PostPostano: pon tra 23, 2018 8:52 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
Kalibracija klapne na dieselu je ionako bezpredmetna.Ta klapna služi kod gašenja i paljenaj auta-i u slučaju da ode turbina da motor ne ode u iberturažu jer mu s njom zaustavi dovod zraka

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
PostPostano: pon tra 23, 2018 9:18 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon pro 13, 2010 12:04 am
Postovi: 1309
Vozi: V40 2.0T i V 70 D5
Lokacija: bjelovar
E baš si mi uz'o riječi iz usta :lol: :lol: :lol:


Vrh
   
PostPostano: pon tra 23, 2018 9:21 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Točno ,
Nenade ,ja te kalibracije radim kad nešto zeza, i to dijagnostikom , ali tipa egra, swirla, mafa , senzora dpfa i neznam šta sve ne , a gasa možda čak i nema, može se vidjeti jedino postotak stisnute pedale kolko se sjećam i naravno ovisi koji je motor ,inače nema nikakve potrebe


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 11 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan