Sada je: čet ožu 28, 2024 10:10 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S60 2.4, 02g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 13 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: uto sij 16, 2018 7:50 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2012 3:20 pm
Postovi: 1415
Vozi: Volvo S60 2.4/125
Lokacija: Osijek
Prvo, lijep pozdrav svima koji me se još sjećaju (i svima ostalima, naravno) :D Jbg, zadnji period od dvije godine bio je ekstremno napet i ispunjen svime i svačime, od rođenja drugog djeteta do kupnje, adaptacije, renovacije i nadogradnje kuće, tako da stvarno nisam imao vremena i volje biti socijalno aktivan na internetu (a jedno vrijeme nisam ni tehnički mogao). Uglavnom, nadam se da nitko neće zamjeriti :cry:

E, sad, vezano uz problem... Kako naslov kaže, nedavno mi se pojavila greška u vidu žutog trokutića i obavijesti na displayu koja kaže: "Engine system service required". Greška se pojavi ako auto ostane vani, a temperatura je relativno niska (ne nužno u minusu, samo da je hladnije). Nakon toga, obavijest je prisutna cca dva - tri dana, a nakon toga, ako je auto garažiran, dakle na toplom, jednostavno se ugasi. Pa onda opet ispočetka, čim prenoći vani... Uglavnom, upravo smo odradili veliki servis (zupčasti i sve to) i kaže mi majstor da mu je izbacilo da se radi o nekakvoj grešci na papučici spojke. Našpricao je te nekakve kontakte na nečemu što je natandareno na toj polugi papučice spojke, međutim, zasada nema pojma o čemu je konkretno riječ. Zanima me ima li tko slično iskustvo ili mu je poznato o čemu bi se konkretno moglo raditi. Samo da napomenem, automobil se ponaša sasvim normalno, nema nikakve razlike u vožnji, paljenju, šaltanju, bilo čemu...
slika

_________________
Kad čovjek umre, ni ne zna da je umro i nije tužan. Tužni su ljudi oko njega. Isto je i kad je čovjek glup.


Vrh
   
PostPostano: uto sij 16, 2018 10:03 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Jel ti radi tempomat? Obično onaj dugi plastični prekidač rikne i tempomat je off, ali da bi bacio grešku na displeju to nisam nikad vidio, samo na dijagnostici


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: uto sij 16, 2018 10:18 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2012 3:20 pm
Postovi: 1415
Vozi: Volvo S60 2.4/125
Lokacija: Osijek
Ja nemam tempomat. Ne pitaj kako, ne znam ni sam. Ovaj moj ima neku čudnovatu opremu. Nemam ni putno računalo, samo display za obavijesti i to je to...

_________________
Kad čovjek umre, ni ne zna da je umro i nije tužan. Tužni su ljudi oko njega. Isto je i kad je čovjek glup.


Vrh
   
PostPostano: uto sij 16, 2018 10:27 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon pro 13, 2010 12:04 am
Postovi: 1309
Vozi: V40 2.0T i V 70 D5
Lokacija: bjelovar
Neka si se ti nama Kiki vratio :clap: Imaš ti pravo,bolje raditi djecu nego dr..... po kompu :mrgreen:
To se meni znalo događati s tom obavijesti,mada auto ide sasvim normalno.I kad odlučim otići očitati grešku,ona nestane...i naravno,vozi dalje :D


Vrh
   
PostPostano: uto sij 16, 2018 10:38 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2012 3:20 pm
Postovi: 1415
Vozi: Volvo S60 2.4/125
Lokacija: Osijek
:lol: :clap:
Sad se opet pomalo socijaliziram :D Ne znam da li su godine u pitanju, ali sa ovom malom imam osjećaj kao da imam četvoro djece :D

Pa, načelno, to mi i majstor kaže, sve radi kako treba, a greška se ipak ugasi, znači nije konstantna. Ali, ono, ide mi na živce, ne volim kad nije sve 100% cakum-pakum kod auta. Razmišljao sam čak da li je zbog ulja, mislim da to nisam mijenjao otkako sam kupio auto, a sad je već šesta godina... Ne znam da li je možda prestaro ili neki klinac pa se drugačije počelo ponašati na niskim temperaturama, možda se zgusne više ili što nešto slično... Ne kužim se previše u to, možda lupetam gluposti...

P.S. Mislim na kočiono ulje, ne motorno :D Ako se ne varam, kuplung i kočnice koriste isto ulje?

_________________
Kad čovjek umre, ni ne zna da je umro i nije tužan. Tužni su ljudi oko njega. Isto je i kad je čovjek glup.


Vrh
   
PostPostano: uto sij 16, 2018 10:52 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon pro 13, 2010 12:04 am
Postovi: 1309
Vozi: V40 2.0T i V 70 D5
Lokacija: bjelovar
Ma mlad si ti,stigneš ti još i pojačati ekipu :D
A vidi kilometražu...još nisam imao auto s toliko malo kilometara :mrgreen:
Možda mu se stvarno nešto zblesira zbog hladnoće pa baci neku grešku :think:


Vrh
   
PostPostano: uto sij 16, 2018 10:59 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2012 3:20 pm
Postovi: 1415
Vozi: Volvo S60 2.4/125
Lokacija: Osijek
Citat:
Ma mlad si ti,stigneš ti još i pojačati ekipu :D
A vidi kilometražu...još nisam imao auto s toliko malo kilometara :mrgreen:
Je, spomenuo sam to ženi jednom prilikom, poslije toga nismo pričali dva dana, a i sad me nekako strah zaspati pored nje :D

Što se kilometara tiče, kupio sam ga sa 83 tisuće i nešto sitno. Bilo je to prije skoro 6 godina... Ovim tempom, prije ću ja morati predati vozačku zbog starosti nego što će auto početi "kašljucati" zbog velike kilometraže :D

_________________
Kad čovjek umre, ni ne zna da je umro i nije tužan. Tužni su ljudi oko njega. Isto je i kad je čovjek glup.


Vrh
   
PostPostano: uto sij 16, 2018 11:09 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon pro 13, 2010 12:04 am
Postovi: 1309
Vozi: V40 2.0T i V 70 D5
Lokacija: bjelovar
Bojiš se da ćeš biti dekapiran na određenom mjestu ili da pristane na još jedan "podvig"? :lol:
Ja sam nedavno kupio "mladića"koji po kotaču ima 83 tisuće,računajući i rezervni... :mrgreen:


Vrh
   
PostPostano: uto sij 16, 2018 11:18 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2012 3:20 pm
Postovi: 1415
Vozi: Volvo S60 2.4/125
Lokacija: Osijek
Definitivno se bojim buđenja sa spoznajom da mi manjkaju dijelovi :D

Što se "mladića" tiče, onda mu ovaj moj može biti praunuk :D Ali bitno je da "mladić" ide!

_________________
Kad čovjek umre, ni ne zna da je umro i nije tužan. Tužni su ljudi oko njega. Isto je i kad je čovjek glup.


Vrh
   
PostPostano: uto sij 16, 2018 11:25 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon pro 13, 2010 12:04 am
Postovi: 1309
Vozi: V40 2.0T i V 70 D5
Lokacija: bjelovar
Malo se ponekad čuju neki neobični zvukovi,pojačaš radio i sve nestane :mrgreen:


Vrh
   
PostPostano: sri sij 17, 2018 11:03 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub sij 22, 2011 2:06 pm
Postovi: 1761
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Vukovar/Varaždin/Varaždinske Toplice
Kad smo kod pojacavanja radija imam jedan problem.u ovom problemu nisam sam znaci i kolega Bagi kad pojaca rok na jedno 90% snage drma mi se retrovizor tj skace u ritmu muzike.

Kiki javi se da ga skopcamo na vidu.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

_________________
S60 D5 120kw 2003 god


Vrh
   
PostPostano: pet sij 19, 2018 9:58 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2012 3:20 pm
Postovi: 1415
Vozi: Volvo S60 2.4/125
Lokacija: Osijek
Citat:
Kiki javi se da ga skopcamo na vidu.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
Može, Mladene, hvala, samo da uhvatim malo vremena :D

_________________
Kad čovjek umre, ni ne zna da je umro i nije tužan. Tužni su ljudi oko njega. Isto je i kad je čovjek glup.


Vrh
   
PostPostano: ned lip 27, 2021 1:23 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2012 3:20 pm
Postovi: 1415
Vozi: Volvo S60 2.4/125
Lokacija: Osijek
Pozdrav, narode, da malo podignemo temu iz pepela. Dakle, i dalje se vozimo, sad sam na nekih 145 tkm (da, znam :D).

Navedena greška i dalje postoji, samo što je sada, već najmanje dvije godine STALNA je i ne gasi se, a ne može se ni poništiti, što god da je u pitanju. Što se vožnje tiče, auto vozi normalno, vrlo rijetko ubaci u REDUCE ENGINE PERFORMANCE mod, a to napravi, koliko sam uspio popratiti, kada je vrlo kišovito ili ponekad nakon pranja auta, dakle, vjerujem da je nekako povezano sa vodom. Taj dio se "popravi" odspajanjem sa akumulatora, iako znam da to možda i nije najpametnija stvar za činiti.
Problem je što je ovlašteni servis u Zagrebu, u ovoj pripizdini od moje Slavonije ga nema i jebi ga, ja jednostavno nemam fore otići u Zagreb na nekoliko dana.
U međuvremenu, jedna od dijagnostika je očitala greške:
640A - nešto vezano uz bregastu, nemam pojma što
510F - nešto vezno uz brzinu, nemam pojma što
930C - senzor spojke, imam pojma što i on je ISPRAVAN 100% - potvrdili Bagi i Djogra davnih dana.

Imao sam i sranje s klimom, promijenili smo kvačilo klime i sada više nemam sranje s klimom.

Imao sam sitnu kvrcavicu (razbijen lijevi far), stavili smo originalni, rabljeni far, ali sad imam sranje, jer je to originalni lijevi far, ali sa "engleza", krivo "baca" i moram nabaviti drugi. Prošli put na tehničkom me pustio, nisam siguran da će opet, ali nije ni to bitno, bitno je da mi svi u prometu po noći verbalno opće sa majkom i to s punim pravom, jer je očito da im smeta englesko osvjetljavanje ceste, a budući kako svi znamo da su englezi šup*i koji voze krivom stranom ceste, to je sasvim opravdano.

Sve u svemu, automobil i dalje odlično vozi (ima samo 145 tkm, *ebemu mtr - MORA), ali me umaraju ove gluparije sa kojekakvim greškicama, a ovlašteni servis mi nije blizu.

Eto... A vi, kakote? :D

_________________
Kad čovjek umre, ni ne zna da je umro i nije tužan. Tužni su ljudi oko njega. Isto je i kad je čovjek glup.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 13 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Lucas i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan