Sada je: čet ožu 28, 2024 1:16 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S60 2.4, 02g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: sri pro 13, 2017 11:28 pm 
Offline

Pridružen/a: sub pro 20, 2014 11:31 am
Postovi: 42
Vozi: Volvo S60 2.4 B. 125kw 2003 g.p.
Kao sto i naslov kaze, obrtaji padaju i nemiran rad motora, ajde nekako i da trpim zalijetanje na leru kad auto stoji u mjestu, ali kad je auto u pokretu, i izbacim u ler, ma dovoljno da se kreće deset na sat, motor samo sto se ne ugasi, padne na 500 obrtaja, i cim stane, ne krece se vise, dodje na normalu, stvarno ne znam sta da mu radim vise, proveravao sam crijeva od vakuma, citava su, etm skidao, cisto... Nznam vise


Vrh
   
PostPostano: čet pro 14, 2017 9:12 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri stu 19, 2008 3:21 pm
Postovi: 941
Vozi: V70 2.4 125kw Aut
Lokacija: Banana Republic
Citat:
Kao sto i naslov kaze, obrtaji padaju i nemiran rad motora, ajde nekako i da trpim zalijetanje na leru kad auto stoji u mjestu, ali kad je auto u pokretu, i izbacim u ler, ma dovoljno da se kreće deset na sat, motor samo sto se ne ugasi, padne na 500 obrtaja, i cim stane, ne krece se vise, dodje na normalu, stvarno ne znam sta da mu radim vise, proveravao sam crijeva od vakuma, citava su, etm skidao, cisto... Nznam vise
Si ga spojio na VIDU?
Inace moze biti ETB, MAF ili neka banalna stvar kao sto je bila kod kolege.
Ubili se trazeci zasto radi nemirno a on nije dovoljno stegnuo svjecice kada ih je mijenjao.
Stegnuo svjecice i miran ko bubica.

Ali veca je vjerojatnost da je poceo rikavati ETM sto je malo skuplja igra za popraviti ak ciscenje ne pomogne

Ja imam isti motor i dvije jednostavne stvari strasno utjecu na rad motora. Prva je akumulator. Iako normalno pali, ako je star i isluzen, jako utjece na rad auta.
Drugo su mase. Ima dva sarafa sa straznje strane motora. Ocisti mase i vidi pomaze li.

_________________
V70 2002. 2.4 170KS Automatic


Vrh
   
PostPostano: pet pro 15, 2017 11:41 pm 
Offline

Pridružen/a: sub pro 20, 2014 11:31 am
Postovi: 42
Vozi: Volvo S60 2.4 B. 125kw 2003 g.p.
Na dijagnostici pokazuje tri greške, da ne pisem na engleskom, prva je misfire na 5 cilindru, sto smatram da mi je benzinska dizna jedna malo zatekala. Osjetim dok nr prebaci na plin da malo trza, a na plinu nista. Sve normalno, druga je presiromasna smesa, sto mislim da je fo plina, i treba nesto kao senzor kvacila, ako treba popisacu tacno kodove. Diznu benzinsku cu da zamjenim kroz par dana, ali i pre toga su padali obrtaji i na plinu i na benzinu, pogotovo kad trebam stati, cim stanem, da se ne krece auto, ler je normalan i prilično miran rad


Vrh
   
PostPostano: sub pro 16, 2017 9:30 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Svi ti Benzinci Mazda , Ford i volvo kad su u leru i jos su u pokretu im padaju okretaji, tak da je ti normalno, kad auto stoji onda ne smiju padati, tak da vidi jer onda padaju, ja sam to na par auti probao i tako se ponašaju


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: sub pro 16, 2017 2:37 pm 
Offline

Pridružen/a: sub pro 20, 2014 11:31 am
Postovi: 42
Vozi: Volvo S60 2.4 B. 125kw 2003 g.p.
To se i kod mene desava, ali padnu na 500 obrtaja, nekad se i ugasi, nebi bas trebalo tako


Vrh
   
PostPostano: uto pro 19, 2017 9:26 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon pro 13, 2010 12:04 am
Postovi: 1309
Vozi: V40 2.0T i V 70 D5
Lokacija: bjelovar
Meni se čini da tebe zeza plinska mapa.Došli hladni dani i sve se poremeti...ili vuče neki falš zrak :think:


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan