Sada je: čet ožu 28, 2024 9:51 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S60 2.4, 02g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 10 postova ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Volvo ključevi
PostPostano: uto pro 12, 2017 4:14 pm 
Offline

Pridružen/a: pet kol 07, 2015 10:09 am
Postovi: 96
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Koprivnica
Pozdrav svima!

Imam mogućnost nabaviti prilično jeftino dodatan master key za svoj S60. Znam da oštrica mora ići druga, za to sam već našel rješenje putem e-baya. Zanima me, da li se čip od drugog ključa da preprogramirat da odgovara na moj auto? Dobil sam info od jednog ovlaštenog Volvo servisa, da master key ima dva koda. Jedan se veže na sam daljinac i tipke i da se taj da programirat, a drugi da se veže na samu oštricu i da se taj ne da programirat. Dal se oštrica ključa može narezat kod bravara ili to isto mora rješavat Volvo servis? Dal bi ta moja kemija urodila plodom? Čačkanjem po netu sam našel da ključ mora doći i sa nekim kodom. Jel su taj kod one brojke otisnute na samom kučištu iza? Auto mi je S60 iz 2005, a ključ je isti ko moj. Zahvaljujem svima!


Vrh
   
PostPostano: uto pro 12, 2017 6:17 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub sij 22, 2011 2:06 pm
Postovi: 1761
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Vukovar/Varaždin/Varaždinske Toplice
Ako radiš samo oštricu može se narezati kod ključara i može se kod iskopirat mislim da je kolega to platio nekih 200kn e sad daljinski kad naručuješ mora biti sa kodom znači na kutiji od daljinskog ima kod i u ovlaštenom servisu ti upare daljinski i centralno

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

_________________
S60 D5 120kw 2003 god


Vrh
   
PostPostano: uto pro 12, 2017 7:42 pm 
Offline

Pridružen/a: pet kol 07, 2015 10:09 am
Postovi: 96
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Koprivnica
Dobro su mi onda rekli da na tom ključu postoje dva koda. Ali ako sam ih ja dobro shvatil, rečeno mi je bilo da se kod oštrice ne da mjenjat. Ili ipak da? Ili ja grešim u nečem? Sad kaj se tiče koda za daljinski, čemu onda služe oni brojevi na kučištu? Mislim da ih je 8. Ne bi možda oni bili neki kod? Ja kolko znam, mogu dobit samo ključ, ovog koda u kutiji koji je potreban, nema.....


Vrh
   
PostPostano: uto pro 12, 2017 8:22 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub sij 22, 2011 2:06 pm
Postovi: 1761
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Vukovar/Varaždin/Varaždinske Toplice
Kod kod oštrice ti je kapsula za paljenje nju očita imobilizer i da ti upaliti auto ima prazni kapsula za kupiti i onda se iskodira ima na eBay komplet oštrica sa kapsulom. Evo slika daljinca
https://www.wikingerparts.de/en/shop/vo ... ol-8688800 vidiš na kutiji kod za daljinac.
Vidi u oglasniku Booki ima daljinaca po super cijeni


Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

_________________
S60 D5 120kw 2003 god


Vrh
   
PostPostano: sri pro 13, 2017 11:05 am 
Offline

Pridružen/a: pet kol 07, 2015 10:09 am
Postovi: 96
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Koprivnica
Ova moja kombinacija mi otpada jer nema koda, a bez njega nikaj. Provjerim po oglasniku pa vidim dalje. Inače ako netko ima master key sa kodom, a ne treba mu, nek slobodno javi! Volel bi složit još jedan dodatan :) Hvala na odgovorima, sad sam pametniji!


Vrh
   
PostPostano: sri pro 20, 2017 1:00 pm 
Offline

Pridružen/a: pet kol 07, 2015 10:09 am
Postovi: 96
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Koprivnica
Pogledal sam par opcija i ova sa Wikinger stranice mi se čini još najjeftinija i ujedno i najsigurnija. Sad, dal se onaj 7 znamenkasti broj sa mog ključa mora poklapati sa brojem na novom? U ovom slučaju je broj 8688800 i različit je od mog.


Vrh
   
PostPostano: pet pro 22, 2017 10:34 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet kol 28, 2009 1:36 pm
Postovi: 666
Vozi: V70 D5
Lokacija: Sombor
Imaju različite frekvencije za Evropu, S. Ameriku i Aziju.


Vrh
   
PostPostano: sri sij 03, 2018 3:34 pm 
Offline

Pridružen/a: pet kol 07, 2015 10:09 am
Postovi: 96
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Koprivnica
Hvala svima na odgovorima! Naručio sam cijeli daljinac sa oštricom sa Wikinger stranice. Uglavnom, zadovoljan cijenom, pošto gdi god sam zval u HR, cijena je bila preko 2000kn, ovak me ispal 1030kn sa poštarinom. Treba ga još programirat, ali opet, meni isplativo. Inače, dopisivali smo se putem mailova, brzi, uljudni, uslužni... ma sve! Da su bar takvi i naši, i konkurentniji cijenama, vjerujem da bi se više i kupovalo, a manje tražila alternativa.


Vrh
   
PostPostano: pet sij 05, 2018 1:58 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Jesi pitao u ovlaštenom kolko je uparivanje, ja se ne sjećam kolko je bilo, jel je tipa običnog SW -a od 130 kn ili vise ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: pet sij 05, 2018 9:37 am 
Offline

Pridružen/a: pet kol 07, 2015 10:09 am
Postovi: 96
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Koprivnica
Pričal sam sa Nikolom iz VŽ, ako me sjećanje ne vara, rekel mi je oko te cifre, znači 130-tak kuna. Meni treba samo za otključavanje, ne i imobilizator pošto je brava za paljenje druga i za nju imam 2 ključa. Kad uparim, javim točno kolko je bila cijena. Ključ bi već danas trebal biti kod mene.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 10 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Ahrefs [Bot] i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan