Sada je: čet ožu 28, 2024 11:09 am.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S60 2.4, 02g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pon stu 20, 2017 11:48 pm 
Offline

Pridružen/a: pon svi 15, 2017 5:04 pm
Postovi: 52
Vozi: VOLVO S60 D5
Lokacija: Petrijevci
Dakle, kako naslov kaze, trebam ako netko ima za prodati navedeni senzor, auto je s60 2.4d 136 kw 2006 g.
Ovakav model trebam:

http://one-jp.com/lot/k150472169" onclick="window.open(this.href);return false;

_________________
KEEP CALM AND DRIVE YOUR VOLVO


Vrh
   
PostPostano: ned stu 26, 2017 8:04 pm 
Offline

Pridružen/a: pon svi 15, 2017 5:04 pm
Postovi: 52
Vozi: VOLVO S60 D5
Lokacija: Petrijevci
Da nadopunim temu temu ako nekome zatreba,
dragi kolege ako netko ima gresku na autu kao ja da mu BC pali gresku "anti skid temporarily off" i nakon toga "anti skid service required" ja sam kvar uspio rijesiti pa evo opisa:

Dakle spojio sam ga na dijagnostiku i imao sam gresku SAS109, interna greska senzora kuta volana.

Prvo treba odpojiti minus klemu. Nakon toga poravnati kotace na autu i tada bi trebao biti poravnat i volan. Kod mene je trokraki volan tako da se na njemu jastuk skida sa zadnje strane. Potrebo zakrenuti volan za devedeset stupnjeva i sa zadnje strane kroz rupu se umetne tanki izvijac i otkopca kopca koja drzi jastuk. Tako isto ponoviti i sa druge srane volana. Nakon toga odpojiti zeleni i ljubicasti konektor sa jastuka i ukloniti jastuk.

Poravnati volan, odpojiti zeleni konektor od komandi na volanu sa senzora kuta volana. Odpustiti vijak koji drzi vola (gedora 18) i ukloniti volan.

Nakon toga ukloniti plastike ispod volana koje drze tri torx vijka t25 sa donje strane.

Sada odpojiti zuti konektor sa lijeve strane senzora kuta volana. odpustiti jedan krizni vijak koji drzi senzor i uvrnuti ga u predvideno mjesto da se senzor ne moze zakretati te da prilikom montaze bude na istom mjestu kao kod skidanja. Odpustiti i preostala dva krizna vijka i skinuti senzor.

Kada sam rastavio senzor unutra na stampanoj ploci ima 9 optickih senzora postavljenih u polukrug. Na njima se nakupila sitna strugotina od plasticnog kola na poklopcu koje se okrece skupa sa volanom. To sam oprao sa alkoholom i osusio i na glavnom konektoru su napukli lemovi na 4 pina. Prelemio sam sve kontakte, sve slozio natrag i kada sam upalio auto pojavila se poruka "anti skid temporarily off" ponistio poruku na rucici zmigavaca i kada sam provozao auto nakon 200-tinjak metara se lampica ugasila i greske vise nema.

Ako ce nekome biti od koristi neka proba. Ako sta zapne neka se javi u PM.
Postaviti cu i slike ali mi tapatalk ne radi a preko foruma mi ne da jer je rezolucija veca nego sto podrzava.

_________________
KEEP CALM AND DRIVE YOUR VOLVO


Vrh
   
PostPostano: ned stu 26, 2017 10:28 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Baš me zanima kako će to dugo raditi,jer su neki već to radili te je bilo kratkog vijeka,ali svaka čast na trudu ker ipak novi sas senzor košta oko 2500 kn kolko se sječam

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: ned stu 26, 2017 11:30 pm 
Offline

Pridružen/a: pon svi 15, 2017 5:04 pm
Postovi: 52
Vozi: VOLVO S60 D5
Lokacija: Petrijevci
Da, novi je 2650 kn. Budemo vidjeli koliko ce da radi. Ne vidim zasto ne bi, nama nikakvog fizickog ostecenja samo je lem bio pukao (napravio se vijenac na lemovima na 4 pina), to sam prelemio i to bi trebalo biti to. Al kazem, budemo vidjeli!!!

_________________
KEEP CALM AND DRIVE YOUR VOLVO


Vrh
   
PostPostano: pon stu 27, 2017 4:15 pm 
Offline

Pridružen/a: ned stu 12, 2017 12:51 pm
Postovi: 8
Vozi: Volvo S60 2.5T 2007
Ovo je vrlo korisno! Meni se pali greška kada volan u lijevo okrenem preko određenog praga. Najgore je preko ljeta dok u zimi manje. Malo je malo strah to sam rastavljat da još nešto ne bi zeznuo ali kupovat novi senzor, nema šanse :)


Vrh
   
PostPostano: pon stu 27, 2017 6:18 pm 
Offline

Pridružen/a: pon svi 15, 2017 5:04 pm
Postovi: 52
Vozi: VOLVO S60 D5
Lokacija: Petrijevci
I meni je tako bilo u pocetku ali samo kad sam okretao volan udesno. U zadnje vrijeme je svijetlilo skroz. A ovo sto pricas ljeto-zima ima logike ako je isti problem kao kod mene jer je u pitanju bio hladni lem. Po logici kod toplog vremena materijal se siri i cesce gubi spoj na poknutom dijelu a kod hladnog vremena je obratno

_________________
KEEP CALM AND DRIVE YOUR VOLVO


Vrh
   
PostPostano: pon stu 27, 2017 6:39 pm 
Offline

Pridružen/a: pon svi 15, 2017 5:04 pm
Postovi: 52
Vozi: VOLVO S60 D5
Lokacija: Petrijevci
Slika 1
Skinuti senzor
Slika 2
Skidanje prstena sa zadnje strane
Slika 3
Rastavljanje senzora na pola na kopcama
Slika 4
Rastavljeni senzor
Slika 5
Spojevi na ploci problematicnog konektora
Slika 6
Opticki senzori koji budu prljavi od strugotineslikaslikaslikaslikaslikaslika

Poslano sa mog HTC Desire 510 koristeći Tapatalk

_________________
KEEP CALM AND DRIVE YOUR VOLVO


Vrh
   
PostPostano: uto stu 28, 2017 2:29 am 
Offline

Pridružen/a: sri ruj 09, 2015 5:10 pm
Postovi: 122
Vozi: xc 90 D5, 2007.g.
Ovo je sjajan tutorial mada je mene strah uopće skidat air bag i volan. Inače mi se to palu na mojem xc90.

_________________
xc90 D5 136 kw


Vrh
   
PostPostano: uto stu 28, 2017 7:39 am 
Offline

Pridružen/a: pon svi 15, 2017 5:04 pm
Postovi: 52
Vozi: VOLVO S60 D5
Lokacija: Petrijevci
Nije spansko selo, samo polako, ja sam si korektorom oznacio sve pokretne dijelove na senzoru tako da svaki dio vratim kako je bio, da ne bi slucajno nesto zakrenio nekuda. I preporuka, plastika je jako krhka tako da sad na niskim temperaturama kad se skine senzor bolje raditi u nekoj toploj sobi.

_________________
KEEP CALM AND DRIVE YOUR VOLVO


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan