Sada je: čet ožu 28, 2024 2:42 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S60 2.4, 02g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 12 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: sub tra 29, 2017 5:38 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: ned lis 25, 2015 2:16 pm
Postovi: 15
Vozi: V70 AWD 2.4T
Lokacija: Teslic,BIH
Pozdrav ljudi kao što noslov kaže problemi su sa gasom i radom motora pa ako je neko imao slicne probleme da mi javi šta je u pitanju.Naime motor je 2,4t sa plinom koji je rađen prije dvije godine.Problemi se javljaju ujutro kada palim auto na benzinu,trokira i puca iz auspuha tako da moram držati gas dok se auto malo zagrije.Bio sam na redovnom servisu za plin oni mi rekose sto se tiče plina da je sve ok,promijenio sam svjećice i očistio klapnu koju sam zamjenio prosle godine inače malo su obrtaji varirali.Kada prebaci na plin i u toku vožnje nemam problema,sa plina ga prebecim na benzin i normalno radi ali kada ga ugasim i ponovo startujem naravno pali na benzin opet se jave problemi ali ne kao prilikom prvog paljenja.Pa eto svaka pomoć je dobrodošla iako imam u planu uskoro ići u BL kod Gagija nadam se da on ima iskustvo a na kraju krajeva radi volvo program.


Vrh
   
PostPostano: sub tra 29, 2017 5:42 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Vjerojatno ti se začepili injektori od benzina,tako je jednom meni na mazdi bilo ,nakon ugradnje plina i posljije nikad više,ultrazvučno se očistili injektori i gas

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: ned tra 30, 2017 12:53 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: ned lis 25, 2015 2:16 pm
Postovi: 15
Vozi: V70 AWD 2.4T
Lokacija: Teslic,BIH
Evo danas sam ga vozio na benzinu čitavo vrijeme i radi savršeno do problema dolazi samo kada je i plin u igri čak mi se ugasi kada je na plinu prilikom kočenja i zaustavljanja auta.


Vrh
   
PostPostano: uto svi 02, 2017 4:49 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pet srp 31, 2015 12:52 pm
Postovi: 27
Vozi: Volvo s80 T6 Executive
Citat:
Pozdrav ljudi kao što noslov kaže problemi su sa gasom i radom motora pa ako je neko imao slicne probleme da mi javi šta je u pitanju.Naime motor je 2,4t sa plinom koji je rađen prije dvije godine.Problemi se javljaju ujutro kada palim auto na benzinu,trokira i puca iz auspuha tako da moram držati gas dok se auto malo zagrije.Bio sam na redovnom servisu za plin oni mi rekose sto se tiče plina da je sve ok,promijenio sam svjećice i očistio klapnu koju sam zamjenio prosle godine inače malo su obrtaji varirali.Kada prebaci na plin i u toku vožnje nemam problema,sa plina ga prebecim na benzin i normalno radi ali kada ga ugasim i ponovo startujem naravno pali na benzin opet se jave problemi ali ne kao prilikom prvog paljenja.Pa eto svaka pomoć je dobrodošla iako imam u planu uskoro ići u BL kod Gagija nadam se da on ima iskustvo a na kraju krajeva radi volvo program.
Moj iskreni prijedlog je da zaobiđeš tog Gagija, jer sam jednom bio kod njega, nemam cilj da ikoga blatim, već čovjeku odvezeš auto da ti odradi problem, međutim ne napravi što treba i onda kao nađe još sporednih stvari da te može oguliti, "kao prvo to mora da riješi, pa onda sve ostalo". Da ne spominjem njegovo blaćenje drugih servisera, što monogo govori o njegovom karakteru i poslu. Pozdrav

Da dodam, da mi je rekao da je ne moguće reparirati ABS MODUL, čovjek koji radi toliko godina "VOLVO", toliko slaže, mislim o čemu pričamo.
:liar: :naughty:

_________________
slika


Vrh
   
PostPostano: uto svi 02, 2017 5:13 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet pro 05, 2014 10:55 pm
Postovi: 497
Vozi: S60 2002. D5
Lokacija: Slavonski Brod
Ako auto radi na benzin dobro, a napisao si da radi, problem je u plinu. Ako majstor za plin kaže da je sve u redu, promjeni majstora za plin.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: uto svi 02, 2017 5:43 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon pro 13, 2010 12:04 am
Postovi: 1309
Vozi: V40 2.0T i V 70 D5
Lokacija: bjelovar
Osjetiš li miris plina iz auspuha kad ujutro pališ auto?


Vrh
   
PostPostano: uto svi 02, 2017 8:57 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: ned lis 25, 2015 2:16 pm
Postovi: 15
Vozi: V70 AWD 2.4T
Lokacija: Teslic,BIH
Osjetim i benzin i plin ujutro čim sjedam u auto a u toku dana ništa.Što se tiče majstora za plin ne bih mijenjao pošto su oni ugrađivali a radi se o Marko gasu iz Doboj juga.I da,te mirise osjetim već duže vrijeme a u servisu su provjeravali plin sa sondom i ustanovili da nigdje ne pušta.Vjerujte mi da mi ništa više nije jasno :?


Vrh
   
PostPostano: uto svi 02, 2017 11:19 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon pro 13, 2010 12:04 am
Postovi: 1309
Vozi: V40 2.0T i V 70 D5
Lokacija: bjelovar
Mislim da ti ipak propušta plin negdje kad ne radi I ujutro dobije ludu smjesu za paljenje.


Vrh
   
PostPostano: sri svi 03, 2017 11:23 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pet srp 31, 2015 12:52 pm
Postovi: 27
Vozi: Volvo s80 T6 Executive
Ja sam radio svoj plin u Usori tu kod Marko Gas-a, mogu reći da su odlični momci. E sad, na prvom Volvu v40 LPG sam imao sličan problem, gdje je trokirao i na leru, čudno se ponašao i imao zaletanje na obrtajima, moja preporuka je da provjeriš da li svijećice bacaju dobro struju, može biti i do njih, drugo što znam da može biti jesu injektori, a znam nekad da bude i da nije dobro nazubljen remen.

_________________
slika


Vrh
   
PostPostano: čet svi 25, 2017 1:00 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: ned lis 25, 2015 2:16 pm
Postovi: 15
Vozi: V70 AWD 2.4T
Lokacija: Teslic,BIH
Poz,zaboravio sam vam javiti da je problem rijesen.Dizne od plina su otisle one i jesu stvarale problem.Plinska instalacija mi je jos uvijek pod garancijom tako da su zamjenili stare za nove.Hvala vam za pomoc :clap:


Vrh
   
PostPostano: čet svi 25, 2017 1:03 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: ned lis 25, 2015 2:16 pm
Postovi: 15
Vozi: V70 AWD 2.4T
Lokacija: Teslic,BIH
Milose bio si u pravu za Gagija :) ali ajde nije ni vrijeme ni mjesto da o tome pricamo :hand:


Vrh
   
PostPostano: čet svi 25, 2017 3:27 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon pro 13, 2010 12:04 am
Postovi: 1309
Vozi: V40 2.0T i V 70 D5
Lokacija: bjelovar
Nekad u vrijeme karburatora kad je plin propuštao znale su se razletiti ispušne grane prilikom detonacije :mrgreen:


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 12 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Ahrefs [Bot] i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan