Sada je: pon kol 19, 2019 1:58 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00

Pravila foruma

OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S60 2.4, 02g, čudan zvuk motora )

Započni novu temu  Odgovori  [ 4 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: sri kol 14, 2019 11:59 am 

Vozi: Volvo V70 2.5T AWD LPG
Daklem imam problem sa mjenjačem dok je temp ulja mjenjača do 50 C.

Prvo sam primjetio da ponekad dok je hladan zna "profulati" i kasno promijeni brzinu 2->3 ili 3->4 , 1->2 i 4->5 je OK.
Sad je to postalo pravilo pa sam si dao truda i vozio sa upaljenom Vidom i problem sa šaltanjem se javlja samo dok je temo <50C , čim dosegne 50C sve se normalizira i mjenjač uredno šalta.
Tražio guglao i ništa osim da bi mogao biti problem sa uljem (premalo, staro, zmazano...)

Inača mjenjač je generalno repariran prije 37000 KM, novo Mobile ATF, sigurno je resetiran i pokrenuta ponovna adaptacija ali nisam siguran da li je majstor napravio reset countera za starost ulja...
Ulje provjerio ima ga taman koliko treba biti (odradio punu proceduru , zagrijavnja , voženje, stajanj šaltanja i naravno spekel ruku :) ), boja tj viskoznost mi se čini OK.
Čitajući neke Amere kažu da se ulje mijenja (zavisi od režima voženja) 45000-60000 , to je mišljenje onih koji mijenjaju ulje 8-)

E sad znam da je prva ideja zamjena ulja ali ipak i to košta (iako naravno puno manje nego generalka mjenjača).

Druga stvar koja sam primjetio/izmjerio je da u uvjetima gradske vožnje kada je bil zadnji "toplinski val" temp ulja se dio vremena drži slično kao i hlađenja ali onda raste i u max je došlo do 114 C no onda se spusti do 95, a kao optimalno je 80 - 90 max, auto se ne pregrijava i ostalo je OK...

ideje, savjeti , mišljenja dobrodošla...
da li ima neki parametar koji Vida (TCM) može mjeriti da pomogne oko dijagnostike

Edit : evo i greške iz Vide, ništa oko mjenjača .... (sve greške već dugo imam i nikak uloviti vremena da riješim ...)
slika

slika

BTW nedavno nabavio Vidu pa ako će nekom trebati pomoć tj čitanje grešaka tu sam 8-) , kako dugo nisam ništa pisao niti komentirao da bar tak pridonesem kolegama na forumu

Vrh

PostPostano: sri kol 14, 2019 1:18 pm 
član VKH
član VKH

Koji servis je reparirao mjenjač i što su sve mijenjali ?
Koji je problem bio prije reparacije ?

----------------------------------------
Servis UPS-a (neprekidnih napajanja)

Vrh

PostPostano: sri kol 14, 2019 1:47 pm 

Vozi: Volvo V70 2.5T AWD LPG
Popravak / reparacija je rađena u Autoservisu Birek :
slika

sad se ne sjećam točno ali mislim da su konverter slali u Švedsku ali ne bi štel dušu ogriješiti možda sam nekaj krivo zapamtil

Samo skidanje, vraćanje, i ostali radovi u V. Gorici kod Hrvoja

mjenjač je često odlazi u safe mode (2 i 4 radile), cukanje , na kraju je otkazao tje uopće nije mijenjao (seljački sam ja to doživio kao da je zaglavio u leru :( ) i ostal na autoputu
prije bilo nepoznato kada je i da li je ikad mjenjano ulje ili išta rađeno prije , auto tad imo 280k km
čitav servis je odrađen prije 2 godine i do nedavno apsolutno je sve bilo OK

Vrh

PostPostano: sri kol 14, 2019 5:40 pm 
Veteran
Veteran

Vozi: Mazda 6 2.3 GT LPG i Mazda 626 LPG, te ponekad sestrin C 70
Mislim da će trebati mjenjac ponovo na reparaciju i za to ti je najbolji Sopkov u Vinkovcima

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.autoklima-hrastinski.hr/"

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 4 posta ] 

Vremenska zona: UTC+02:00

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: