Sada je: čet tra 18, 2024 2:28 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 850 2.4, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 20 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Filter kabine
PostPostano: čet svi 17, 2007 9:26 am 
Offline
.
.

Pridružen/a: čet tra 12, 2007 10:18 am
Postovi: 167
Pozdraf,

Bio neki dan na servisu (neovlaštenom) jer je trebalo samo promjeniti ulje, filtere i svječiće. Kad gle čuda, nema filtera klime!! Mehaničar mi kaže, inače specijalist za klime, da ima modela bez filtera. Gledali smo usis zraka ventilacije i ne zgleda baš da u njega ide nekakav filter.

Ima tko kakav pametan komentar? Ako i nije predviđen filter, što mi je nevjerojatno, kak da skrojim nekakav?

Frula


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet svi 17, 2007 10:01 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:06 pm
Postovi: 5017
Lokacija: Karlovac
Nije to nista cudno. Ima dosta auta sa klimom bez filtera.

_________________
Volvo S40 1.8, wine red, 1996.; 2000. - 2006.
Volvo 850 T5R, yellow, 1995.; 2006. - 2008.
Volvo 850R estate, red, MANUAL!!, 1996.; 2008. - 2012.
Volvo S80 T6, 2002.; 2009. - 2012.
Volvo V70 2.4 20v 2001.; 2012. - 2013.
Volvo S80 2.5d, 1999.; 2012. - ...


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet svi 17, 2007 10:35 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
Ništa se ne brini moj 850 isto nema filter klime,kabine.

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet svi 17, 2007 10:40 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Ima filter samo se ne mijenja, mislim da je na bazi nekog ugljena ili sl. ali uglavnom ga ima ali se ne mijenja.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet svi 17, 2007 11:06 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 7:35 pm
Postovi: 2877
Vozi: Audi A4 8W
Lokacija: zagreb/graz
svaki se mora mjenjat ako postoji,a to ako je na bazi uglja bolji je samo zato što ti se manje šajbe magle ..
moj T4 ga isto nema jer je to tada bila nadoplata :lol:


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet svi 17, 2007 11:57 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Citat:
svaki se mora mjenjat ako postoji,a to ako je na bazi uglja bolji je samo zato što ti se manje šajbe magle ..
moj T4 ga isto nema jer je to tada bila nadoplata :lol:
Meni su svi rekli da se ne mijenja, e sad ak sam ja popusio tu pricu druga stvar ... :?

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet svi 17, 2007 12:28 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:09 pm
Postovi: 1279
Lokacija: Zagreb
Citat:
Citat:
svaki se mora mjenjat ako postoji,a to ako je na bazi uglja bolji je samo zato što ti se manje šajbe magle ..
moj T4 ga isto nema jer je to tada bila nadoplata :lol:
Meni su svi rekli da se ne mijenja, e sad ak sam ja popusio tu pricu druga stvar ... :?
ma bela neko te zaje.. , mjenja se bar jednom godišnje minimalno i bolje je odmah izdvojit malo više novčića za orginal nego neki no name pa eto problema, zamagljenih šajbi kad kiša pada, ja sam zadnji put stavio man-ov s ugljenom ako se ne varam prije zime i sad je vrijeme da ga lagano čenđam jer su se počele šajbe maglit a isti mi se dosta prije prlja nego inače jer do doma poram proć po cesti kojom dnevno bar oko 300 kamiona prođe pretovarenih šodrom, mrzim kamione :twisted: :twisted:


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet svi 17, 2007 12:49 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: čet tra 12, 2007 10:18 am
Postovi: 167
Citat:
Ima filter samo se ne mijenja, mislim da je na bazi nekog ugljena ili sl. ali uglavnom ga ima ali se ne mijenja.
Ak' ga ima, di je?

Frula


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet svi 17, 2007 1:35 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:09 pm
Postovi: 1279
Lokacija: Zagreb
Citat:
Citat:
Ima filter samo se ne mijenja, mislim da je na bazi nekog ugljena ili sl. ali uglavnom ga ima ali se ne mijenja.
Ak' ga ima, di je?

Frula
na s40 je ispod pretinca prednjeg kod suvozačevih nogu.......??


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet svi 17, 2007 2:14 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Dečki ja sam reko za 850 da ima model koji ga imaju i mijenja se i oni modeli koji ga imaju a ne mjenja se, tako da kad sam ja procito broj sasije rekli su mi u servisu da ima taj koji se ne mjenja, o tome ja pricam, pa sam predpostavio da je i slucaj kod s/v 40, kod mene je bio neki sa ugljenom ili ne znam čime i ne znam gdi i navodno se on ne mjenja, pa pricam Vam kaj su meni rekli i Beli i u AK Biškup (ispravljam se Kiki mije reko da ima modela 850 koji imaju i koji nemaju filter, moj nije imal i tu je bil kraj price), e sad el ima ili nema, tak mi je svejedno, moj definitvno nije imal ono kčište negdi u kabini kud se stavlja onaj ''obični'' filter za klimu, ako je imal kaj drugo, to se u principu ne mjenja i točka.

Ak Kikiju pošalješ PM i broj šasije on če ti provjeriti dal ga imaš ili dal ga nemaš.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet svi 17, 2007 2:34 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 7:35 pm
Postovi: 2877
Vozi: Audi A4 8W
Lokacija: zagreb/graz
bela daj razmisli sam to ti je kao da ti netko kaže da ima modela kojima nije potrebno mjenjati filter zraka na motoru a filter kabine vrši istu funkciju kao i onaj za motor :roll:


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet svi 17, 2007 3:06 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Filter koji se ne mijenja je jako zgodna stvar. Uštedi nešto novaca. Isto je tako idealan dom za grinje, bakterije i ostale sičušne životne oblike koji se lako presele putem ventilacije u tvoj organizam, pa se i tamo nastane. :shock:

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet svi 17, 2007 3:49 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Ma ja sve to kužim i znam, ali kako da mjenjam filter na 850 -ci koja ga ''nema'', kak ne kopcate, nema niti kuciste ne znam ispod suvozaca ispod armature ili bilo gdi, zasto mi ga u servisu nisu onda promjenili ako sam ja reko da hocu da ga se zamjeni a nema ga uopce ni F. koji se mjenja a a niti kucista, zasto sad te glupave fore poput grinja, uštedi na filteru ili filteru zraka kojega ne treba mjenjati, zas' me hebete ... pa nisam ga mjenjao zato sto su mi rekli da moj model 850 -ce ima klimu sa filterom nekih uglj. čestica koji se ne mjenja u pravili nikad ako se dobro sjecam, to mi je odmah i Beli reko kad sam ga pitao za F. klime i reko je da ga mozda imam a mozda ne, i kaj sad hocete od mene !!!

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet svi 17, 2007 4:16 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
Najprije Bela daj se smiri i odi si spij jednega ladnoga.A kaj se tiće filtera kabine pazite filtera kabine znači ne klime neki modeli 850-ke ga nemaju ali teoretski bi se mogal ugraditi tak da se skine nosać sa neke razbijene 850-ke koja ga ima.Kak sam već rekel moja ga isto nema.Koliko sam ja vidio po slikama iz Haynesovog priručnika taj filter bi trebal biti kad se skine zaštitna plastika iz motornog prostore ona iz koje vire brisaći. To se nalazi na suvozačkoj strani.Ja sam raskopal cijelu instrument ploču jer sam moral mijenjati neke žaruljice i ostale sitnice,pa sam odmah potražil jel ima možda filtr ispod suvozačevih nogu ali ga tam nema niti nema mjesta za njega.E sad opet ono filter kabine a ne filter klime,jer taj filter filtrira zrak koji ulazi u kabinu bez obzira jel klima radi ili ne.Koliko ja znam taj ugljeni filter kak ga vi zovete je negdje u sustavu same klime tj. plina ali mislim da se to sve zajednički zove isparivač.Ja sam na svojem golfu imal filter kabine i njega sam uredno mijenjao,a onda m je jedne godine zakazala klima jer se zaštopal taj isparivać,kaj se inače ne događa ali eto i čini mi se da je u njemu bil taj nekakvi nazovimo ugljeni filter.Eto tolko od mene pa ak ima neko nekih novih saznanja o ovom problemu nek da na znanje.

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet svi 17, 2007 9:44 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
Citat:
Najprije Bela daj se smiri i odi si spij jednega ladnoga.A kaj se tiće filtera kabine pazite filtera kabine znači ne klime neki modeli 850-ke ga nemaju ali teoretski bi se mogal ugraditi tak da se skine nosać sa neke razbijene 850-ke koja ga ima.Kak sam već rekel moja ga isto nema.Koliko sam ja vidio po slikama iz Haynesovog priručnika taj filter bi trebal biti kad se skine zaštitna plastika iz motornog prostore ona iz koje vire brisaći. To se nalazi na suvozačkoj strani.Ja sam raskopal cijelu instrument ploču jer sam moral mijenjati neke žaruljice i ostale sitnice,pa sam odmah potražil jel ima možda filtr ispod suvozačevih nogu ali ga tam nema niti nema mjesta za njega.E sad opet ono filter kabine a ne filter klime,jer taj filter filtrira zrak koji ulazi u kabinu bez obzira jel klima radi ili ne.Koliko ja znam taj ugljeni filter kak ga vi zovete je negdje u sustavu same klime tj. plina ali mislim da se to sve zajednički zove isparivač.Ja sam na svojem golfu imal filter kabine i njega sam uredno mijenjao,a onda m je jedne godine zakazala klima jer se zaštopal taj isparivać,kaj se inače ne događa ali eto i čini mi se da je u njemu bil taj nekakvi nazovimo ugljeni filter.Eto tolko od mene pa ak ima neko nekih novih saznanja o ovom problemu nek da na znanje.
Nenad u pravu si što se tiće filtera klime i filtera kabine, to su dvije različite stvari, filter klime se nalazi u samom sustavu klime, na 850 je ispred kompresora klime i to je kao tulac 20 cm visine (crni), i on se praktički ne mijenja ako klima dobro radi. Kod zamjene plina u sistemu i vakumiranja sistema automatska stanica za punjenje klime može prikazati dali je on zaštopan, pa ako je zaštopan onda se mijenja.

850 postoji sa i bez filtera kabine i nalazi se ispod plastike vjetrobranskog stakla (na strani suvozača) u prostoru motora..
S40 do 2000g nije imao filter kabine i može se ugraditi kao dodatna oprema (postoji set) i ugrađuje se u kabini kod suvozača. Isto tako od 2000g na gore svi S40 imaju filter kabine na spomenutom mjestu i postoji obični i sa dodatkom ugljena koji sprečava ulazak bilo kakve prašine ili peludi. :idea:


Frula sutra ti javim koliko bi koštao nosač filtera kabine za tvoj auto...


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 20 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan