Sada je: čet ožu 28, 2024 2:33 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 850 2.4, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 39 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3
Autor/ica Poruka
PostPostano: sub sij 28, 2017 11:03 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri pro 10, 2008 11:16 am
Postovi: 1357
Vozi: 850 2.0 plin
Lokacija: Koprivnica
Radio sam to prošle godine. Cijena novog odzračnika je bila 4kn.

_________________
You drive BMW if you want to be someone!
You drive Mercedes if you are someone!
You drive Volvo if you don't care!


Vrh
   
PostPostano: ned sij 29, 2017 12:24 am 
Offline
član VKH
član VKH

Pridružen/a: uto lip 04, 2013 11:30 pm
Postovi: 289
Vozi: Toyota RAV4 2,0 vvt-i 2008g, plin, automatik; Volvo XC70 2005g, D5, Automatik
Gdje si kupio??


Vrh
   
PostPostano: pon sij 30, 2017 8:54 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri pro 10, 2008 11:16 am
Postovi: 1357
Vozi: 850 2.0 plin
Lokacija: Koprivnica
Citat:
Gdje si kupio??
Intercars

_________________
You drive BMW if you want to be someone!
You drive Mercedes if you are someone!
You drive Volvo if you don't care!


Vrh
   
PostPostano: čet tra 20, 2017 2:19 pm 
Offline
član VKH
član VKH

Pridružen/a: uto lip 04, 2013 11:30 pm
Postovi: 289
Vozi: Toyota RAV4 2,0 vvt-i 2008g, plin, automatik; Volvo XC70 2005g, D5, Automatik
Uglavnom, po preporuci mehaničara nisam ništa grijao. Skinuo sam kotače dolje, žičanom četkom sam očistio oko mjesta gdje odzračnik ulazi u čeljust, uzeo wd antirost nešto i našpricao po tome pa nasadio broj manju gedoru na maticu odzračnika i čekičem lagano istuckao, i tako 5-6 puta svaki kotač kroz cca 5-6 dana. Nakon toga sam probao otpustiti i svaki odzračnik je otpustio bez problema. Kočnice sam od najdaljeg kotača prema najbližem odzračio na slijedeći način: sin je pumpao papučicu 5-6 puta zatim stisnuo papučicu i držao je dok ja nisam otpustio odzračnik, ispustio staro ulje i pritegnuo odzračnik. Onda je on pustio papučicu i ponovio pumpanje i tako dok ja nisam procijenio da je novo ulje počelo izlaziti iz odzračnika. Potrošio sam litru i pol ulja tako da je sigurno dobro odzračeno. Ni u jednom trenutku nisam primijetio da je izašlo i zraka sa uljem. Novo ulje i ulje iz posude po boji su bili jako različiti. Novo ulje je bilo svijetle boje i prozirno dok je staro bilo tamno žuto i ne baš tako prozirno. Iz svih čeljusti je izašlo van recimo normalno staro ulje a iz prednje lijeve je izašlo nešto kao jabukovača, mutno i s nekim talogom. Nakon postupka auto ipak koči malo bolje ali nije to još to. Sad kad je hladno koči kako treba, kad je vani toplo opet koči nekad bolje nekad lošije ali nikada ovako dobro kao sada dok je hladno. Primječujem da ponekad kad kočim pri večim brzinama pod nogom imam osječaj kao da su diskovi izbacili pa trese, a opet ponekad koči bez trešnje. Navodno se kočnice sa abs-om nekako drugačije odzračuju, možda je tu negdje greška, na abs pumpi, neki vakum, nemam pojma.

P.S. Znam da se ne kaže/piše kočiono ulje nego kočiona tekučina ali sam već sve napisao pa mi se ne ispravlja :mrgreen:


Vrh
   
PostPostano: čet tra 20, 2017 7:06 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Normalno se odzraciva, ja samjedino na Fordu Sierra vidio da ABS pumpa pod kontaktom druka ulje kad se odzračnik odšerafi, nikad vise nisam ni na jednom auto to vidio.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: čet tra 27, 2017 9:39 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet kol 21, 2014 9:35 am
Postovi: 56
Vozi: švabski sepet i Volvo u planu
Kupiš nove ATE diskove i pločice na ebay.de za 100€,ako imas nekog da ti ih doveze i riješiš problem kao ja,auto koči odlično bez obzira na vremenske uvijete,te takodjer obrati pozornost da nisu felge krive ili da guma nevalja,još jedan od uzroka trešnje.

Naravno,ako su ti krajnici spone,spona letve volana i ramena uredu.Meni je jedna spona letve volana isto imala lufta pa je i zbog toga treslo,uglavnom cjeli ovjes mora bit ok.

_________________
Trenutno u pogonu:

Astra f 1.8 16V više ne...
Volvo V70 2.5T


Vrh
   
PostPostano: pet tra 28, 2017 12:15 am 
Offline
član VKH
član VKH

Pridružen/a: uto lip 04, 2013 11:30 pm
Postovi: 289
Vozi: Toyota RAV4 2,0 vvt-i 2008g, plin, automatik; Volvo XC70 2005g, D5, Automatik
Negdje je svakako problem na ovjesu jer špur je kao u redu ali kad smotam puni lijevi, pogotovo kad krečem s mjesta volan se ne vrača. A nove kočnice mi nisu sigurno potrebne jer su prije bile TRW pločice sa dosta mesa i neki diskovi sa dosta mesa i isto je slabo kočilo. Ima neka fora negdje samo treba pronaći što je.


Vrh
   
PostPostano: sri svi 24, 2017 2:08 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri pro 10, 2008 11:16 am
Postovi: 1357
Vozi: 850 2.0 plin
Lokacija: Koprivnica
Trebaš reparirati kočione čeljusti.

_________________
You drive BMW if you want to be someone!
You drive Mercedes if you are someone!
You drive Volvo if you don't care!


Vrh
   
PostPostano: čet svi 25, 2017 9:26 am 
Offline
član VKH
član VKH

Pridružen/a: uto lip 04, 2013 11:30 pm
Postovi: 289
Vozi: Toyota RAV4 2,0 vvt-i 2008g, plin, automatik; Volvo XC70 2005g, D5, Automatik
Prednje su reparirane prije cca 40tkm. Ali tko zna kako i sa čime. Uglavnom čekam da mi se oslobodi auto pa da mogu sve raskopati pa da vidim što je i kako je.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 39 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan