Sada je: čet ožu 28, 2024 9:37 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 850 2.4, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 25 postova ]  Stranica Prethodna 1 2
Autor/ica Poruka
PostPostano: pon sij 20, 2014 2:50 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto lis 29, 2013 6:59 pm
Postovi: 54
Vozi: Daihatsu
Lokacija: Torslanda
Drago mi je da si riješio problem. Korisna informacija ostalima s 850-tkama.


Vrh
   
PostPostano: pon vel 22, 2016 1:15 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto svi 22, 2007 11:43 am
Postovi: 1642
Vozi: 850
Lokacija: Split
Evo još jedna informacija, nadam se korisna.

Odnedavno mi kod ujutro, prilikom prvih nekoliko kočenja straga (i lijevo i desno) vrlo ružno struže. Ne cvili, ne škripi, nego baš struže. Vozilo normalno koči, ništa ne trese. Nakon nekoliko kočenja (prva 2-3 semafora) struganje nestane ili se toliko smanji da se više ne čuje. Kad vozilo stoji nekoliko sati parkirano priča se ponavlja, a najkasnije sutra ujutro. Diskovi su Delphi, pločice su originalne Volvo.

Meštar je pogledao kočnice i rekao da je riječ o nekvalitetnom materijalu diskova - nisu se potrošili, imaju "mesa", korektno koče, ali jednostavno proizvode taj zvuk.
E sad… diskovi imaju svega 2 godina i ne više od 25.000 km. Koliko god da je materijal „nekvalitetan“, smatram da je ovo nedopustivo malo, posebno jer je riječ o stražnjim diskovima koji se troše manje od prednjih.

Tako da ispada da je lageros-zg bio potpuno i pravu kad je tada, prije dvije godine napisao:
Citat:
... jer ako je gore Delphi, znam da neće biti puno sreće (uglavnom je bilo tako u praksi).
Uglavnom, sad najprije istrpiti ovo ugrađeno, možda se što popravi, ali čisto sumnjam iz prakse.

_________________
You buy a BMW when you want to be somebody.
You buy a Mercedes when you are somebody.
You buy a Volvo when you don't care.


Vrh
   
PostPostano: pon vel 22, 2016 2:15 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
A da možda nije do vlage,bar zna tako biti na doboš kočnicama


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: pon vel 22, 2016 4:14 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto svi 22, 2007 11:43 am
Postovi: 1642
Vozi: 850
Lokacija: Split
Kad stisnem nožnu kočnicu, tada ne koči doboš nego disk...
S druge strane, dvije (vlažne) zime su prošle bez struganja, a onda se odjednom pojavilo...

_________________
You buy a BMW when you want to be somebody.
You buy a Mercedes when you are somebody.
You buy a Volvo when you don't care.


Vrh
   
PostPostano: pon vel 22, 2016 9:09 pm 
Offline
član VKH
član VKH

Pridružen/a: uto lip 04, 2013 11:30 pm
Postovi: 289
Vozi: Toyota RAV4 2,0 vvt-i 2008g, plin, automatik; Volvo XC70 2005g, D5, Automatik
Ne znam koliko će pomoći ali ja sam se namijenjao diskova i pločica na svojim autima. Promijenio sam cca 25 vozila u 17 godina, ne zbog preprodaje već zbog krpanja financijske situacije. Uvijek sam pokušao imati što bolji auto za što manje novaca. To su bili mahom auti do cca 2-2,5 tisuće eura, možda koji skuplji ali nebitno, shvatili ste što je pjesnik želio reći. Uglavnom, zaključak je kako je rekao kolega Lageros-zg. Najbolja je varijanta isti brend pločica i diskova zajedno. Smjese materijala diskova i pločica različitih proizvođača često/uglavnom nisu kompatibilne. I kaj onda. Čovjek uloži u kočnice nemale novce, očekuje da auto koči i onda se pojavi nekoliko mogučih scenarija:
Kočnice cvile, auto koči kod slabijeg kočenja ali kod jačeg zaustavljanja "proklizava", iskrivi se disk ako je loše kvalitete nakon malog broja km........ Često i jeftiniji diskovi i pločice u paru koče bolje nego neki razvikani brendovi i treba dobro paziti ili imati nekoga iz struke da te savjetuje što kupiti. Brembo naprimjer ima više serija i često ne odgovaraju kvaliteti imena kojeg nose, Ferodo slična stvar, ATE je bio super ali počeli su kemijati ili netko uvaljuje plagijate. Ostao mi u glavi TRW kao preporuka i Pagid ako ga se gdje nabavi. Vjerojatno još koji ali sa sigurnošču ne znam pa neču ni spominjati. Moj meho ima iskustvo gdje je čovjeku ugradio Zimmerman diskove i pločice na nekog gradskog dostavnjaka koji je napravio s njima preko 100 000 tisuča i još ni na vidiku zamjena, grizu, koče, čudo jedno.


Vrh
   
PostPostano: pon vel 22, 2016 9:53 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub sij 22, 2011 2:06 pm
Postovi: 1761
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Vukovar/Varaždin/Varaždinske Toplice
Ja na svom s60 imam prednje kombinacija zimmerman diakovi i ferodo plocice i sad su pocele cviliti a tek su presle 100.000km grizu dobro mesa na plocicama ima jos nisam agresivan vozac nazad ima orginal volvo i textar plocice koje sam za 30€ kupio dva seta nema prasine necuju se ja zadovoljan.

_________________
S60 D5 120kw 2003 god


Vrh
   
PostPostano: sub vel 27, 2016 7:58 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sub vel 03, 2007 10:06 pm
Postovi: 839
Lokacija: Zagreb
Evo da i ja pohvalim prednje "Zimmerman" diskove i "Ferodo premier" pločice. Tu kombinaciju sam još nevjerojatno daleko 28.8.2007. stavio i nikad problema :violin:

Znači to je na autu skoro 9 godina, i prešao s tim 152.600 km

Većinu km vozim po autocesti.

Diskovi nisu uopće puno potrošeni, a pločica ima još ziher pola. Ovakvim režimom vožnje još barem 50.000 km će ići...

_________________
[1981...244gld6] - 1992. > 2004.
[1997 ... 855tdi] - 2004. > danas.
[2013 ... V70d3] - 2022. > danas.


Vrh
   
PostPostano: ned vel 28, 2016 5:31 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub sij 22, 2011 2:06 pm
Postovi: 1761
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Vukovar/Varaždin/Varaždinske Toplice
Da zaboravio sam napisat da su plocice te premier jer ima i ona sportska verzija ljudi se zalete al neshvate da moraju zagrijat te plocie da bi kocile :)

_________________
S60 D5 120kw 2003 god


Vrh
   
PostPostano: ned vel 28, 2016 5:30 pm 
Offline
član VKH
član VKH

Pridružen/a: uto lip 04, 2013 11:30 pm
Postovi: 289
Vozi: Toyota RAV4 2,0 vvt-i 2008g, plin, automatik; Volvo XC70 2005g, D5, Automatik
Evo, jedna provjerena kombinacija je tu :-)


Vrh
   
PostPostano: čet ožu 17, 2016 7:29 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: ned pro 13, 2009 6:54 am
Postovi: 197
Vozi: 850 T5 SW R design
Lokacija: Krasica-Rijeka Highland
Danas sam i ja počastio svoga sa prednjim Ate diskovima, Ate Ceramic pločicama, novim Ate crijevima i novim gumicama na čeljustima. Ne cvili a kočiii...

_________________
...nafta u podrum...plin u kuhinju...a benzin u garazu...


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 25 postova ]  Stranica Prethodna 1 2

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan