Sada je: čet ožu 28, 2024 12:51 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 850 2.4, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 29 postova ]  Stranica Prethodna 1 2
Autor/ica Poruka
PostPostano: ned ruj 20, 2015 1:17 pm 
Offline

Pridružen/a: pet ruj 18, 2015 4:08 pm
Postovi: 17
Vozi: volvo 850 karavan
pozdrav jel si uspio rijesit problem paljenja bez da diras glavu imam i ja takav problem pa me zanima .Inace cuo sam se s Nenadom i on misli da je glava u pitanju


Vrh
   
PostPostano: ned ruj 20, 2015 10:46 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet lis 20, 2011 10:00 pm
Postovi: 973
A kod mene ispalo da glava i nije tako loša koliko sam mislio, iako me i to čeka u dogledno vrijeme, osim ako ne dobijem na lotu pa uzmem novi Volvo :mrgreen:
Obrati pažnju na to kako ti auto "vergla" kad pališ. Uglavnom ja sam kod promjene kvačila servisirao anlaser i to dva puta u 4-5 mjeseci jer prvi meštar tvrdio da je automat dobar i da ga nije bilo potrebe mijenjati da bi nakon par mjeseci upravo automat počeo zajeb... :shock: Uglavnom auto nakon toga i sljedeće ljeto lakše palio pa se više nisam previše zamarao s time. Početkom ovog ljeta i vrućina opet postao problem s paljenjem auta ali sam uočio da opet sporije vrti. Onda sam napokon odlučio anlaser povjerit provjerenom strujiću koji je posao odradio za jedno prijepodne uz račun i pisanu garanciju! Uglavnom sada u vruć motor pali nan dva okretaja anlasera.
Naši motori su potrošeni u imaju slabiju kompresiju i kad se sve ugrije kompresija još više oslabi i ako ti uz to sporije vrti neemože upalit.

E jesam se raspisao :mrgreen:

_________________
Volvo 850 TDI Karavan
Volvo 850 2,0 T5 Karavan
Volvo V70 2,0T


Vrh
   
PostPostano: pon ruj 21, 2015 3:54 pm 
Offline

Pridružen/a: pet ruj 18, 2015 4:08 pm
Postovi: 17
Vozi: volvo 850 karavan
ma moji problemi su poceli sa zamjenom remenja.otisao momak na godisnji i ostavio volva kod majstora .Vrati se ja i eto cuda prvo se razletilo kvacilo od kompresora klime i nisam obracao paznju na rad motora a i palio je na zub.Kada sam to rijesio motor je palio i dalje dobro samo sto je dimio i lupao(nabijao)Kako je proslo dosta vremena nisam vracao nazad kog tog majstora nego sta ces kum mi je isto mehanicar ali vise za teretni program ,Rastavili mi to pa eto vijak spanera ispao pravi novi veselo .No i to smo rijesili sada prvo paljenje odlicno kada se zagrije treba mu 5-10 okretaja i to ako ga palis u max 5 min poslje opet super.Inace prije izmjene remenja palio je uvjek na dva tri okreta.I sada ja mislim (naravno da ima i glava veze puno )da on nije uzubljen kako treba .U petak ga vozim u neki servis kaze lik da ce ga napravit.A vidit cemo .Ti se raspisao a!


Vrh
   
PostPostano: pon ruj 21, 2015 5:17 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet lis 20, 2011 10:00 pm
Postovi: 973
Neka ti provjere zučasti remen jel u fazi da to nije pobrkano, a drugi zučasti ti pokreče Bosch pumpu, pa ako je prije palio kako treba možda se tu nešto pomaknulo pa imaš prerano ili prekasno. Počni od takvih "sitnica" pa ti se možda posreći da netrebaš odmah slagat glavu.
Uostalom ako jače dimi i lupa to bi moglo značit da nije paljenje podešeno kako treba.

_________________
Volvo 850 TDI Karavan
Volvo 850 2,0 T5 Karavan
Volvo V70 2,0T


Vrh
   
PostPostano: pon ruj 21, 2015 9:22 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Mali remen na b pumpi ti nije dobro složen,jebga ako majstor nema komparatora ne može 100% dobiti u fazu paljenje.

Poslano sa mog ST26i koristeći Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: čet ruj 24, 2015 6:56 pm 
Offline

Pridružen/a: pet ruj 18, 2015 4:08 pm
Postovi: 17
Vozi: volvo 850 karavan
Evo mene opet sutra dan D pa cemo vidjet gdje je problem :pray: :pray: :pray: :pray:


Vrh
   
PostPostano: pet ruj 25, 2015 5:26 pm 
Offline

Pridružen/a: pet ruj 18, 2015 4:08 pm
Postovi: 17
Vozi: volvo 850 karavan
a evo samo da javim opet izneneđenje vijak koji je kum stavio nije u pravcu pa je se pojeo remen i majstor nezna da ce uspjet ga poravnat.Itako mojoj sreci nema kraja hoce neko kupit Volva za djelove


Vrh
   
PostPostano: sub ruj 26, 2015 2:21 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet lis 20, 2011 10:00 pm
Postovi: 973
A baš te krenulo :?

_________________
Volvo 850 TDI Karavan
Volvo 850 2,0 T5 Karavan
Volvo V70 2,0T


Vrh
   
PostPostano: uto lis 13, 2015 8:37 pm 
Offline

Pridružen/a: pet ruj 18, 2015 4:08 pm
Postovi: 17
Vozi: volvo 850 karavan
:D moja 850-tica ponovo jase uz neke popravke vrlo skupe (zbog majstora )ponovno na cesti i odlicno ide te pali .Jos neke sitnice i to ce biti auto za dugo vrijeme.Kakva je situacija kod Vas


Vrh
   
PostPostano: uto lis 13, 2015 8:56 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Kaj je točno bilo?

Poslano sa mog ST26i koristeći Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: uto lis 13, 2015 9:23 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet lis 20, 2011 10:00 pm
Postovi: 973
Ajde drago mi je da si riješio problem. Napiši malo više detalja, a mogao bi i predtavit auto u posebnoj temi, uz pokoju fotkicu, naravno.

_________________
Volvo 850 TDI Karavan
Volvo 850 2,0 T5 Karavan
Volvo V70 2,0T


Vrh
   
PostPostano: sri lis 14, 2015 7:49 pm 
Offline

Pridružen/a: pet ruj 18, 2015 4:08 pm
Postovi: 17
Vozi: volvo 850 karavan
Mali remen ,tj nije bio dobro uzubljen ,pa sam i remenicu promjenio oko 800 kn Onu dolje veliku.Pa sam promjenio i onaj klizac od mikro remena (kaze majstor da im je to boljka )350kn.A onda sam rastavio starter i njega servisirao i to je to pali ko prije krug do dva .Poslikat cu ga kada budem imao vise vremena u guzvi sam s poslom.Uglavnom nestrucno mjenjanje remenja i malo nesrece sa spanerom (vikom sto drzi spaner ).A da usput sam promjenio lezaj prednjeg kotaca 550kn.Ostalo mi naci vratasca za ladicu neznam kako se to strucnije kaze i pokrpati kozna sjedista i rijesit abs i to je to .Inace auto uvce ko lud a 550 000tkm nevjerovatno :o :o


Vrh
   
PostPostano: sri lis 14, 2015 10:10 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet lis 20, 2011 10:00 pm
Postovi: 973
Rekao ti ja da provjeriš starter :handgestures-thumbup: Što se tiče remenice i ja sam je morao mijenjat, nije jeftina ali bolje je zamijeniti na vrijeme ako se ona guma na njoj počela raspadat nego da napravi cirkus na pola mašine ako se razleti u vožnji.

Šta ti je s ABS-om? Ako svijetli lampiza za ABS i TRACK OFF, vjerojatno samo treba otvorit i prelemit modul. Malo prolistaj forum imaš sve već napisano i poslikano kako se rješava.

_________________
Volvo 850 TDI Karavan
Volvo 850 2,0 T5 Karavan
Volvo V70 2,0T


Vrh
   
PostPostano: čet lis 15, 2015 6:56 am 
Offline

Pridružen/a: pet ruj 18, 2015 4:08 pm
Postovi: 17
Vozi: volvo 850 karavan
da to je problem hvala na savjetu pokusat cu to rijesiti.Super i to ce biti jedna briga manje onda samo estetika :dance: :whistle: :whistle: :D


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 29 postova ]  Stranica Prethodna 1 2

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan