Sada je: pet ožu 29, 2024 12:37 am.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: ned ožu 05, 2023 2:35 pm 
Offline

Pridružen/a: pet vel 24, 2023 4:41 pm
Postovi: 5
Pozz ekipa

Znam da vas dost ima V40 hatchback i da se na onoj lijevoj ručkici kod volana može vrtiti meni i očitat ulje i pristupiti indikatoru. Također znam da Volvo na nekih 0.5 L u motoru šiba upozorenje za dolijevanje ulja bez obzira u kakvom je stanju mehanički senzor.

Zanima me samo ako ne mogu kliknuti na ikonu indikatora za ulje preko menija, tj. privremeno mi zablokiran iz nekog razloga pristup, postoji li neki elektronički sklop koji je eventualno otišao i treba ga zamijeniti? Znam da je senzor ulja mehanički i ispravan ali nisam siguran kako je točno elektronički povezan sa kontrolnom tablom.

Puno hvala.


Vrh
   
PostPostano: ned ožu 05, 2023 4:01 pm 
Offline

Pridružen/a: ned tra 08, 2018 10:06 am
Postovi: 61
Vozi: Volvo
Pozdrav,
Prema uputama treba voziti auto 30tak minuta i ostaviti ga oko 2 sata- za ispravno mjerenje razine ulja. treba biti na ravnom naravno. razina ulja se mjeri tako da je kljuc u poziciji 2 (drzati tipku za start pritisnutom oko 5 sekundi - s kljucem u bravi). taj dio price vjerojatno znas. e sad nekad i kada sve ovo napravis zna izbaciti poruku da ne moze ocitati razinu ulja, odnosno "not availble". meni obicno vrlo brzo nakon toga trazi da dodam 0.5 L ulja (bez ove provjere od gore). inace senzor je cudnovat- ili je ulje na maksimumu ili treba dodati pola litre-medjupozicije nisam nikad uhvatio. ako ne mozes uopce doci do ocitanja ulja u poziciji 2 onda ne znam u cemu je problem...

Sent from my moto g pro using Tapatalk



Vrh
   
PostPostano: ned ožu 05, 2023 5:12 pm 
Offline

Pridružen/a: pet vel 24, 2023 4:41 pm
Postovi: 5
Ok. Budem opet provjerio opet. Baš su napravili bezveze to umjesto on šipke za ulje. A ni senzori nisu baš najjeftiniji kad odu. Auto radi ko urica i ulje je friško zamijenjeno tak da sam ziher da nije niš pokvareno, samo se malo još s tom elektronikom upoznajem. Vozio sam i jedan stariji Volvo prije tako da mi je šok lol


Vrh
   
PostPostano: ned ožu 05, 2023 7:39 pm 
Offline

Pridružen/a: pet vel 24, 2023 4:41 pm
Postovi: 5
Riješeno. Puno hvala.

Dakle, gurnut ključ do kraja, pritisnuti gumb za paljenje na kratko bez stiskanja papučica (za kontakt), a nakon toga stisnuti i držati gumb još par sekundi bez stiskanja papučica da se uđe u izbornik, stisnuti ok na ručici lijevo od volana za ulazak u meni i vrtiti kotačić na ručici dok se ne dođe do indikatora ulja. Sve štima, ulje je na maksimumu.


Vrh
   
PostPostano: ned ožu 05, 2023 7:42 pm 
Offline

Pridružen/a: ned tra 08, 2018 10:06 am
Postovi: 61
Vozi: Volvo
Ima Volvo manual aplikacija na play store-u. dobro dodje za neke stvari tipa kako ocitati razinu ulja, pomaknuti brisace, zamjena lampica.... toplo preporucam, pogotovo za neke osnovne informacije...
sretno

Sent from my moto g pro using Tapatalk



Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan