Sada je: čet ožu 28, 2024 11:34 am.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 17 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: pon kol 02, 2021 4:44 pm 
Offline

Pridružen/a: sub srp 31, 2021 8:22 pm
Postovi: 13
Vozi: Fiat
Pozdrav,

Uskoro idem da pogledam za kupovinu jedan S60 D2, 2015. godište, 150k na satu. Motor 1.6, summum paket opreme. Imam uvid u servisnu knjižicu, svi servisi su jednom godišnje rađeni u instranstvu na 20+k.
Na šta da obratim pažnju, šta je mana i tokom kontrole na što da se fokusiram pri pregledu u servisu (npr zupčasti kada se mijenja, zamajac da li je problematičan i sl).

Kakav je ovaj motor, trom? Ako jeste može li se uraditi tuning?

Hvala


Vrh
   
PostPostano: pon kol 02, 2021 8:53 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Obavezno na volvo dijagnostiku,najveći problem su injektori

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: pon kol 02, 2021 9:44 pm 
Offline

Pridružen/a: sub srp 31, 2021 8:22 pm
Postovi: 13
Vozi: Fiat
Citat:
Obavezno na volvo dijagnostiku,najveći problem su injektori
Volvo dijagnostika ili može neka druga?
Generalno, to se može vidjeti na dijagnostici?


Vrh
   
PostPostano: pon kol 02, 2021 10:01 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Zapamti jednom zauvijek , za Volvo samo Volvo Vida i nijedna druga

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: uto kol 03, 2021 12:23 pm 
Offline

Pridružen/a: sub srp 31, 2021 8:22 pm
Postovi: 13
Vozi: Fiat
Možda malo offtopic, ovdje piše da ovaj italianbox može povećati snagu ovog 1.6 motora na 170 konjskih snaga. Je li to realno?

https://www.theitalianbox.com/en/prodot ... 2012-2015/


Vrh
   
PostPostano: uto kol 03, 2021 12:34 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub ožu 02, 2019 8:33 am
Postovi: 709
Vozi: S60 D2 DriveE
Motor nije trom, iznenađujuće dobro ide u tom autu. Može se raditi remap.

Što se tiče motora, možeš imati problem sa injektorima i sa miješanjem ulja i antifriza.

Ako dijagnostika pokazuje grešku na injektorima a auto normalno ide, ne mora značiti da je ništa hitno. Injektori se mogu reparirati. Ja već dvije godine vozim sa greškom na dva injektora (nikako da se organizujem da ih odem reparirati), a auto ide i radi normalno. Inače, reparacija je u BiH 35-125 eura po komadu, a novi su oko 180 eura.

Što se tiče ulja i antifriza, pogledaj kako izgleda antifriz u posudi, ako ima na površini tragova ulja onog ''kajmaka'' to nije dobro. Može biti do hladnjaka ulja, glave, bloka, ili brtve glave.

Što se tiče zupčastog, zvanični interval je valjda 160 ili 180 hiljada, ali ako nije do sada mijenjan bilo bi ga pametno zamijeniti (ja bih tako).

Taj italianbox zaboravi, to nije pravi remap već obična varalica i to nije pravi način za povećanje snage. Sa pravim stage 1 remapom možeš očekivati do max 30% KS više, pa ti sad računaj. Ali moj ti je savjet da prvo isprobaš auto pa vidiš da li ti odgovara, nemoj napamet odlučivati o kupovini na osnovu snage na papiru.


Vrh
   
PostPostano: uto kol 03, 2021 1:31 pm 
Offline

Pridružen/a: sub stu 14, 2020 6:26 pm
Postovi: 71
Vozi: Volvo S60
130000 za 1.6 , za 2.0 iza njega na 180000


Vrh
   
PostPostano: sri kol 04, 2021 11:38 am 
Offline
..
..

Pridružen/a: pet svi 15, 2015 11:15 pm
Postovi: 345
Vozi: V60 CC D4, V60 D2
Lokacija: Varaždin, okolica
Citat:
Kakav je ovaj motor, trom? Ako jeste može li se uraditi tuning?
Ukoliko te ovo vec sada muci, predlazem da ne gledas D2 uopce. Nije da ne ide, ali svi ostali D motori idu osjetno bolje i vole povuci i iz nizih okretaja.

Jedina zamjerka mom V60 je sto je D2. Ide on lijepo, povuce i sve, ali fali mu +1 iza D da bi bio savrsen :)


Vrh
   
PostPostano: čet kol 05, 2021 4:40 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Injektori se prvo kalibriraju naravno Volvo vidom, a kad riknu nema nikakve reparacije jel ode strujni dio tako da samo novo

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: čet kol 05, 2021 10:20 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub ožu 02, 2019 8:33 am
Postovi: 709
Vozi: S60 D2 DriveE
Citat:
Injektori se prvo kalibriraju naravno Volvo vidom, a kad riknu nema nikakve reparacije jel ode strujni dio tako da samo novo
Taj strujni dio se zamijeni (ako je ostatak ispravan) i to je reparacija, ne mijenja se cijeli injektor.


Vrh
   
PostPostano: pet kol 06, 2021 9:28 pm 
Offline

Pridružen/a: sub srp 31, 2021 8:22 pm
Postovi: 13
Vozi: Fiat
Probao sam danas vožnju i nisam razočaran. Ide lijepo. Manuelni mjenjač je fantastičan.
Mali servis urađen je prije 2000 km u ovlaštenom servisu i tom prilikom odrađen je "pregled vozila po ček listi Vida". Sve uredno. Ne znam da li bi pokazao grešku sa diznama na ovom pregledu?
Ima summum paket opreme, ima li gdje brošura za ovaj model, šta sve ovaj paket opreme sadrži?
Na pragu smo dogovora :roll:


Vrh
   
PostPostano: pet kol 06, 2021 10:42 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub ožu 02, 2019 8:33 am
Postovi: 709
Vozi: S60 D2 DriveE
Ne znam da li ima gdje spisak opreme po paketima. Isto tako ne znam je li tako kod Volva, ali kod skoro svih proizvođača imena paketa ne znače puno jer postoji neki spisak koji paket podrazumijeva, ali pojedini auto može imati i puno više od toga, zavisno od želje prvog kupca. Isto tako, ti paketi opreme se obično razlikuju od zemlje do zemlje, tako da ti možda treba brošura iz zemlje u kojoj je kupljen.

Kod mene je Summum i mogu ti reći šta sve ima, ustvari puno mi je lakše da ti kažem šta nema od moguće opreme. :mrgreen:

Najlakše je da nam daš link za oglas ili slike auta pa ti na osnovu slika možemo 95% opreme reći da li ima ili nema.

Evo spisak opreme u mom S60 u ovom postu:

http://www.vkh.hr/forum/viewtopic.php?f ... 64#p149290


Vrh
   
PostPostano: pet kol 06, 2021 10:45 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub ožu 02, 2019 8:33 am
Postovi: 709
Vozi: S60 D2 DriveE
Citat:
Ne znam da li bi pokazao grešku sa diznama na ovom pregledu?
Ako su vidom tražili greške, bile bi prikazane. Sad jesu li bile pa obrisali, ili nisu, to ne znam. :P


Vrh
   
PostPostano: pet kol 06, 2021 10:51 pm 
Offline

Pridružen/a: sub srp 31, 2021 8:22 pm
Postovi: 13
Vozi: Fiat
Citat:
Citat:
Ne znam da li bi pokazao grešku sa diznama na ovom pregledu?
Ako su vidom tražili greške, bile bi prikazane. Sad jesu li bile pa obrisali, ili nisu, to ne znam. :P
Lik je ostavio 3.5 sata vozilo na servisu, uradili mu mali servis i updateovali mape, bila akcija za tu vrstu detaljnog pregleda pa je i to odradjeno. Mislim da je sve kako pise, da nema nekog petljanja.


Vrh
   
PostPostano: sub kol 07, 2021 9:34 am 
Offline

Pridružen/a: sub srp 31, 2021 8:22 pm
Postovi: 13
Vozi: Fiat
slika

Evo kako izgleda račun.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 17 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan