Sada je: čet ožu 28, 2024 10:50 am.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: uto svi 04, 2021 2:00 pm 
Offline

Pridružen/a: pet vel 12, 2021 12:58 pm
Postovi: 8
Vozi: Volvo v60 D3
Evo da se malo osvrnem na probleme koje susrećem s mojim limenim ljubimcem Volvo v60 d3 2011.
Do sad sam vozio japance i stvarno nisam imao problema osim s limarijom. Auto ima 296000km i prilikom kupovine promjenio sam na njemu remenje, kuplung plus dvomaseni zamajac. Mislio sam kako mi je to jedino ulaganje u automobilcca 10000kn), ali tu kreću moji problemi. Auto nije htio upaliti jer pumpa goriva nije radila. Provjerio sam osigurače i releje i nisam vidio problem. Nakon toga auto ali bez problema 2 dana i opet ista priča. Spojili smo ga na dijagnostiku i nismo pronašli ni jednu grešku. Par majstora sam obišao ali nitko nije želio prljati ruke jer se mora skidati cijeli rezervoar da bi se skinula pumpa. Uzeo sam stvar u svoje ruke te spustio rezervoar s nosača i uočio na jednom pinu pumpe crnilo. Kontakt nije bio dobar te sam isti popravio. Taman kad sam mislio da je kvarovima kraj, riknuo je komresor klime. to mi je iduća zadaća.
Na autu je maknut egr i dpf te je mapiran. Auto stvarno ide dobro, jedino vidim laganu potrošnju ulja nakon pređenih 6000km potrošio je pola litre ulja. Ulje je promjenio prijašnji vlasnik Castrol 5-30 i vjerovatno kod iduće izmjene cu staviti 5-40. Kod paljenja auta vidi se da malo baci bijeli dim. Ako ima tko sličnih iskustava molim vas da me usmjerite kod izmjene ulja i da li da uopće išta diram oko samog motora.


Vrh
   
PostPostano: uto svi 04, 2021 2:13 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
0/30 ide u taj motor ili 5:30 a5/b5 dobro ako nema dpf ja bi stavio 5/30 ESP formulu od mobila i nikakvo 5/40 i nek ga troši , mada nebi smio puno jel ti motori i ne troše ulja s tom kilometražom
Ne znam od kud si al ja radim u klima servisu (ZG) i vjerojatno možemo izreparirati tvoj kompresor već smo ih nekoliko napravili na volvu i svi rade i pogledaj da nema ulja u antifrizu moguće da ti je brtva glave pri kraju ili čak blok ali onda bi trošio vodu

Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: uto svi 04, 2021 2:25 pm 
Offline

Pridružen/a: pet vel 12, 2021 12:58 pm
Postovi: 8
Vozi: Volvo v60 D3
Može kontakt u inbox


Vrh
   
PostPostano: pet svi 28, 2021 10:12 am 
Offline

Pridružen/a: čet sij 15, 2009 1:29 am
Postovi: 48
Ja imam takav auto samo je moj automatic, isti motor kao tvoj (d3 5 cilindara)
Ulje ide 0w30, a5b5 kako su ti napisali, meni od servisa do servisa niti jednom nije javio da je niska razina ulja tako da vjerojatno nešto s tvojim motorom ne štima, kod mene kod paljenja nema dima.

Što se tiče pumpe, imao sam identičan problem i zamijenio sam kompletnu strujnu instalaciju od pumpe i pumpu (problem je u samom konektoru, kontakt je slab i onda krene iskrit pa se konektori zacrne i plastični dio se otopi) od tad nisam imao problema, prošlo je već 70 000km.


Vrh
   
PostPostano: pet svi 28, 2021 5:40 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet pro 05, 2014 10:55 pm
Postovi: 497
Vozi: S60 2002. D5
Lokacija: Slavonski Brod
Svaki taj motor troši ulje, samo što ga u karteru zamjeni nafta pa nivo ostaje isti. Kad ugasiš DPF pokaže se pravo stanje stvari.

Poslano sa mog EML-L29 koristeći Tapatalk


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan