Sada je: čet ožu 28, 2024 11:00 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 11 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: sri srp 05, 2017 3:36 pm 
Offline

Pridružen/a: čet ožu 30, 2017 8:17 am
Postovi: 15
Vozi: Volvo V60
Zanima me kada se mijenja ulje u mijenjaču. Radi se o motoru 1.6 D, s ručnim mijenjacem. Trenutno ima 138 000 km i ne znam da li je do sada mijenjano. Također, ako ima netko na forumu tko se u to kuži i radi isto za preporučiti. Zahvaljujem!


Vrh
   
PostPostano: sri srp 05, 2017 9:23 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Nema potrebe to mijenjati mijenja se samo u automatskoj,mada ni to Volvo ne preporuča , osim u nekim extremn uvjetima i u onoj powershift getribi


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: čet srp 06, 2017 3:58 pm 
Offline

Pridružen/a: čet ožu 30, 2017 8:17 am
Postovi: 15
Vozi: Volvo V60
Ok. Hvala na informaciji. Mislio sam da s vremenom to ulje gubi svojstva, te da ga je zato potrebno izmjeniti.


Vrh
   
PostPostano: sri srp 12, 2017 7:12 pm 
Offline

Pridružen/a: čet ožu 30, 2017 8:17 am
Postovi: 15
Vozi: Volvo V60
Ako se ne mijenja ulje u mjenjaču, zna li netko zašto mi se događa sljedeće. Naime, u zadnje vrijeme sam primjetio da mi ručica mjenjača teže ulazi u brzinu. Pri tome se ne čuje nikakav zvuk, kvačilo dobro radi, nema nikakvih promjena u vožnji. Samo mi ručica nešto teže ulazi u brzinu. Radi se uvijek o drugoj, trećoj i četvrtoj. Nekad je kod prebacivanja u višu, nekad u nižu, nema pravila. Isto tako nekada sve radi ok. Nema veze niti s time da li je auto hladan ili se duže vozi. Nadam se da to nije početak nečeg goreg. U ovlaštenom servisu (neću sada reći kojem) su mi rekli da dođem na kontrolu, te da je vrlo vjerojatno potrebno podesiti mjenjač (ne znam što im to znači)...


Vrh
   
PostPostano: sri srp 12, 2017 9:59 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Ak su ti tako rekli valjda znaju


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: sri srp 12, 2017 10:14 pm 
Offline

Pridružen/a: čet ožu 30, 2017 8:17 am
Postovi: 15
Vozi: Volvo V60
Pa nisam siguran da su u pravu. Zato ovdje i pitam za savjet.


Vrh
   
PostPostano: sri srp 12, 2017 10:20 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet kol 28, 2009 1:36 pm
Postovi: 666
Vozi: V70 D5
Lokacija: Sombor
Kod starijih modela S60, V70, S80... manualnih menjača je znala da ode ona gumica, kao semering gde se sajla ručice menjača kači na birač brzina menjača, pa je znalp da bude takvih sl. problema, e sad da li je to i kod novijih tako čisto sumnjam.


Vrh
   
PostPostano: čet srp 13, 2017 6:51 pm 
Offline

Pridružen/a: čet ožu 30, 2017 8:17 am
Postovi: 15
Vozi: Volvo V60
Kaj nema nitko tko je imao sličan problem ili netko za savjet? Možete li barem preporučiti nekog majstora koga mogu posjetiti u Zagrebu da se kuži u to?


Vrh
   
PostPostano: sub srp 22, 2017 11:14 am 
Offline

Pridružen/a: čet ožu 30, 2017 8:17 am
Postovi: 15
Vozi: Volvo V60
Mali edit. Problem je u onim plastikama na sajlama koje idu od mjenjača. Navodno se moraju mijenjati sajle, idu u paru i koštaju cca 1300 kn. Da li je netko imao nešto slično i kako je to riješio? U servisu su mi rekli da to ne bi mijenjali dok se stanje ne pogorša, navodno se ne može ništa zbog toga dodatno uništiti.


Vrh
   
PostPostano: ned srp 23, 2017 7:18 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Nove sajle samo,samo mi nije jasno kako su one spucale,jel je netko skidao getribu ikada ?

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: ned srp 23, 2017 7:52 pm 
Offline

Pridružen/a: čet ožu 30, 2017 8:17 am
Postovi: 15
Vozi: Volvo V60
Ja se slabo kužim u mehaniku. Ali koliko sam uspio njih shvatiti, onaj plastičan dio sajle s kojim je povezana na getribu (?!), taj dio je kao dobio lufta. I zato postoji problem sa ručicom mjenjača koja teže ubacuje u brzine. Rekli su mi kao da podmazujem to i da bi trebalo biti bolje, a to mi se ne čini kao rješenje (svaki dan podmazivati). Mislio sam da se možda može uzeti samo taj dio s kojim se sajla spaja na getribu, ali očito ne može...


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 11 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan