Sada je: čet ožu 28, 2024 11:15 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 1 post ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: čet srp 30, 2009 12:58 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet vel 21, 2008 2:21 am
Postovi: 875
Lokacija: SlBrod
Samo ukratko za one kojima se ne da puno čitat.
1. Peugeot 505 2.0
2. Opel Kadett D 1.6 D
3. Opel Kadett E 1.4i
4. VW Passat Variant 1.9d
5. Opel Omega 2.0 16v
6. Volvo S60 D5
7. VW Polo 1.6i
8. BMW 525ix


Čim sam položio, stari mi je uzeo pogodite šta - Pežo. I to 505. motor, 2.0, konja 90. Servo, centralno, električni šiber, stakla na struju, naizgled nešto malo trulja, ali za balonju koji prije toga vozio samo didin jugo 45 to je bio avion. A tako je i trošio. Najmanje 5 puta sam ostao bez goriva. Tih mjesec dana što sam ga vozio, nisam u gradu piće popio. A naućio sam i plačat kazne, samo to su tad bili simbolični iznosi, tipa 56 kuna. A i benzin je bio 3,77 kn/litra, jedino što se imalo još manje novaca. No, odlično je poslužio za dugonoćne filozofske rasprave trojice 18-godišnjaka, jer je nudio stvarno puno prostora. Kvarove u tih mjeese dana ne mogu nabrojati, samo se sjećam da smo odma prvi dan išli obilaziti ženski dio razreda, i kad je prijatelj (tada u travnju na desetak celzijevaca) otvorio šiber i suvozačev prozor da pozdravi domačicu, izgorio je osigurač i lijeo smo se vozili otvorenog šiber i prozora. Do ponedeljka. Ali je zato Pežo mogao i do 160. Vratio sam ga vlasniku nakon mjesec dana, jer je ispalo da je bio trul u pm, a kako je vlasnik bio ajmo reć poznanik, nisam bio zadovoljan njegovim ponašanjem.
Poslje toga dugo nisam ništa vozio, jer sam do ćaćinog passata mogao samo povremeno, pošto je stalno bio odsutan. Ali kad sam ga uhvatio, na bih ga vraćao bez bar 100 kilmetara više. Imao je motor 2.0, sa 115 ks, i bio je NEPODERIV. Dovezo sam ga i Virovitice bez kapi ulja, i poslje toga je napravio još 250 tkm. Preživio je i sve pokušaje mehaničara da ga onesposobe, ali nije preživio porast cijene benzina od 25%. Tada je motor zamjenjen sa sporohodnim 1.9d.
Ja sam u međuvremenu trošio tetkom Kadett D i to 1.6 D, i meni je to bio super auto, koji je trošio oko 7 l/100 km, mogao je povući i do 150, ali malo je ušiju koje su mogle podnjeti brzine preko 130.
Onda sam od susjeda kupio Kadett E 1.4i sa 60 ks. Bio je spušten ali kako spada nefleksericom, imao je decentne branike, i sportske siceve sa kariranim uzorkom. Imao je 4 brzine, ali je cajger sa dvije osobe nakon malo nagovaranja pokazivao 180, a kazaljak obrtomjera ravno 6000 okretaja. Tik do crvenog. U dvije godine s njim sam natukao cca 50 tkm, a onda je stari uzeo S80, ja sam preuzeo passata sa 1.9 d motorom, a brat kadetta.
Passata sam vozio cca 2 godine, dok nisam na javnoj dražbi kupio Omegu 2.0 16v 97' od Robnih terminala Zagreb. Stavio plin i napravio u dvije godine 80 tkm. Ali sam se namjenja osenzora radilice, brtve glave, pumpe goriva, nauživao se pospadalih criijeva sa pumpe goriva....
Ali je omega stalno bila na 190.
Kad sam uzeo omegu, brat je preuzeo passata, tetak se rješio D kadetta, i uzeo onaj E.
Onda mi je na kraju otišao neki hidrauliči cilindar na kvačilu ili tako nešto, nakon čega sam napravio kompletan servis svega na autu, i auto dao prijatelju - odradit će.
Ja sam nakon toga uzeo ovaj sadašnji S60, a brat je sad na kraju od starog nasljedio S80.
Passat je kupio dečko koji radio kod nas, i sad nakon dvije godine bi trbao napraviti jači seervis, pa razmišlja da ga se riješi. Auto ima cca 600 tkm, i hrđe samo na rubu zadnjih vrata (variant). E Kadett je još uvjek kod tetka.
U međuvremenu je brat uzeo i BMW 525ix, koji sad pokušavam dovest u neko normalno stanje.
Jako sam se raspisao, ali ovo mi je stvarno tema koja i budi neke emocije, a kao što vidite, svi ti auti su i dan danas tu negdje oko mene, jer u biti , nikad nijedan auto nisam prodao.
Osim navedenih, tu je još mnoštvo posuđenih automobila, zatim kombija.....


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 1 post ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan