Sada je: čet ožu 28, 2024 11:35 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. C70 2.4, 98g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 37 postova ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Quaife ATB
PostPostano: uto lis 06, 2009 4:19 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Javili Englezi da su poslali.. :)


Privitak/ci:
quaife.jpg
quaife.jpg [ 11.34 KiB | Pogledano 7487 puta. ]
Vrh
   
 Naslov: Re: Quaife ATB
PostPostano: uto lis 06, 2009 7:44 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Meni to liči na nekakvu igračku :D.

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
 Naslov: Re: Quaife ATB
PostPostano: uto lis 06, 2009 7:57 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
Meni to liči na nekakvu igračku :D.
Meni liči da si ti ipak zavidan na tom petom cilindru! :D


Vrh
   
 Naslov: Re: Quaife ATB
PostPostano: uto lis 06, 2009 8:07 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 8:20 pm
Postovi: 1688
Vozi: S60 2.5T summum 2005
Lokacija: Zapresic, okolica
Citat:
Javili Englezi da su poslali.. :)
I ja bi to. 8)

_________________
5 cilindara, aman taman.


Vrh
   
 Naslov: Re: Quaife ATB
PostPostano: sri lis 07, 2009 8:11 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 7:35 pm
Postovi: 2877
Vozi: Audi A4 8W
Lokacija: zagreb/graz
Citat:
Citat:
Citat:
Javili Englezi da su poslali.. :)
ništa,preplati se ti za teretanu ,trebat će ti :lol: :lol:
Zakaj za teretanu? :)
zekim se ,malo je lsd diff heben za prednji pogon i hoce povuc u sve strane,odnosno na onu stranu na kojoj kotac ima najvise trakcije.
na zadnjem pogonu je pun pogodak jer sa zadnjim kotacima ne upravljas.
ja osobno ga nebi stavljao na auto kojim se svakodnevno sluzim jer sam se naucio(uljenio) da drzim volan jednom rukom kad pretjecem ili ubrzavam.
al injace opaka je stvar taj LSD :dance: :dance: :mrgreen:

_________________
Essixtypowa
slika
MOJ AUTO JE ALKOHOLIČAR!!


Vrh
   
 Naslov: Re: Quaife ATB
PostPostano: sri lis 07, 2009 9:23 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:06 pm
Postovi: 5017
Lokacija: Karlovac
Citat:
zekim se ,malo je lsd diff heben za prednji pogon i hoce povuc u sve strane,odnosno na onu stranu na kojoj kotac ima najvise trakcije.
na zadnjem pogonu je pun pogodak jer sa zadnjim kotacima ne upravljas.
ja osobno ga nebi stavljao na auto kojim se svakodnevno sluzim jer sam se naucio(uljenio) da drzim volan jednom rukom kad pretjecem ili ubrzavam.
al injace opaka je stvar taj LSD :dance: :dance: :mrgreen:
Hmmm... :think: Jedna od razlika izmedju T5Ra i Ra je kaj R ima LSD, i bas je R bio puno mirniji. Daleko manje je cupao volan i bio primjetno upravljiviji.

_________________
Volvo S40 1.8, wine red, 1996.; 2000. - 2006.
Volvo 850 T5R, yellow, 1995.; 2006. - 2008.
Volvo 850R estate, red, MANUAL!!, 1996.; 2008. - 2012.
Volvo S80 T6, 2002.; 2009. - 2012.
Volvo V70 2.4 20v 2001.; 2012. - 2013.
Volvo S80 2.5d, 1999.; 2012. - ...


Vrh
   
 Naslov: Re: Quaife ATB
PostPostano: sri lis 07, 2009 7:24 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 7:35 pm
Postovi: 2877
Vozi: Audi A4 8W
Lokacija: zagreb/graz
Citat:
Citat:
zekim se ,malo je lsd diff heben za prednji pogon i hoce povuc u sve strane,odnosno na onu stranu na kojoj kotac ima najvise trakcije.
na zadnjem pogonu je pun pogodak jer sa zadnjim kotacima ne upravljas.
ja osobno ga nebi stavljao na auto kojim se svakodnevno sluzim jer sam se naucio(uljenio) da drzim volan jednom rukom kad pretjecem ili ubrzavam.
al injace opaka je stvar taj LSD :dance: :dance: :mrgreen:
Hmmm... :think: Jedna od razlika izmedju T5Ra i Ra je kaj R ima LSD, i bas je R bio puno mirniji. Daleko manje je cupao volan i bio primjetno upravljiviji.
je samo taj sper dif nije ni priblizno slican ovome od quaifa.

_________________
Essixtypowa
slika
MOJ AUTO JE ALKOHOLIČAR!!


Vrh
   
 Naslov: Re: Quaife ATB
PostPostano: sri lis 07, 2009 8:00 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Priče za malu djecu. Quaife radi izvrsno, osim što poboljšava vozna svojstva u zavojima, nikakva posebna sila za volan ne treba niti se osjeća razlika u odnosu na serijski diferencijal.

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
 Naslov: Re: Quaife ATB
PostPostano: sri lis 07, 2009 8:36 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 7:35 pm
Postovi: 2877
Vozi: Audi A4 8W
Lokacija: zagreb/graz
cp....
I have a Quaife on my Taurus SHO which is FWD.

It is a torque biasing differential as opposed to a limited slip. That means the torque is transferred to the wheel with grip (the outside wheel in a turn) and its does work very well. By applying throttle you can actually pull the nose of the car around if there is grip.

You will get more torque steer in lower gears. For example, if you plant the throttle the power will go to the wheel with traction until it spins, then the grip will immediately transfer to the other wheel. In some situations the grip kicks back and forth, making for some wild reactions. However, you get used to it pretty quickly and adjust your driving style.

ovaj text mogu potvrdit iz vlastitog iskustva,ispočetka sam mislio da je problem u kuglama ili selenima i da zbog toga auto vuče u stranu gdje je najveća trakcija, ali nako što sam imao priliku probati nekoliko fwd auta sa sper difom stvar je bila ista na svakom od njih.
na rwd autu je to punoo zabavnije..

_________________
Essixtypowa
slika
MOJ AUTO JE ALKOHOLIČAR!!


Vrh
   
 Naslov: Re: Quaife ATB
PostPostano: čet lis 08, 2009 9:46 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
Citat:
Citat:
na nijednom
Hvala.
znaci ono nemam ga na svom autu i nemam pravo glasa i pisem djecije price :lol: :lol: :lol: daj onda ti reci,ti ga imas na svom autu,kad sam vozio tvoj auto jos onda kad je imao 200hp manje,zasto sam se morao cijelo vrijeme borit sa volanom da auto vozi ravno??
cak smo zlaya i ja komentirali jer ga je i on vozio zasto se to dogadja i mislili smo da su seleni i kugle lose pa zato valjda.
kroz zadnjih par godina probao sam vise FWD auta sa LSDeom i simptomi su isti :?
na RWD autima tipa nissan 200sx,skyline R32,33,34, toyota supra te mazda rx7 stvar radi perfektno i to potvrdjujem iz prve ruke iako to nisu bili moji auti,valjda vrijedi to moje iskustvo za rwd???

gledaj nekazem ja da LSD nevalja,LSD je odlicna stvar i ovaj quaifov radi perfektno ali ima i manu na FWD autima i svi znaju koja je to mana ..
"Otimanje volana" tj. torque steering se, koliko ja znam, ne može izbjeći na jačim FWD autima. To dolazi od asimetrije dijelova i asimetrije gripa lijeve i desne strane. LSD bi, barem u teoriji, to trebao smanjiti a ne povećati, iako ne vjerujem da može značajno utjecati na to. Ali to i nije glavni razlog ugradnje LSD-a, nego činjenica da jači FWD auto bez njega pri dodavanju gasa vuče van zavoja. Dakle, LSD se ugrađuje radi poboljšanja dinamike u vožnji po zavojima, zato što LSD pri proklizavanju prednjeg vanjskog kotača u zavoju ne dopušta prebacivanje momenta na unutarnji kotač (što radi otvoreni diff) nego zadržava moment na vanjskom kotaču, što je ok jer jedino vanjski kotač može izvući auto iz zavoja.


Vrh
   
 Naslov: Re: Quaife ATB
PostPostano: čet lis 08, 2009 10:25 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
cp....
I have a Quaife on my Taurus SHO which is FWD.

It is a torque biasing differential as opposed to a limited slip. That means the torque is transferred to the wheel with grip (the outside wheel in a turn) and its does work very well. By applying throttle you can actually pull the nose of the car around if there is grip.

You will get more torque steer in lower gears. For example, if you plant the throttle the power will go to the wheel with traction until it spins, then the grip will immediately transfer to the other wheel. In some situations the grip kicks back and forth, making for some wild reactions. However, you get used to it pretty quickly and adjust your driving style.
Taurus? To bi bio Ford, jel? Evo kaj Quaife veli za novi Focus RS (u koji se njihov LSD ugrađuje serijski):

Differential technology from Quaife has helped Ford overcome one of the most challenging aspects of high performance Front Wheel Drive (FWD) cars. With its 2.5 litre five cylinder turbocharged engine producing 300bhp (305PS) and 324lbft (440Nm) of torque, the new Focus RS is one of the most powerful front wheel drive production cars ever, yet it's combination of Quaife Automatic Torque Biasing differential and new Ford RevoKnuckle suspension allows beautifully weighted steering with almost no torque steer, even under full acceleration out of corners.

http://www.quaife.co.uk/Ford-selects-Quaife" onclick="window.open(this.href);return false;

Evo i opisa kako to radi:

Sets of floating helical gear pinions mesh to provide the normal-speed differential action. In the event of wheel slip, torque bias is generated by the axial and radial thrusts of the pinions in their pockets. The resultant friction forces enable the differential to transmit a greater proportion of the torque to the appropriate wheel. The effect is progressive and at no stage does the differential lock solid, hence the inherent safety and user-friendliness of the QUAIFE ATB Helical LSD unit.
...
To the driver, especially of a front-wheel drive car, the results are significant performance improvements; superior, controllable traction without the harsh steering wheel snatch or torque steer that have long been associated with performance differentials.
...
These traction benefits can also be utilised in rear-wheel drive vehicles, while QUAIFE ATB Helical LSD units offer significant traction advantages when fitted in the front of four-wheel drive cars.
...
Suitable as an ideal replacement for any front, rear or four wheel drive application, this ATB Helical LSD differential has the added benefit of no adverse effect on the steering of a front wheel drive vehicle.
...
The characteristics of the differential are that it progressively locks as torque increases; there are no plates or clutches to wear out, unlike the more conventional limited-slip designs. The ATB Helical LSD differential is particularly effective in combating the effects of FWD torque steer (tj. otimanje volana) and understeer (tj. bacanje van iz zavoja).
...
Sets of floating helical gear pinions mesh to provide the normal-speed differential action. In the event of wheel slip, torque bias is generated by the axial and radial thrusts of the pinions in their pockets. The resultant friction forces enable the differential to transmit a greater proportion of the torque to the appropriate wheel. The effect is progressive and at no stage does the differential lock solid, hence the inherent safety and user-friendliness of the QUAIFE ATB Helical LSD unit.

http://www.quaife.co.uk/What-is-a-Quaif ... fferential" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
 Naslov: Re: Quaife ATB
PostPostano: čet lis 08, 2009 11:24 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
Zato audi qatro i ima postav mjenjača i ostalog takav kakav ima radi simetričnosti poluosovina i pripadajučih mu sklopova :wink:

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
 Naslov: Re: Quaife ATB
PostPostano: čet lis 08, 2009 9:50 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 7:35 pm
Postovi: 2877
Vozi: Audi A4 8W
Lokacija: zagreb/graz
Citat:
Citat:
cp....
I have a Quaife on my Taurus SHO which is FWD.

It is a torque biasing differential as opposed to a limited slip. That means the torque is transferred to the wheel with grip (the outside wheel in a turn) and its does work very well. By applying throttle you can actually pull the nose of the car around if there is grip.

You will get more torque steer in lower gears. For example, if you plant the throttle the power will go to the wheel with traction until it spins, then the grip will immediately transfer to the other wheel. In some situations the grip kicks back and forth, making for some wild reactions. However, you get used to it pretty quickly and adjust your driving style.
Taurus? To bi bio Ford, jel? Evo kaj Quaife veli za novi Focus RS (u koji se njihov LSD ugrađuje serijski):

Differential technology from Quaife has helped Ford overcome one of the most challenging aspects of high performance Front Wheel Drive (FWD) cars. With its 2.5 litre five cylinder turbocharged engine producing 300bhp (305PS) and 324lbft (440Nm) of torque, the new Focus RS is one of the most powerful front wheel drive production cars ever, yet it's combination of Quaife Automatic Torque Biasing differential and new Ford RevoKnuckle suspension allows beautifully weighted steering with almost no torque steer, even under full acceleration out of corners.

http://www.quaife.co.uk/Ford-selects-Quaife" onclick="window.open(this.href);return false;

Evo i opisa kako to radi:

Sets of floating helical gear pinions mesh to provide the normal-speed differential action. In the event of wheel slip, torque bias is generated by the axial and radial thrusts of the pinions in their pockets. The resultant friction forces enable the differential to transmit a greater proportion of the torque to the appropriate wheel. The effect is progressive and at no stage does the differential lock solid, hence the inherent safety and user-friendliness of the QUAIFE ATB Helical LSD unit.
...
To the driver, especially of a front-wheel drive car, the results are significant performance improvements; superior, controllable traction without the harsh steering wheel snatch or torque steer that have long been associated with performance differentials.
...
These traction benefits can also be utilised in rear-wheel drive vehicles, while QUAIFE ATB Helical LSD units offer significant traction advantages when fitted in the front of four-wheel drive cars.
...
Suitable as an ideal replacement for any front, rear or four wheel drive application, this ATB Helical LSD differential has the added benefit of no adverse effect on the steering of a front wheel drive vehicle.
...
The characteristics of the differential are that it progressively locks as torque increases; there are no plates or clutches to wear out, unlike the more conventional limited-slip designs. The ATB Helical LSD differential is particularly effective in combating the effects of FWD torque steer (tj. otimanje volana) and understeer (tj. bacanje van iz zavoja).
...
Sets of floating helical gear pinions mesh to provide the normal-speed differential action. In the event of wheel slip, torque bias is generated by the axial and radial thrusts of the pinions in their pockets. The resultant friction forces enable the differential to transmit a greater proportion of the torque to the appropriate wheel. The effect is progressive and at no stage does the differential lock solid, hence the inherent safety and user-friendliness of the QUAIFE ATB Helical LSD unit.

http://www.quaife.co.uk/What-is-a-Quaif ... fferential" onclick="window.open(this.href);return false;

zato jesu stavili RevoKnuckle da izbjegnu torque steer i ljepo piše da ga nisu mogi skroz neutralizirat.
na starim autima tipa golf GTI ili grimov R stavljali su 10-15% špere pa se to nije prejako osjetilo ali ove quaifove šperaju jako ,al zato rade svoj posao jbga na račun torque steera.
al nije ni to neki problem,čovjek se na svašta nauči ako mu ne smeta..

_________________
Essixtypowa
slika
MOJ AUTO JE ALKOHOLIČAR!!


Vrh
   
 Naslov: Re: Quaife ATB
PostPostano: pet lis 09, 2009 12:59 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Sorry na mojem ubacivanju u temu o diferencijalu i tom quaife-u, jer BTW nemam nikakvih iskustava s time ...a i moje pitanje je malo off barem o marci vozila ...mene samo zanima kak onda moj M5 :wink: e39 '00 ima to rješeno na svom pogonu pošto je RWD i malooo iznad 400 ps ? Jel on to uopće ima i ako ima (ne mislim da je baš nužno quaife) kako to funkcionira, jer stalno ta špera radi ili ju elektronika isključuje/uključuje po potrebi ???

Odgovore da se regam na BMW forum ignoriram u startu :wink:

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
 Naslov: Re: Quaife ATB
PostPostano: pet lis 09, 2009 3:11 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 7:47 pm
Postovi: 4486
Vozi: 740 GL ,1989......S90 3.0 24v
Lokacija: Donja Bistra
Čovjek ući dok je živ i zato te molim da se što više trudiš ići u detalje svih stvari koje nam objašnjavaš jer iskreno prije tebe i prije foruma moje znanje o autima je bilo sramotno malo :oops: .

Kaj se tiće međuljudskih odnosa nebi se htel mešat ,ali samo molim da se strasti malo smire :pray:

_________________
15% popusta na servis vašeg omiljenog automobila : 100 kuna
15% popusta pri kupnji rezervnih djelova za vaš omiljeni automobil : 100 kuna
Upoznati nove ljude i prijatelje :Neprocjenjivo




Volvo for Life


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 37 postova ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan