Sada je: čet ožu 28, 2024 10:46 am.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. C70 2.4, 98g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 13 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: sri ruj 16, 2009 3:02 pm 
Offline

Pridružen/a: uto ruj 15, 2009 3:59 pm
Postovi: 9
Lokacija: Bjelovar
Kao što piše gore užasno slaba svijetla...jednostavno da jugic stane pokraj volva bolje svijetli...jos su unutra stavljeni osramovi nightbreakeri...
da li je moguće da negdje gubi struju jer zna se dogoditi kad npr dizem oba prozora odjednom da se dogodi pad napona i svijetla za nijansu se smanje u cijelom autu...

jel imao itko ikakvih iskustava...a i farovi su dosta zamuljani...da li neko ciscenje bi dobro doslo...


Vrh
   
PostPostano: sri ruj 16, 2009 5:48 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Najeftinije i najbezbolnije rješenje su aftermaket xenoni 4300 K, na slob. tržištu uz ugradnju već po cca 100 eur, nabavka novih sjenila/gumica/stakala obično bude veča cifra od 100 eur. Pad napona ? Odvezite auto električaru neka provjeri moguči uzrok tzv. pada napona, tj. da baci pažnju na alternator dal dobro radi svoju zadaću. Dakle, stavite xenon al ne jače od 4300 K i provjerite kod električara, tj. obrnutim redosljedom.

LP

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: sri ruj 16, 2009 6:00 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
Kao što piše gore užasno slaba svijetla...jednostavno da jugic stane pokraj volva bolje svijetli...jos su unutra stavljeni osramovi nightbreakeri...
da li je moguće da negdje gubi struju jer zna se dogoditi kad npr dizem oba prozora odjednom da se dogodi pad napona i svijetla za nijansu se smanje u cijelom autu...

jel imao itko ikakvih iskustava...a i farovi su dosta zamuljani...da li neko ciscenje bi dobro doslo...
Mislim da ti je Bela dobro rekao, moraćeš kod električara ako ti se događa pad napona kad spuštaš prozore. A jel ti svjetla trepere kad si u leru i jel ti se pojačaju kad dodaš gas?


Vrh
   
PostPostano: sri ruj 16, 2009 11:29 pm 
Offline

Pridružen/a: uto ruj 15, 2009 3:59 pm
Postovi: 9
Lokacija: Bjelovar
Sto se tice svjetala vidim da nema bas nema neke pomoci osim xenona...znaci nikako nista vise osim 4300k...8000k bi bilo previse???

a ovo drugo oko pada napona...samo se dogada dok spustam prozore onako se za nijansu svjetlo smanji...sve ostalo je ok...

hvala na odg


Vrh
   
PostPostano: čet ruj 17, 2009 7:23 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Večina auta u I ugradnu kod xenona stavlja 4300K ili nekoji i 6000K, no na ne bistre farove koje imaš ti samo 4300K je optimum barem po meni, 6000K za nužnu silu, a 8000K ak želiš biti glavni seljo BLUE u kraju, a ak staviš 10000K onda ti auto ide barem 290 km/h ... :lol: :lol: Šalim se naravno, bez zeke peke, stavi 4300K (ak trebaš kontakt od dečka koji ti ti ugradi u ZG za cca 45 min i sve košta 100 eur javis e na PM), no prethodno provjeri kod električara auto, nekaj sa motoričima od prozora ne štima, probijaju ili su umorni, tko zna, ili je pak samo do instalacije, zato si provjeri da ti se još radi toga ne zapali kaj u autu, a provjera najmanje košta.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: čet ruj 17, 2009 8:17 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
Sto se tice svjetala vidim da nema bas nema neke pomoci osim xenona...znaci nikako nista vise osim 4300k...8000k bi bilo previse???

a ovo drugo oko pada napona...samo se dogada dok spustam prozore onako se za nijansu svjetlo smanji...sve ostalo je ok...

hvala na odg
Svejedno mislim da bi bilo mudro posjetiti električara, jer to npr. može značiti da se prozori teško spuštaju pa motori povuku više struje radi naprezanja što onda uzrokuje pad napona. S vremenom bi motori mogli krepati, a nisu baš ni jeftini..


Vrh
   
PostPostano: čet ruj 17, 2009 9:33 am 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: uto sij 15, 2008 10:09 am
Postovi: 209
Lokacija: Samobor
Kod mene padne napon kad se prozori zatvore ili otvore do kraja, a jos uvijek drzim prekidac...i to
je po svemu sudeci okay. Da li ti se prozori mozda sporije otvaraju? Pitam, jer je moguce da su
vodilice prozora u banani, pa je motoric stakla puno vise opterecen.

Farovi se mogu rastaviti i ocistiti, to je nesto sto sam radio i kod sebe, i to ti preporucam da probas,
jer je to najjeftinija solucija. To je poslic za jedno popodne i nije kompliciran zahvat.

PAZNJA - kod ciscenja sjenila treba biti vrlo njezan da se ne skine reflektirajuca povrsina!

_________________
S70 2.5 TDI (Trese Do Iznemoglosti) - I to službena kola...


Vrh
   
PostPostano: čet ruj 17, 2009 11:22 am 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pon stu 12, 2007 4:07 pm
Postovi: 424
Lokacija: Zagreb, Volovčica
Ako su ti farovi dosta zamuljani to ti je glavni razlog zašto ne svijetli dobro. Znam ti ja jednog dečka koji čisti i polira farove pa ako si zainteresiran dam ti broj

_________________
C30 Summum LPG powered


Vrh
   
PostPostano: čet ruj 17, 2009 12:46 pm 
Offline

Pridružen/a: uto ruj 15, 2009 3:59 pm
Postovi: 9
Lokacija: Bjelovar
prvo hvala na odgovorima...ma farovi su cisceni bas zato sam i napisao ovaj topic jer mi je cudno da na takvom autu slaba svijetla...bas ne ide jedno s drugim...hehe

a sto se tice podizaca...vec je naruceno kod elektricara pa cemo vidjet sta ce biti...sigurno treba malo i podmazat da bolje ''klizi''...

hvala ekipa...javim detalje


Vrh
   
PostPostano: čet ruj 17, 2009 1:07 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
Kod mene padne napon kad se prozori zatvore ili otvore do kraja, a jos uvijek drzim prekidac...i to
je po svemu sudeci okay. Da li ti se prozori mozda sporije otvaraju? Pitam, jer je moguce da su
vodilice prozora u banani, pa je motoric stakla puno vise opterecen.
Ako tvoj Volvo nema sklopku koja isključuje motore kad prozori dođu u krajnji položaj onda je ovo ponašanje koje si opisao normalno - motori u mirovanju vuku maksimalnu struju. U tom slučaju ti savjetujem da što prije makneš ruku s prekidača kad se prozori do kraja spuste/zatvore..


Vrh
   
PostPostano: ned lis 25, 2009 9:47 pm 
Offline

Pridružen/a: uto ruj 15, 2009 3:59 pm
Postovi: 9
Lokacija: Bjelovar
jel mi moze netko preporuciti gdje bi mogao naruciti ili kupiti bistre farove za volvo c70 99 godiste...ako uopce postoje???


Vrh
   
PostPostano: ned lis 25, 2009 11:26 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Citat:
jel mi moze netko preporuciti gdje bi mogao naruciti ili kupiti bistre farove za volvo c70 99 godiste...ako uopce postoje???
Jesu li ovi dovoljno bistri?
ebay

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
PostPostano: sri lis 28, 2009 3:46 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: čet tra 12, 2007 10:18 am
Postovi: 167
Ovo sa podizačima prozora mislim ne stoji jer sam to osjetio na svim novim autima koje sam vozio. Od prvog dana.

_________________
S 70, 2.5 TDI, '99


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 13 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan