Sada je: čet ožu 28, 2024 5:10 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. C70 2.4, 98g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 23 posta ]  Stranica Prethodna 1 2
Autor/ica Poruka
PostPostano: sri kol 05, 2009 3:32 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
Citat:
Što se tiče zamjene ja bih mogao nažicati u Baotiću da to naprave. Meni paše bilo koji dan, ali obzirom na radno vrijeme servisa možda bi (ako tebi to odgovara) bilo zgodno to riješiti u neku subotu prijepodne? Meni je dosta sat vremena da vidim da li će biti neke razlike, tako da to možemo riješiti isti dan..
Žicaj ih onda za za ovu subotu prije podne ili idući tjedan bilo koji dan, osim subote. Tih sat vremena će i meni biti dovoljni da iskoristim priliku i isprobam 18-ice te da vidim kak to uopće na autu izgleda. :think:
To bude malo teže jer do 15.8. sam na Korčuli! :)

Inače, 18-ice izgledaju super ali baš me zanima da li će i kod tebe lupati..


Vrh
   
PostPostano: sri kol 05, 2009 10:16 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
Ja se vozim na prilično niskom profilu gume, auto je spušten 6cm i da bi nešto lupilo rupa mora biti opaka. Po meni tvoj problem leži u preteškom kotaču (teška guma, a vrlo vjerojatno i felga).
Nekak sumnjam da je u tome problem. Felga može biti lakša ili kao je korišten čvršći materijal (npr. nešto iz kategorije dur-aluminija posuđeno iz avio industrije) pa ga se može stanjiti jer će opet imati čvrstoću felge od standardnog aluminija ili ako je felga napravljena od standardnog aluminija ali je napravljena tanja, dakle manja masa na račun manje čvrstoće. Prva varijanta bi koštala ozbiljne novce, to su prave race felge s kojima nema zafrkancije ali je i cijena takva (nekoliko puta veća od "normalnih" alu felgi). Druga varijanta je naprosto loša felga pa ju nema smisla razmatrati.

Što se pak tiče guma, tu je stvar još jednostavnija. Race gume jesu lakše ali isključivo zato kaj su tanje. Mješavina materijala koja se tu koristi nije ništa čvršća nego ima bolja svojstva trenja (pogotovo na većim temperaturama radi race načina vožnje) ali čvrstoća nije važna jer će jednu utrku ionako izdržati, pogotovo na stazama koje su ionako ravne. Tko je ikada probao voziti takve gume na normalnim cestama vjerujem da će ga bubrezi zauvijek podsjećati na to iskustvo.. :wink:

Ukupna težina felge i gume tu nikako ne igra, jer normalno je da je veća i šira felga ujedno i teža, što također vrijedi i za takvu gumu. Međutim, u tom slučaju se i težina takvog kotača raspoređuje na veću gaznu površinu pa je i tlak (pritisak na jedinicu površine) tu negdje..


Vrh
   
PostPostano: sri kol 05, 2009 11:02 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:09 pm
Postovi: 1279
Lokacija: Zagreb
Inače mi je prijašnji set guma bio semislick Kumho ecsta koje sam vozio sezonu i pol i imale su normalnu udobnost sobzirom da je auto na gewindam bio spušten jedno vrijeme cca 9 cm,hebiga rupe i neravnine uzimaju svoje, ali ležanje auta mi je prioritet, sad sam na Bridgistonu potenza re50a, recimo da su malo udobnje ali i teže, vagao sam Kumho + ultraleggera 17" je cca 15 kg dok je s istom felgom ali na Pirelliju zero nero težina bila preko 17 kg, uglavnom teško je nači neki kompromis, ja sam možda malo izgubio osječaj za udobno jer već godinam vozim spuštene aute s niskom gumom ionako to kompeziram s držanjem auta po cesti što mi je bitno.

_________________
VOLVO S40 T4 Ph II-"silver bullet"


Vrh
   
PostPostano: sri kol 05, 2009 11:12 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
Inače mi je prijašnji set guma bio semislick Kumho ecsta koje sam vozio sezonu i pol i imale su normalnu udobnost sobzirom da je auto na gewindam bio spušten jedno vrijeme cca 9 cm,hebiga rupe i neravnine uzimaju svoje, ali ležanje auta mi je prioritet, sad sam na Bridgistonu potenza re50a, recimo da su malo udobnje ali i teže, vagao sam Kumho + ultraleggera 17" je cca 15 kg dok je s istom felgom ali na Pirelliju zero nero težina bila preko 17 kg, uglavnom teško je nači neki kompromis, ja sam možda malo izgubio osječaj za udobno jer već godinam vozim spuštene aute s niskom gumom ionako to kompeziram s držanjem auta po cesti što mi je bitno.
A gdje se u Zagrebu mogu nabaviti Ultraleggere i kolika je otprilike cijena?


Vrh
   
PostPostano: čet kol 06, 2009 8:39 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 8:20 pm
Postovi: 1688
Vozi: S60 2.5T summum 2005
Lokacija: Zapresic, okolica
Citat:
To bude malo teže jer do 15.8. sam na Korčuli! :)
U tom slučaju buš ti čekal do 07.09, jerbo ja tek 15.08. idem na dopust. :dance:

_________________
5 cilindara, aman taman.


Vrh
   
PostPostano: čet kol 06, 2009 8:49 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:09 pm
Postovi: 1279
Lokacija: Zagreb
Citat:
Citat:
Inače mi je prijašnji set guma bio semislick Kumho ecsta koje sam vozio sezonu i pol i imale su normalnu udobnost sobzirom da je auto na gewindam bio spušten jedno vrijeme cca 9 cm,hebiga rupe i neravnine uzimaju svoje, ali ležanje auta mi je prioritet, sad sam na Bridgistonu potenza re50a, recimo da su malo udobnje ali i teže, vagao sam Kumho + ultraleggera 17" je cca 15 kg dok je s istom felgom ali na Pirelliju zero nero težina bila preko 17 kg, uglavnom teško je nači neki kompromis, ja sam možda malo izgubio osječaj za udobno jer već godinam vozim spuštene aute s niskom gumom ionako to kompeziram s držanjem auta po cesti što mi je bitno.
A gdje se u Zagrebu mogu nabaviti Ultraleggere i kolika je otprilike cijena?

Vulkal ti je generalni zastupnik, ja sam prije 1 mj. kupio jedu 17" cijena je s popustom mislim 200 eur kom, 18" skoro i 300, inače Toni-Vag iz Kumrovca je imao ok cijene za ultre iz slo ih nabavlja, evo ti broj pa zovi 098/251-636.
Inače bi također pogledao ROT-e također odlične i lagane felne C-MOD ti ih drži, KEI također Gabrek-tuning itd...ATS Iviček-motorsport.

lp

_________________
VOLVO S40 T4 Ph II-"silver bullet"


Vrh
   
PostPostano: čet kol 06, 2009 9:19 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
Citat:
Citat:
Inače mi je prijašnji set guma bio semislick Kumho ecsta koje sam vozio sezonu i pol i imale su normalnu udobnost sobzirom da je auto na gewindam bio spušten jedno vrijeme cca 9 cm,hebiga rupe i neravnine uzimaju svoje, ali ležanje auta mi je prioritet, sad sam na Bridgistonu potenza re50a, recimo da su malo udobnje ali i teže, vagao sam Kumho + ultraleggera 17" je cca 15 kg dok je s istom felgom ali na Pirelliju zero nero težina bila preko 17 kg, uglavnom teško je nači neki kompromis, ja sam možda malo izgubio osječaj za udobno jer već godinam vozim spuštene aute s niskom gumom ionako to kompeziram s držanjem auta po cesti što mi je bitno.
A gdje se u Zagrebu mogu nabaviti Ultraleggere i kolika je otprilike cijena?

Vulkal ti je generalni zastupnik, ja sam prije 1 mj. kupio jedu 17" cijena je s popustom mislim 200 eur kom, 18" skoro i 300, inače Toni-Vag iz Kumrovca je imao ok cijene za ultre iz slo ih nabavlja, evo ti broj pa zovi 098/251-636.
Inače bi također pogledao ROT-e također odlične i lagane felne C-MOD ti ih drži, KEI također Gabrek-tuning itd...ATS Iviček-motorsport.

lp
Hvala Zlaya! :)


Vrh
   
PostPostano: čet kol 06, 2009 2:06 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
Citat:
To bude malo teže jer do 15.8. sam na Korčuli! :)
U tom slučaju buš ti čekal do 07.09, jerbo ja tek 15.08. idem na dopust. :dance:
Tak treba biti - ima pravde! :)


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 23 posta ]  Stranica Prethodna 1 2

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan