Sada je: čet ožu 28, 2024 11:29 am.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. C70 2.4, 98g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 8 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: ned ožu 22, 2009 7:52 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet vel 01, 2007 6:46 am
Postovi: 644
Lokacija: SPLIT
Pozdrav svima dragi prijatelji,volvoljupci !
Da zaista me dugo nije bilo, objektivni i poslovni razlozi ipak djelo su mojeg nejavljanja na forum.
Nisam još imao ovakav problem. :o Kako i dosada normalno auto je ležalo :snooty: u garaži 3 mjeseca, baterija izdušila flat. Napunija bateriju, rezervar, sve prekontrolira i ignite engine. :lol: Sve je ok, brrrrrrmmm. Aj malo prođira, malo gasira, zagrja GD F1, sve štima super, ponovo je u pogonu. I danas raspalija U2 ( zagrijavanje za ZG koncert), gasira po gradu...kad ono dođem isprid garaže ugasim motor, upali se ventilator hladnjaka, U2 i dalje šibaju 75% volumena, ljevi prozor spušten do kraja. Stane muzika, pa se upali opet, ugasi se ventilator. Idem upalit auto :naughty: opet izdušila baterija. Stavim punjač 10-tak min. i opet brummm :shifty: :shhh: Idem zatvorit (ljevi) prozor neče, i opet pokušam i opet neče :o testiram desni gori -doli, doli -gori sve je OK. Pogledam osigurače ( za koje znam ) sve štima...I šta sad :roll: nije mi jasno :shock: do prije tri minute je radio a sad neče. Pitanja: Dali imaju još koji sakriveni osigurači i dali ima možda koja zaštita pa recimo dok se baterija ne osnaži sa dovljno Ampera neče da pusti u pogon baš vozačevo staklo.

_________________
DS


Vrh
   
PostPostano: ned ožu 22, 2009 8:19 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 7:35 pm
Postovi: 2877
Vozi: Audi A4 8W
Lokacija: zagreb/graz
bude to proradilo kad napuniš bateriju..
ubuduće bi bilo pametno da makneš klemu kad ti auto tako dugo stoji.

_________________
Essixtypowa
slika
MOJ AUTO JE ALKOHOLIČAR!!


Vrh
   
PostPostano: ned ožu 22, 2009 10:16 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet vel 01, 2007 6:46 am
Postovi: 644
Lokacija: SPLIT
Ok, i neču skinit klemu ni sljedeči put jer ču kupit Trickle Charger i neka se misli :dance:
Anihau, hvala :clap:

_________________
DS


Vrh
   
PostPostano: ned ožu 22, 2009 10:34 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:09 pm
Postovi: 1279
Lokacija: Zagreb
Dražene legendooooo, nek si se ti nama vratio, nadm se da če do U2 pila biti u punom pogonu za koncert, vidimo se :dance:

_________________
VOLVO S40 T4 Ph II-"silver bullet"


Vrh
   
PostPostano: ned ožu 22, 2009 10:46 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet vel 01, 2007 6:46 am
Postovi: 644
Lokacija: SPLIT
Srdačan pozdrav Utrkajac, puno hvala na iskrenoj podršci :clap:

_________________
DS


Vrh
   
PostPostano: ned ožu 22, 2009 11:49 pm 
Offline

Pridružen/a: sub srp 28, 2007 11:02 am
Postovi: 119
Lokacija: Zagreb-Našice
nije ništa neobično ni da je krepo sam prekidač, prilično loše su to riješili na 70-kama, ja sam no svom mijenjao vozački prekidač, a kod brata, isto na 70, promjenjen je suvozački baš kod simptoma malooće-maloneće.


Vrh
   
PostPostano: pon ožu 23, 2009 6:55 am 
Nista evo da ti napisem, da i meni zna auto stojati po nekoliko mijeseci
jer radim vani i evo ne moja nego serviserova strucna izjava za akumulator:
Kad akumulator jednom padne voltaza pod 11.28 V ne pomaze mu nikakvo
ponovno punjenje jer dolazi do sulfatizacije na celijama i jedino sto pomaze
je novi akumulator. Sva ta dopunjavanja i punjenja ga malo odrze ali akumulator
nikada vise nemoze dati toliko ampera kao sto je prije.
Ja sad imam novi akumulator i nema blema slicne simptome sam imao i ja.
Lijep pozdrav u Split.


Vrh
   
PostPostano: pon ožu 23, 2009 10:05 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet vel 01, 2007 6:46 am
Postovi: 644
Lokacija: SPLIT
Dečki hvala na pozdravima,
Nažalost sumlje su se potvrdile.Baterija je učinila svoje (9 god.) A što da tržim više :naughty: Normalno da sam posjetija naše prijatelje :dance: iz CVB-a -ST. Resetiran je servisni termin (1 god.). Barba Ivica je odmah počeo skidat stranicu vrata, i zamislite ( šta znači bit član VKH) mi smo zajedno to poskidali pokušali popravit prekidač-podizač. Apsolutno se slažem da su to mogli (Volvo) :liar: napravit puno bolje. Zbog lošeg kontakta bakrena latica ili kontakt pločica se pregrijavala čak sam se i opario koliko se znala pregrijat. Također je i donja mala kontakt pločica koja je usađena u plastično kučište dobila utor od prevelike temperature.Ipak pored naših svih pokušaja da spasimo switch nismo uspjeli. Pa i ti mali klizni plastični graničnici u kučištu prekidača zaista djeluju smješmo.
Več je kupljena Energizer nekih 75A, sutra mi dolaze BREMBO drilani diskovi, nove Volvo pločice, pronjena kočionog ulja...slikice če biti razvijene po završetku radova a i moj osvrt. :violin:

_________________
DS


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 8 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan