Sada je: čet ožu 28, 2024 9:37 am.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: I opet s 80 /d5
PostPostano: sub kol 01, 2015 10:47 pm 
Offline

Pridružen/a: ned ožu 31, 2013 10:11 pm
Postovi: 17
Vozi: s40/2,0d/2005
Molim za komentar i savjet, pronasao sam volva s80 d5 iz 2007 godine po cijeni od cca 14000 eura , prvi vlasnikk sa predjenih cca 117 000 kilometara i oprekom summum. Da li je trazena cijena realna? Iskreno ja mu zelim oonuditi cca 12500 eura. Molim vase komentare:
Da li je trazena cijena realna,
Da li na ovoj kilometrazi idu neka znacajnija ulaganja tipa....veliki servis,turbina ili nesto sl.
Ono sto sa primijetio su neravnomjernk istrosene gume na lijevoj strani....
Vase generalno misljenje i iskustva ya ovo vozilo....
Hvala


Vrh
   
PostPostano: pon kol 03, 2015 9:29 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet ožu 28, 2008 4:29 pm
Postovi: 1789
Lokacija: Sv. Ivan Zelina
do 140-150 000km treba izmjeniti zupcasti i ostalo remenje... ako je automatik, bilo bi dobro i ulje u mjenjacu... sve skupa u moto risu oko 6000kn. ostali ovlasteni su i do 8-9000.

cijena ovisi o samom stanju vozila. da li je prvi vlasnik, da li je uvoz. da li mozete kontaktirati prvog vlasnika i da ti realno objasni zasto je s dizelom te klase radio samo 14 000km godisnje, ili auto stoji... jel udaran/lakiran... servisna knjizica...
savrseni primjerak moze biti i do 14. ostali ne, ipak je to 8 godina star auto...

_________________
V70, d5 autom., 163ks, '02.g. (2007.-2015.)
S80, d5 autom., 185ks, '08.g. (2015.-

pitanja u vezi arhitektonskog projektiranja, legalizacija i sl...
http://gradecki-projekt.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
 Naslov: I opet s 80 /d5
PostPostano: pon kol 03, 2015 10:19 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sub svi 30, 2015 10:50 pm
Postovi: 76
Vozi: Volvo S80 2,5T SUMMUM, Renault Megane II 1,9 dci
Mislim da ces morat radit veliki servis.... Moj 2,5t je imo 111000 km kad sam ga kupio s uredno ispunjenom servisnom... Provjerio sam kilometrazu i na tehnickom i u servisu i sve stima... Veliki servis bi trebao biti na 180000 km medutim tu je i vremensko ogranicenje od 6 godina (tako su mi rekli u Baoticu), tako da se servis radi sto nastupi prije.... Za moj 2,5t cijena velikog servisa je cca 1000eur... Sto se tice cijene imas priliku dosta spustiti jer auto nije u fokusu kao BMW, Mercedes ili Audi... Mislim da bi cijenu mogao jos spustiti... Kreni s 10000 eur i nadite se na 11000 eur i to je to... Ili cekaj jos neko vrijeme neka stoji u oglasniku pa ce prodavac sam pocet spustat cijenu... Benzinac se da nabaviti i povoljnije... :)

Provjeri da li auto bio lupan jer mi je sumnjivo ovo s trosenjem guma!

Obavezno trazi zimski set guma ako postoji!

Uglavnom argumenti za spustanje cijene:

Veliki servis 1000eur
Nove gume 550eur
Ovjes (optika i jos ponesto) 200 eur



Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: sub ožu 18, 2017 4:27 pm 
Offline

Pridružen/a: čet ožu 16, 2017 12:19 pm
Postovi: 7
Zanima me ovo
Oko automatica.Recimo,nadjes polovan volvo s automatic mjenjacem koji ima 180000 km.i do sad nitko nije mjenjao nikakvo ulje u mjenjacu.Da li to znaci,da ga je potrebno promijeniti cisto iz presoatrznosti ili je u biti vec prvi vlasnik napravio glupost time da do sad nije mjenjao ulje nit ista od navedenog.


Vrh
   
PostPostano: sub ožu 18, 2017 11:10 pm 
Offline
član VKH
član VKH

Pridružen/a: uto lip 04, 2013 11:30 pm
Postovi: 289
Vozi: Toyota RAV4 2,0 vvt-i 2008g, plin, automatik; Volvo XC70 2005g, D5, Automatik
Citat:
Zanima me ovo
Oko automatica.Recimo,nadjes polovan volvo s automatic mjenjacem koji ima 180000 km.i do sad nitko nije mjenjao nikakvo ulje u mjenjacu.Da li to znaci,da ga je potrebno promijeniti cisto iz presoatrznosti ili je u biti vec prvi vlasnik napravio glupost time da do sad nije mjenjao ulje nit ista od navedenog.
https://www.youtube.com/watch?v=o690DovjDAc" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: uto ožu 21, 2017 3:20 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Citat:
Molim za komentar i savjet, pronasao sam volva s80 d5 iz 2007 godine po cijeni od cca 14000 eura , prvi vlasnikk sa predjenih cca 117 000 kilometara i oprekom summum. Da li je trazena cijena realna? Iskreno ja mu zelim oonuditi cca 12500 eura. Molim vase komentare:
Da li je trazena cijena realna,
Da li na ovoj kilometrazi idu neka znacajnija ulaganja tipa....veliki servis,turbina ili nesto sl.
Ono sto sa primijetio su neravnomjernk istrosene gume na lijevoj strani....
Vase generalno misljenje i iskustva ya ovo vozilo....
Hvala
Pozdrav,

realno ako želi prodat taj auto za novce mu ponudi 10 000 eur i to je realno !

Auto će te koštati onda 10 000 eur + veliki servis + (treba vidjet kočnice i ovjes) + obaviti špur + nove gume, + ovisi kad je rega + troškovi prijepisa ako je na ime, ako je na doo onda to ništa..uglavnom sa svime time, pod pretpostavkom da ćeš za auto dat 10 000, če te koštat 12 000 ako je na doo, ako je na ime oko 13 000 jer taj auto po katalogu još dosta vrijedi jer je summum.

Ulje u mjenjaču je trebalo do sada biti 1* zamjenjeno, isto kao i veliki servis, 5 godina ili 120 000 km cca ovisno što prije nastupi, SWIRL sigurno treba mjenjati, ručnu/nožnu kočnicu sigurno treba složiti/podesiti, baterija bi moga biti u pitanju zamjene....ma ima toga more, ja bi predlažio da prije kupnje odš sa autom u servis i tražiš da pregledaju i da ti daju sliku stanja auta i što treba na njemu raditi sada ili uskoro, bolje platit to 300 kn, nego kupit ''povoljno'' jer kao sve u redu, i onda odeš kod mehaničara pa imaš kaj vidjeti ....
Turbina, i općenito d5 nisu problematični motori.

GumE na lijevoj strani....obrati pozornost da nije bio razbijen, prednja guma na lijevoj strani može biti naravno do špura, kao i desna, ali i prednja lijeva i zadnja lijeva istovremeno...ili je slučajnost ili je bilo bum, ili je preselio zadnju gumu lijevu na prednju lijevu nakon što je već prednju lijevu pojelo pa su sad obje na istoj strani ''pojeđene''....

Sretno.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan