Sada je: čet ožu 28, 2024 11:53 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 65 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 5
Autor/ica Poruka
PostPostano: pet srp 19, 2013 1:35 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: čet lip 06, 2013 3:25 pm
Postovi: 201
Vozi: Samo benzin: Renault Twingo, Kia Sportage, V240DL
Lokacija: Zagreb-Trnsko-Klara
Citat:

Ponudio sam ja covjeku svoju S60-ku. Auto je baš gušt za vozit. 200 konja i ugradjeni plin. Samo covjek je perfekcionist poput Leona i vjerujem da bi ga sitnice na mom autu smetale u startu.
Pajdo, daš mi 5 i pol eurića, a sa ostatkom para od njega napraviš čudo.
Mislim da ti je to bolja opcija nego dati 10.000 eurica, ostati švorc i onda doživiti čudo.

Od krupnih stvari imas popraviti turbinu koja slini.
Od sitnica, nakon sto ja riješim senzor temperature i rolicu koja se čuje na kompresoru klime, ostaje ti:

- cvrčci : - desni suvozacki ventilator, čuje se pri nekim brzinama vrtnje
- zadnji desni nosač, nesto cvrči u plastici nosača u zavojima

- srednji retrovizor - prelijeva se nešto unutra

- karoserija : manja udubljenja

- suvozački sic : mala rupica na tkanini

- check engine lampica (nepopravljivi kvar dok se vozis na plin)

- troši ulje (cca litru na 2000km) - kazu da šutim i vozim

Imas 4 nove gume dot 2013, i još 4 zimske na posebnim felgama. Klima servisirana zamjenom plina i ulja prosli tjedan. Rega do 5 mjeseca nagodinu. Plinski sistem je servisiran prije 3 tjedna kod Martyja. Imam nove zadnje amortizere. Auto mi treba svaki dan i nemam vremena sredjivati gornje sitnice koje se daju srediti, a i nisam poput Leona da mi sve smeta.

Buduci da radiš samo 8.000 godišnje, auto će ti biti više nego super. Odmoriti će se i razmaziti kod tebe. Ja radim 20.000 po godini i zadovoljan sam njime, osim gepekom, ali i tu se nekako snalazim. Zato sam ga i maknio sa njuškala.

Pozdrav,
Arsen
Možemo se vidjet i možda pazarit nakon što pogledam još jedan V70 i zacjenkam jedan drugi
Ovo kaj troši ulje me malo brine, a cijena je dakle 5900 jer popravak turbine smatram djelom cijene auta
Po ovome kaj si rekel sanirao bi sve osim suvozačkog sica, rupica nek podsjeća na bivšeg vlasnika


Vrh
   
PostPostano: pet srp 19, 2013 6:51 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: čet svi 13, 2010 10:56 am
Postovi: 230
Vozi: Volvo S60 2.4T 200KS
Lokacija: Zagreb
Citat:
Možemo se vidjet i možda pazarit nakon što pogledam još jedan V70 i zacjenkam jedan drugi
Ovo kaj troši ulje me malo brine, a cijena je dakle 5900 jer popravak turbine smatram djelom cijene auta
Po ovome kaj si rekel sanirao bi sve osim suvozačkog sica, rupica nek podsjeća na bivšeg vlasnika
OK. Samo naprijed. Zbog ulja sam se i ja žalio. I ovdje na forumu i u Moto Risu. Na forumu ti jedni kažu to je ok, drugi kažu da nešto ne valja. U Moto Risu su mi rekli da je to normalno, da taj motor mora trošiti ulje. Prije sam vozio onaj drek od fiat punta i taj nije trošio ništa. Malo mi je to čudno, ali šta da radim. Ne kužim se u motore. Zbog toga u šupi imam 12 litara ulja. Tako da sam miran idućih 24.000 km. Trošim Total 9000 za koji kažu da je ok za naše podneblje. Litra ti je 38 kuna. Neš ti para.

Rupica na suvozačkom sicu je od bivšeg-bivšeg vlasnika. Al zato suvozačko mjesto, nakon 13 godina, još uvijek ima onu plavičastu zaštitnu foliju na pragu. :o Toliko o tome koliko je taj auto imao suvozača. Da je tamo netko sjedio, valjda ne bi nastala ni ta rupica. :D
Ništa, nazovi kad ti bude zgodno. Idući tjedan sam u Bjelorusiji, tako da bolje zoveš onaj iza.


Vrh
   
PostPostano: ned srp 21, 2013 5:14 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: čet lip 06, 2013 3:25 pm
Postovi: 201
Vozi: Samo benzin: Renault Twingo, Kia Sportage, V240DL
Lokacija: Zagreb-Trnsko-Klara
Citat:
OK. Samo naprijed. Zbog ulja sam se i ja žalio. I ovdje na forumu i u Moto Risu. Na forumu ti jedni kažu to je ok, drugi kažu da nešto ne valja. U Moto Risu su mi rekli da je to normalno, da taj motor mora trošiti ulje. Prije sam vozio onaj drek od fiat punta i taj nije trošio ništa. Malo mi je to čudno, ali šta da radim. Ne kužim se u motore. Zbog toga u šupi imam 12 litara ulja. Tako da sam miran idućih 24.000 km. Trošim Total 9000 za koji kažu da je ok za naše podneblje. Litra ti je 38 kuna. Neš ti para.

Rupica na suvozačkom sicu je od bivšeg-bivšeg vlasnika. Al zato suvozačko mjesto, nakon 13 godina, još uvijek ima onu plavičastu zaštitnu foliju na pragu. :o Toliko o tome koliko je taj auto imao suvozača. Da je tamo netko sjedio, valjda ne bi nastala ni ta rupica. :D
Ništa, nazovi kad ti bude zgodno. Idući tjedan sam u Bjelorusiji, tako da bolje zoveš onaj iza.
Za ulje sam pitao svog majstora i on mi kaže da su to super motori i da uvijek troše ulje, cca 2 l/10.000 km. Njegovo iskustvo je Safrane 2,5 i sam kaj mi veli je: Volvo 5-ak ti je za 5...A tvoj popije malo više, biće da je rađen za naša tržišta gdje se voli popit:)


Vrh
   
PostPostano: ned srp 21, 2013 8:29 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: čet svi 13, 2010 10:56 am
Postovi: 230
Vozi: Volvo S60 2.4T 200KS
Lokacija: Zagreb
Citat:

Za ulje sam pitao svog majstora i on mi kaže da su to super motori i da uvijek troše ulje, cca 2 l/10.000 km. Njegovo iskustvo je Safrane 2,5 i sam kaj mi veli je: Volvo 5-ak ti je za 5...A tvoj popije malo više, biće da je rađen za naša tržišta gdje se voli popit:)
Valjda zbog toga što troše ulje i postoji razlika između minimuma i maximuma na šipci ulja od velikih 1,5 litru. Da je onaj moj punto ostao bez litre i pol mislim da bi se pregrijao/zaribao/vrag-će-ga-znati-šta, a na ovom motoru je to kao još uvijek ok.

Inače u Moto-Risu su mi rekli da kad potrošnja dodje do 1l/1000km, da im se onda javim. Turbina i kada se sredi, navodno neče znatno doprinjeti smanjenoj potrošnji ulja. Motor troši ulje, a ne turbina. To što ona slini je neznatno. Imam vlastiti parking ispred zgrade i ne vidim da ulje ostavlja trag.


Vrh
   
PostPostano: čet kol 22, 2013 9:01 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: sub sij 19, 2013 4:02 pm
Postovi: 181
Vozi: renault
Lokacija: Križ
Pozdrav decki!!!Samo sam htio reci da je s60 dobra prilika i da vrijedi novce ,kada covjek uzme u obzir regu servis i plin auto kosta 3000eur stoga naprijed!!!moj 2.4t ne trosi ulje (dolio sam oko pola litre nakon 11tkm) isto stavljam total 9000 a auto je uvoz tako da kilometrazu dragi Bog samo zna,a buraz ima 1998 2.4t i on popije oko 2 litre na 10tkm tak da neznam sta rec stim da on ima orig kilometrazu.Mozda to ovisi o stilu voznje dok je auto bio novi i razradivan.a sto se tice turbine ako malo slini nije to nista ide ona jos puno puno ja svoju nisam niti gledo ustvari koja ne slini,dosada na mnogim modernim turbodizelima koje sam vidio i radio intercooleri su poplavljeni:)

_________________
c5 2.2 hdi break 03-09
civic 1.4 is 09-10
megane coupe 1.6 16 10-10
alfa156 1.8ts 10-11
c5 2.2hdi privilege 11-13
v70 2.4t 13-14
laguna 2.2dci paris initiale aut. 14-


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 65 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 5

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan