Sada je: čet ožu 28, 2024 11:26 am.

Vremenska zona: UTC+01:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 31 post ]  Stranica Prethodna 1 2 3 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: uto kol 18, 2009 9:54 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon stu 10, 2008 12:04 am
Postovi: 115
Lokacija: Zagreb
Bigaje, kud sam gledal..., svejedno mi nije krivo za ovu 4 brznku sa overdrve-om, stignem još koju nataknuti na svoju dvicu, tek sam počel. Na difu sa šperom je pločica, na kojoj na 4 jezika piše "samo specijalno ulje", oči sam na internetu zgubil, dak nisam našel specifikaciju, ulje i nije bog zna kak specijalno. Imam neku literaturu sa tehničkim specifikacijama, na poslu mi je, mislim da tamo piše koji je odnos R&P. A kaj će ti to?

_________________
fwdlose.jpg


Vrh
   
PostPostano: uto kol 18, 2009 10:34 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon stu 10, 2008 12:04 am
Postovi: 115
Lokacija: Zagreb
Ruka, zaboravil sam te pitati, glođe me frgazer, sve sam već probal, imam i alat za štelanje igle i novu iglu i sad sam stavil noviji frgić, isto sromberg, onaj kaj se štela ispod, ali nema vajde. Auto ima previše benzina na leru, na gasu bi bilo dobro da ga ima više, troši između 12 i 15 litara. Pomalo se raspitujem za novi strmberg 175 cc. Imaš kakva iskustva?

_________________
fwdlose.jpg


Vrh
   
PostPostano: sri kol 19, 2009 2:04 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:
Ruka, zaboravil sam te pitati, glođe me frgazer, sve sam već probal, imam i alat za štelanje igle i novu iglu i sad sam stavil noviji frgić, isto sromberg, onaj kaj se štela ispod, ali nema vajde. Auto ima previše benzina na leru, na gasu bi bilo dobro da ga ima više, troši između 12 i 15 litara. Pomalo se raspitujem za novi strmberg 175 cc. Imaš kakva iskustva?
ak ima previše benge na leru nemoj se s iglom zamarat. Gedaj mehanizam čoka i luftove sastrane. Ak si nemreš pomoć imam ja lijek, imam frenda kojem su fetiš strombergi, daš mu frgu i on ti složi sve.
Ak se voziš po zagrebu 12 litri je ok. Po vani 8-9-10 ovisno o kutu kazaljke na kilometarsatu ;)


Vrh
   
PostPostano: sri kol 19, 2009 2:11 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:
Bigaje, kud sam gledal..., svejedno mi nije krivo za ovu 4 brznku sa overdrve-om, stignem još koju nataknuti na svoju dvicu, tek sam počel. Na difu sa šperom je pločica, na kojoj na 4 jezika piše "samo specijalno ulje", oči sam na internetu zgubil, dak nisam našel specifikaciju, ulje i nije bog zna kak specijalno. Imam neku literaturu sa tehničkim specifikacijama, na poslu mi je, mislim da tamo piše koji je odnos R&P. A kaj će ti to?
moja dvica je među prvim modelima, 5. mjesec 1974, diferencijal na njoj je nasljeđen od jedinice i ima veliki omjer 4.1:1 koji mi nije baš nešto za vožnju po autocesti.


Vrh
   
PostPostano: sri kol 19, 2009 6:16 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon stu 10, 2008 12:04 am
Postovi: 115
Lokacija: Zagreb
Jesi li siguran? Ono što sam ja našao od podataka, govori da je na jedinici, dvojki i sedmači zadnji most UK Dana 30 (Spicer), u varijantama 1030 i 1031 i da je prenosni odnos 3,73:1. Ima raznih kombinacija uzubljenja poluosovina, ali prenosni odnos koji se spominje je isti. Za 4,1:1 bi trebao imati ili veću buču difa ili sitnije zube na R&P-u. Inače 4,1:1 je prilično kratk p. omjer, imam ga ja na Defenderu, ustvari 4,11:1. Možda te glođu premale gume. Kad sam kupi dvicu, na njoj su bile gume dimenzije 165/75/14, a originalna je 175/14. Razlika u promjeru je oko100 mm, u prenosu oko 17.5%. Sa ovim malim gumama se getriba već na 45kmh prešaltala u treću i tak sam se u trećoj mogao voziti cjeli dan i do 120 na sat. Sada su gore 195/75/15 koje su li la po visini tvorničkoj dimenziji. Auto ide 160-170 u četvrtoj (isto kao ranije sa autmatskom g. u trećoj).

_________________
fwdlose.jpg


Vrh
   
PostPostano: pet kol 21, 2009 6:41 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:
Jesi li siguran? Ono što sam ja našao od podataka, govori da je na jedinici, dvojki i sedmači zadnji most UK Dana 30 (Spicer), u varijantama 1030 i 1031 i da je prenosni odnos 3,73:1. Ima raznih kombinacija uzubljenja poluosovina, ali prenosni odnos koji se spominje je isti. Za 4,1:1 bi trebao imati ili veću buču difa ili sitnije zube na R&P-u. Inače 4,1:1 je prilično kratk p. omjer, imam ga ja na Defenderu, ustvari 4,11:1. Možda te glođu premale gume. Kad sam kupi dvicu, na njoj su bile gume dimenzije 165/75/14, a originalna je 175/14. Razlika u promjeru je oko100 mm, u prenosu oko 17.5%. Sa ovim malim gumama se getriba već na 45kmh prešaltala u treću i tak sam se u trećoj mogao voziti cjeli dan i do 120 na sat. Sada su gore 195/75/15 koje su li la po visini tvorničkoj dimenziji. Auto ide 160-170 u četvrtoj (isto kao ranije sa autmatskom g. u trećoj).

siguran. Ima nekoliko omjera u tim diferencijalima, idu od 4.1 ( zapravo 4.11, imaš pravo) do 3.31.
Gume na mojemu su nemam pojma koje dimenzije, jesu balonke, imaju dosta mesa s boka i popune cjelu rupu od iza, po mom sudu to je tu negdje, znam da su široke 195. Moja dvica je dolazila sa m40 getribom, ta je stara ko isusov magarac i taj cjeli sklop getriba-diferencijal je bio ukomponiran za ona vremena.


Vrh
   
PostPostano: pet kol 21, 2009 6:31 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon stu 10, 2008 12:04 am
Postovi: 115
Lokacija: Zagreb
Ako ti se da šerafiti, uzmi moj, ovaj bez špre i namontiraj ga, sasvim sam siguran da je, ako ništa drugo isti prenosni omjer kao na ovom sa šperom, meni se ne čini kratak.

_________________
fwdlose.jpg


Vrh
   
PostPostano: pet kol 21, 2009 6:42 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon stu 10, 2008 12:04 am
Postovi: 115
Lokacija: Zagreb
Citat:
Citat:
Ruka, zaboravil sam te pitati, glođe me frgazer, sve sam već probal, imam i alat za štelanje igle i novu iglu i sad sam stavil noviji frgić, isto sromberg, onaj kaj se štela ispod, ali nema vajde. Auto ima previše benzina na leru, na gasu bi bilo dobro da ga ima više, troši između 12 i 15 litara. Pomalo se raspitujem za novi strmberg 175 cc. Imaš kakva iskustva?
ak ima previše benge na leru nemoj se s iglom zamarat. Gedaj mehanizam čoka i luftove sastrane. Ak si nemreš pomoć imam ja lijek, imam frenda kojem su fetiš strombergi, daš mu frgu i on ti složi sve.
Ak se voziš po zagrebu 12 litri je ok. Po vani 8-9-10 ovisno o kutu kazaljke na kilometarsatu ;)
Mislim da si budem ovih dana pomogel, s plinom. Stromberga 175 nema više, a ovaj noviji model, nećeš vjerovati košta 1170€. Pred par godina sam 4barel Holly-a platil 280 dolara, plus nekaj sitno poštarine i poreza.

_________________
fwdlose.jpg


Vrh
   
PostPostano: pet kol 21, 2009 11:36 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:

Stromberga 175 nema više, a ovaj noviji model, nećeš vjerovati košta 1170€


:shock:

Ako hoćeš daj svog stromberga dole pa ga dam frendu da ti ga složi. Manje više svi djelovi su dobavljivi veli on.


Vrh
   
PostPostano: sub kol 22, 2009 11:44 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon stu 10, 2008 12:04 am
Postovi: 115
Lokacija: Zagreb
Probal budem to organizirati idući tjedan

_________________
fwdlose.jpg


Vrh
   
PostPostano: ned lis 11, 2009 8:11 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet vel 20, 2009 7:09 pm
Postovi: 696
Vozi: 850 T-5
Lokacija: Zagreb
Citat:
Ma nemas frke... Na koji god forum zavirim - ti tamo vladas... :lol: :lol: Nije ni cudo da nisi vidio, ne zamjeram ti. Nisam ti ni htio dodijavati - nije nesto hitno. Samo me je interesiralo, a kako si napisao da si ju montirao odlucio sam pitati ponovno.
Pitao sam te zasto ju montiras jer me interesiralo da li je radi snijega ili namjeravas stavljati nesto ''zesce''. :dance: Kao sto vidim... Oba su odgovora tocna!!! :D
I da... kako se ponasa 244 po snijegu??? :? Onako realno. Znam da je zadnji pogon, znam da nije Land Rover, znam da je bilo koji auto sa zimskim gumama pristojan po snijegu, ali...
Vozio sam Cromu 2,5TD koja ima enormno tezak motor naprijed plus prednji pogon, vozio sam Renolkicu 4 koja je po snijegu bila zvijer i sada vozim Bubu - veliki uski kotaci, motor straga + zadnji pogon. Nisam nikada imao problema a redovito sam u Gorskom kotru.
Bas me interesira kako se ponasa Volvac?!?! :shock: :? Jest da je zadnji pogon... Ali ipak me nekako kopka da se na snijegu ''osjeca kao doma'' - ipak je to Šved!!! :dance: Ima li potrebe za onim metodama nasih ''starih'' - vreca cementa u bunker ''i nema frke''?!?!

P.S. Ako mislis da je ovo OFF TOPIC na tvojoj temi (ako se razvije spika) - mozemo linkati odgovore na mojoj temi u 200/700/900.
Malo ću se umiješati (doduše sa zakašnjenjem :wink: ) jer vidim da nema odgovora od dede, a ja sam 244 vozio 10 god. Kao što i pretpostavljaš, to je ipak Šved i za zadnji pogon ponaša se na snijegu pristojno uz uvjet da imaš dobru gumu. Ja sam uvijek imao opterećenu zadnju osovinu barem sa 50 kg, dakle pitanje "vreća cementa" :?: DA.

_________________
850 T-5


Vrh
   
PostPostano: ned svi 30, 2010 7:02 pm 
Offline

Pridružen/a: ned svi 30, 2010 3:32 pm
Postovi: 34
Vozi: volvo 264 diesel
Lokacija: Ludbreg-Hrastovsko
Hallo Deda,volvo ti je super i mi imamo isto 244 ali Dl isto godište 1979,treba ga malo porediti ništ posebno i na regicu.Ko zna možda se proda diesel i tu ubaci plin.

_________________
Ljudi pitaju zašto kupujem stare stvari,e kad bi znali nebi ništa pitali.


Vrh
   
PostPostano: pet sij 07, 2011 3:36 pm 
Offline

Pridružen/a: pon pro 20, 2010 7:32 pm
Postovi: 74
Vozi: s80
Lokacija: Sarajevo
slika

slika

77" god :D i na prodaju je....


Vrh
   
PostPostano: pon lip 06, 2011 11:42 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned stu 30, 2008 2:27 pm
Postovi: 676
Vozi: V4O 1.9 D 103 KS
Lokacija: Sovići, Grude, Hercegovina
Citat:
slika

slika

77" god :D i na prodaju je....
kolko je para :)

_________________
Ne vjeruj ženi koja laže!
slika


Vrh
   
PostPostano: pon lip 06, 2011 10:26 pm 
Offline

Pridružen/a: pon pro 20, 2010 7:32 pm
Postovi: 74
Vozi: s80
Lokacija: Sarajevo
mislim da je 1000 eura, ali ću provjeriti, i ima još par komada u oglasima , a ako koga zanima može pogledati na http://www.pik.ba" onclick="window.open(this.href);return false; , ima i za malo para :D


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 31 post ]  Stranica Prethodna 1 2 3 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan