Sada je: čet ožu 28, 2024 9:04 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 35 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Oldtimer
PostPostano: ned tra 19, 2009 5:30 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon stu 10, 2008 12:04 am
Postovi: 115
Lokacija: Zagreb
Amazona po šupama ima sasvim sigurno, do pred 10-ak godina se mogao vidjeti jedan registrirani iznad Britanca. Gospodin koji mi je prodao 244 Gl-a ima u šupi Amazona u prilično lošem stanju. Znam za još dva u jednako jadnom stanju. Ljudi koji posjeduju te aute misle da vrijede neznam kakve novce (sva trojica), a u biti se ni jedan ne isplati restaurirati, sve da ih poklone. Amazon i nije neki rijedak i skup oldtimer, da se kupiti vrlo uščuvan za 3-5 tisuća €, a restarirani u A1 stanju od 8-11k € (cijene skinute sa E-bay-a i 24scout.com). Dakle, Amazon je po mome mišljenju prekrasno i vrlo upotrebljivo starodobno vozilo, koje se može kupiti za relativno male novce, za tu karegoriju oldtimera. Radim na nabavci jednog. Inače u Zagrebu postoje dva restaurirana Amazona, jedan kod Velje i drugi kod Petrovića (Pertroni). Potonji gospodin posjeduje i restauriranog Volva P 1800, koji je inače puno rjeđi i skuplji. Čini mi se da je njegov i P 210 koji se pojavljuje u oglasniku. Znam i za dva C 303 Laplandera (to je onaj što ga JosefK ima u avataru), jedan u Rijeci i jedan u Križevcima. Viđa se dosta serije 100, ali u lošem stanju.
Zanima me postoji li interes u VKH za osnivanje oldtimer sekcije?

_________________
fwdlose.jpg


Vrh
   
 Naslov: Re: Oldtimer
PostPostano: ned tra 19, 2009 7:41 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet vel 20, 2009 7:09 pm
Postovi: 696
Vozi: 850 T-5
Lokacija: Zagreb
Citat:
Amazona po šupama ima sasvim sigurno, do pred 10-ak godina se mogao vidjeti jedan registrirani iznad Britanca. Gospodin koji mi je prodao 244 Gl-a ima u šupi Amazona u prilično lošem stanju. Znam za još dva u jednako jadnom stanju. Ljudi koji posjeduju te aute misle da vrijede neznam kakve novce (sva trojica), a u biti se ni jedan ne isplati restaurirati, sve da ih poklone. Amazon i nije neki rijedak i skup oldtimer, da se kupiti vrlo uščuvan za 3-5 tisuća €, a restarirani u A1 stanju od 8-11k € (cijene skinute sa E-bay-a i 24scout.com). Dakle, Amazon je po mome mišljenju prekrasno i vrlo upotrebljivo starodobno vozilo, koje se može kupiti za relativno male novce, za tu karegoriju oldtimera. Radim na nabavci jednog. Inače u Zagrebu postoje dva restaurirana Amazona, jedan kod Velje i drugi kod Petrovića (Pertroni). Potonji gospodin posjeduje i restauriranog Volva P 1800, koji je inače puno rjeđi i skuplji. Čini mi se da je njegov i P 210 koji se pojavljuje u oglasniku. Znam i za dva C 303 Laplandera (to je onaj što ga JosefK ima u avataru), jedan u Rijeci i jedan u Križevcima. Viđa se dosta serije 100, ali u lošem stanju.
Zanima me postoji li interes u VKH za osnivanje oldtimer sekcije?
Moj avatar (L3304/3314/3315/C202/C303; ne znam koji je od tih) je sa Hvara. A ovaj Amazon iz šupe izgleda da nije u izrazito lošem stanju. Onaj iz Rijeke sa linka http://www.tuning.com.hr/site/content/view/47/1/" onclick="window.open(this.href);return false; je bio u znatno lošijem pa je uspješno iskorišten. Mene osobno oldtimeri inetresiraju, ali (uvijek neko ali) nemam (više) garažu niti ikakav drugi prostor koji bih mogao koristiti za takve namjene pa to zasad ostaje samo želja.

_________________
850 T-5


Vrh
   
 Naslov: Re: Oldtimer
PostPostano: ned tra 19, 2009 10:10 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: ned pro 07, 2008 10:34 pm
Postovi: 86
Lokacija: V.Gorica-Zagreb
Ronald ( kaj ste spomenuli Petrovic i firma Petroni ) je dopeljao mog turba iz Zadra.
dugom i glupom igrom slucaja i prilika nakon 5 godina stajanja zavrsio u losem stanju kod mene a sad grmi bolje nego kad je bio novi :dance:
inace taj gospodin ima kolekciju od par primjeraka koji vrijede zbilja j***** novce.
firma inace uvozi dijelove za ekskluzivne marke i rade s kamperima.
znam da je OT al da vas informiram.....

i da bar sto se mene tice :clap: POSTOJI INTERES ZA OLDTIMER SEKCIJU :clap:

_________________
----speed--till--I--bleed----

robert.orsh@gmail.com


Vrh
   
 Naslov: Re: Oldtimer
PostPostano: pon tra 20, 2009 7:40 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet vel 01, 2007 6:46 am
Postovi: 644
Lokacija: SPLIT
Sigurno da postoji interes za Oldtimere, iako nisam moderator predlažem da nastavimo po Topicom - Oldtimer
http://www.vkh.hr/phpBB3/viewforum.php?f=47" onclick="window.open(this.href);return false;

_________________
DS


Vrh
   
 Naslov: Re: Oldtimer
PostPostano: pon tra 20, 2009 9:42 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:
Ronald ( kaj ste spomenuli Petrovic i firma Petroni ) je dopeljao mog turba iz Zadra.
dugom i glupom igrom slucaja i prilika nakon 5 godina stajanja zavrsio u losem stanju kod mene a sad grmi bolje nego kad je bio novi :dance:
inace taj gospodin ima kolekciju od par primjeraka koji vrijede zbilja j***** novce.
firma inace uvozi dijelove za ekskluzivne marke i rade s kamperima.
znam da je OT al da vas informiram.....

i da bar sto se mene tice :clap: POSTOJI INTERES ZA OLDTIMER SEKCIJU :clap:
Taj gospodn je bio i član foruma i član kluba, neznam jel je sada, krajem pretprošle godine krenuo je u rasprodaju svog volvo voznog parka iz svojih razloga. Ja sam imao namjeru uzeti jednog 122 za restauraciju ali sam izbivao dulje vrijeme i u međuvremenu ga je prodao za međimurje negdje. U međuvremenu i ja sam izgubio volju za traženjem a i za slaganjem takvih auti.


Vrh
   
 Naslov: Re: Oldtimer
PostPostano: pon tra 20, 2009 7:02 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon stu 10, 2008 12:04 am
Postovi: 115
Lokacija: Zagreb
Citat:
Citat:
Ronald ( kaj ste spomenuli Petrovic i firma Petroni ) je dopeljao mog turba iz Zadra.
dugom i glupom igrom slucaja i prilika nakon 5 godina stajanja zavrsio u losem stanju kod mene a sad grmi bolje nego kad je bio novi :dance:
inace taj gospodin ima kolekciju od par primjeraka koji vrijede zbilja j***** novce.
firma inace uvozi dijelove za ekskluzivne marke i rade s kamperima.
znam da je OT al da vas informiram.....

i da bar sto se mene tice :clap: POSTOJI INTERES ZA OLDTIMER SEKCIJU :clap:
Taj gospodn je bio i član foruma i član kluba, neznam jel je sada, krajem pretprošle godine krenuo je u rasprodaju svog volvo voznog parka iz svojih razloga. Ja sam imao namjeru uzeti jednog 122 za restauraciju ali sam izbivao dulje vrijeme i u međuvremenu ga je prodao za međimurje negdje. U međuvremenu i ja sam izgubio volju za traženjem a i za slaganjem takvih auti.


Šteta!

_________________
fwdlose.jpg


Vrh
   
 Naslov: Re: Oldtimer
PostPostano: pon tra 20, 2009 10:42 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 8:20 pm
Postovi: 1688
Vozi: S60 2.5T summum 2005
Lokacija: Zapresic, okolica
Citat:
U međuvremenu i ja sam izgubio volju za traženjem a i za slaganjem takvih auti.
Eto, dobrodošao u klub. :dance: Morat ćeš se zadovoljiti nekom, barem troslovnom skraćenicom. :lol:

_________________
5 cilindara, aman taman.


Vrh
   
 Naslov: Re: Oldtimer
PostPostano: uto tra 21, 2009 9:15 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:
Eto, dobrodošao u klub. :dance: Morat ćeš se zadovoljiti nekom, barem troslovnom skraćenicom. :lol:
Još uvjek imam 2 auta stara prek 35 godina koje bedinam, i još dva mlađa ali prava volvo vozila koje ne bi mijenjao za ništa iz trenutnog izloga. Novi auto je tak...nit smrdi nit miriše ;)


Vrh
   
 Naslov: Re: Oldtimer
PostPostano: uto tra 21, 2009 12:17 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 8:20 pm
Postovi: 1688
Vozi: S60 2.5T summum 2005
Lokacija: Zapresic, okolica
Citat:
Još uvjek imam 2 auta stara prek 35 godina koje bedinam, i još dva mlađa ali prava volvo vozila koje ne bi mijenjao za ništa iz trenutnog izloga. Novi auto je tak...nit smrdi nit miriše ;)
Ja ne bih bih bio tako isključiv. Nešto novije za posao i nešto staro i odličnog stanja za nedjelju. Sunčanu. 8) Prvo imam, a drugo bi recimo mogao biti kakav 780. Ali moram još puno ganjati prvog da bih zaradio za (poštenog) drugog. :doh:

_________________
5 cilindara, aman taman.


Vrh
   
 Naslov: Re: Oldtimer
PostPostano: uto tra 21, 2009 12:56 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
ma imam ja i dva novija auta, jedan je star nepunih 5 mjeseci...nije to to...to je nužno zlo na dvorištu ;)
Slušaj, za krenut u oldtimera ne trebaš milione, samo trebaš naći auto za projekt i skupiti novce za njega. Restauraciju pravi ljubitelji rade sami, nije gušt nekom istrpat xyz eura da to sredi. To se radi polako, planski, temeljito, u to ulažeš sam sebe i to najviše košta od svega. Djelovi su dostupni, svijet je postao globalno selo.


Vrh
   
 Naslov: Re: Oldtimer
PostPostano: uto tra 21, 2009 5:52 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 8:20 pm
Postovi: 1688
Vozi: S60 2.5T summum 2005
Lokacija: Zapresic, okolica
Citat:
Slušaj, za krenut u oldtimera ne trebaš milione, samo trebaš naći auto za projekt i skupiti novce za njega. Restauraciju pravi ljubitelji rade sami, nije gušt nekom istrpat xyz eura da to sredi. To se radi polako, planski, temeljito, u to ulažeš sam sebe i to najviše košta od svega. Djelovi su dostupni, svijet je postao globalno selo.
Slažem se. Ali ako imaš vremena obično nemaš love, a ako imaš love onda ti treba vrijeme da je zaradiš, znači slobodnog nemaš. Blago onima koji imaju jedno i drugo (iskreno im zavidim) ali bojim se da su rijetki. Barem među onima koji se bave poštenim i legalnim poslovima, oni drugi su priča za sebe.

_________________
5 cilindara, aman taman.


Vrh
   
 Naslov: Re: Oldtimer
PostPostano: uto tra 21, 2009 7:31 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet vel 20, 2009 7:09 pm
Postovi: 696
Vozi: 850 T-5
Lokacija: Zagreb
Citat:
Citat:
Slušaj, za krenut u oldtimera ne trebaš milione, samo trebaš naći auto za projekt i skupiti novce za njega. Restauraciju pravi ljubitelji rade sami, nije gušt nekom istrpat xyz eura da to sredi. To se radi polako, planski, temeljito, u to ulažeš sam sebe i to najviše košta od svega. Djelovi su dostupni, svijet je postao globalno selo.
Slažem se. Ali ako imaš vremena obično nemaš love, a ako imaš love onda ti treba vrijeme da je zaradiš, znači slobodnog nemaš. Blago onima koji imaju jedno i drugo (iskreno im zavidim) ali bojim se da su rijetki. Barem među onima koji se bave poštenim i legalnim poslovima, oni drugi su priča za sebe.
Ruka je u pravu. To se radi iz ljubavi i nije riječ o novcu. Najviše treba vremena i volje. Na kraju ti to ionako nitko ne može platiti osim ako ne restauriraš nešto što je jako rijetko i na cijeni. Ali onda to pogledaš i možeš reći; "e to sam ja složil svojim rukama". Tako da ja skidam kapu onom liku iz Rijeke bez obzira što nije riječ o klasičnoj restauraciji u prvobitno stanje nego o tuningu.

_________________
850 T-5


Vrh
   
 Naslov: Re: Oldtimer
PostPostano: uto tra 21, 2009 8:17 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Ako netko zagrize, nađe se i vremena, ja sam znao odvajati večeri i noći, nerijetko do 3-4 ujutro, i tako kroz dulji period i sredi se sve. Bitna je volja ;)


Vrh
   
 Naslov: Re: Oldtimer
PostPostano: sri tra 22, 2009 12:20 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon stu 10, 2008 12:04 am
Postovi: 115
Lokacija: Zagreb
Doći do Volva starog 30, ili više godina sa statusom starodobnog vozila, nije nikakakv problem. Radi se dakako o serijama 100 i 200. Ima ih na sve strane, samo treba naći usčuvanog. Meni je to uspjelo nakon relativno kratke potrage. Za soma € kupio sam GL 244 79.g. Auto je bio neispravan, privukla me odlična limarija i vrlo usčuvan interjer. Za uređenje auta potrošio sam dodatnih 2000€ i oko 100 radnih sati, plus pomoć meheničara i lakirera. Što se mehanike tiče, za te aute ima praktički sve. Dobar dio sam našao kod Velje, a potrošni materijal sam kupio uglavnom kod Auto Kreše. Na motoru je napravljen veliki servis, stavljena je nova vodena pumpa, frtajler, svi remeni, svjećice, filteri, promjenjeni su semerinzi na prednjem dijelu motora i sređen je frgazer. stavljen je i novi kiler, originalni je istrunuo i mješao je vodu i ulje od geribe (getriba je automat BW-55, 3 brzine). Gertiba je isprana od emulzije i radi savršeno, uostalom kao i sve automatske getribe koje imaju od elektronike isključivo rikverc šalter. Promjenjeni su amortizeri, gumigelengi na ovjesu, diskovi, auspuh, prednji branik, farovi, spojen brojač okretaja, ispravno posložene žarulje itd. Na auto su stavljene alu felge i nove gume i dodatne lampe. Lak je poravljen, sva hrđa po rubovima vrata i sl. je ostrugana i to je prešpricano, nakon čega je cijeli auto ispoliran. Boju sam uspio pronaći, originalnu Sikkens recepturu po šifri. Tapecirung krova i plastike na šaltabli su A1, tapecirung vrata je OK, jedino su sicevi djelomično izbljedili od sunca, pa sam stavio navlake. U međuvremenu sam nabavio siceve u puno boljem stanju ( momentalno su na kemijskom čišćenju). Tehnički je auto prošao bez problema, uključujući i eko-test. Vozi se super, prosjek potrošnje mu je oko 11 l. Da ga vozim svakodnevno svakako bi instalirao plin. Dakle, moj Volvo nije restauriran u klasičnom smislu, za to nije bilo potrebe. Jednostavno je doveden u red, mehanički i optički. Počeo sam malo odlaziti na skupove oldtimera i mogu reći da u usporedbi sa mnogim, "restauriranim" primjercima nekih drugih marki auta tog godišta izgleda bolje. Istini za volju Volvo je i kao nov odskakao po kvaliteti od konkurencije. Na žalost tamo sam jedini sa Volvim.
Ps. Mnogi vlasnici starih BMW, VW, Mercedesa i sl. bi garantirano dali lijevo mudo za mogućnost nabavke dijelova pod nosom za svoje krame, kavu imaju vlasnici starih Volva kod Velje.

_________________
fwdlose.jpg


Vrh
   
 Naslov: Re: Oldtimer
PostPostano: sri tra 22, 2009 6:55 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet vel 01, 2007 6:46 am
Postovi: 644
Lokacija: SPLIT
Ma daj ljudi :? :shhh: :shhh: :shhh: pribacimo se na rubriku pod OLDTIMER...aj pogledajte šta je to zaista rjetkost ( iskreno nisam ni znao da je tako nešto naparvljeno od VOLVA)

_________________
DS


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 35 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan