Sada je: čet ožu 28, 2024 2:56 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 35 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Oldtimer
PostPostano: sri tra 22, 2009 8:28 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet vel 20, 2009 7:09 pm
Postovi: 696
Vozi: 850 T-5
Lokacija: Zagreb
Citat:
Doći do Volva starog 30, ili više godina sa statusom starodobnog vozila, nije nikakakv problem. Radi se dakako o serijama 100 i 200. Ima ih na sve strane, samo treba naći usčuvanog. Meni je to uspjelo nakon relativno kratke potrage. Za soma € kupio sam GL 244 79.g. Auto je bio neispravan, privukla me odlična limarija i vrlo usčuvan interjer. Za uređenje auta potrošio sam dodatnih 2000€ i oko 100 radnih sati, plus pomoć meheničara i lakirera. Što se mehanike tiče, za te aute ima praktički sve. Dobar dio sam našao kod Velje, a potrošni materijal sam kupio uglavnom kod Auto Kreše. Na motoru je napravljen veliki servis, stavljena je nova vodena pumpa, frtajler, svi remeni, svjećice, filteri, promjenjeni su semerinzi na prednjem dijelu motora i sređen je frgazer. stavljen je i novi kiler, originalni je istrunuo i mješao je vodu i ulje od geribe (getriba je automat BW-55, 3 brzine). Gertiba je isprana od emulzije i radi savršeno, uostalom kao i sve automatske getribe koje imaju od elektronike isključivo rikverc šalter. Promjenjeni su amortizeri, gumigelengi na ovjesu, diskovi, auspuh, prednji branik, farovi, spojen brojač okretaja, ispravno posložene žarulje itd. Na auto su stavljene alu felge i nove gume i dodatne lampe. Lak je poravljen, sva hrđa po rubovima vrata i sl. je ostrugana i to je prešpricano, nakon čega je cijeli auto ispoliran. Boju sam uspio pronaći, originalnu Sikkens recepturu po šifri. Tapecirung krova i plastike na šaltabli su A1, tapecirung vrata je OK, jedino su sicevi djelomično izbljedili od sunca, pa sam stavio navlake. U međuvremenu sam nabavio siceve u puno boljem stanju ( momentalno su na kemijskom čišćenju). Tehnički je auto prošao bez problema, uključujući i eko-test. Vozi se super, prosjek potrošnje mu je oko 11 l. Da ga vozim svakodnevno svakako bi instalirao plin. Dakle, moj Volvo nije restauriran u klasičnom smislu, za to nije bilo potrebe. Jednostavno je doveden u red, mehanički i optički. Počeo sam malo odlaziti na skupove oldtimera i mogu reći da u usporedbi sa mnogim, "restauriranim" primjercima nekih drugih marki auta tog godišta izgleda bolje. Istini za volju Volvo je i kao nov odskakao po kvaliteti od konkurencije. Na žalost tamo sam jedini sa Volvim.
Ps. Mnogi vlasnici starih BMW, VW, Mercedesa i sl. bi garantirano dali lijevo mudo za mogućnost nabavke dijelova pod nosom za svoje krame, kavu imaju vlasnici starih Volva kod Velje.
Ma 200-tke su predobre da bi se tretirale kao "običan" oldtimer. To je auto koji treba voziti svakodnevno jer je jednostavno predobar. Vozio sam ga skoro 10 godina i samo jednom me ostavio na cesti, ali, pazi, 100m od kuće (Lesi se odmara kad dođe doma :wink:). Osim toga, bile su u proizvodnji sve do '93., dakle donedavno :lol: .

_________________
850 T-5


Vrh
   
 Naslov: Re: Oldtimer
PostPostano: čet stu 10, 2011 7:32 pm 
Offline

Pridružen/a: čet stu 10, 2011 9:03 am
Postovi: 6
Vozi: volvo 460
Evo jedan u sjajnim stanju: http://www.oldtimeri.hr/component/k2/it ... olva-p1800


Vrh
   
 Naslov: Re: Oldtimer
PostPostano: sri srp 18, 2012 11:39 pm 
Offline

Pridružen/a: uto sij 18, 2011 11:35 pm
Postovi: 79
Lokacija: Sverige
Evo jedan dobar:D

http://www.blocket.se/pitea/Pv_Sport__6 ... ?ca=11&w=3" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
 Naslov: Re: Oldtimer
PostPostano: čet srp 19, 2012 7:19 am 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet vel 11, 2011 7:33 am
Postovi: 390
Vozi: kombi
pa...i sedmica je već postala oldtajmer...1982 izašla prva :clap:

_________________
od 0-90 km/ h....29 sec


Vrh
   
 Naslov: Re: Oldtimer
PostPostano: čet srp 19, 2012 8:35 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon tra 25, 2011 11:38 pm
Postovi: 1790
Vozi: 740GT VTR Evolution, 760 V6
Lokacija: Banjaluka
Pa na početnoj strani Vkh stoji tekst o 30 godina Sedmice već neko vrijeme. :D

_________________
En Volvo med en åtta, en gammal risig Volvo...
Brojno stanje: 960 x6, 940 x12, 780 x1, 760 x5, 740 x12, 360 x1, C10M x1...
www.nordicrenegade.com
Kvarimo pošten svijet.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 35 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan