Sada je: čet ožu 28, 2024 2:18 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 3 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: ned lip 21, 2020 10:26 pm 
Offline

Pridružen/a: sub lip 20, 2020 6:29 am
Postovi: 3
Vozi: Volvo V50
Pozdrav ljudi.
Kupio V5 s 237 tkm i to mi je prvi Volvo. Prilikom paljenja i gašenja jače zatrese i na leru škljoca, a dok stisnem kuplung prestane. Ja se baš ne kužim u aute ali čini mi se da je to problem s zamašnjakom i "sitnicama" oko njega. Zanima me dali još nešto može uzrokovati takve probleme (osim nosača motora)? Koliko košta, ako neko zna, set kuplung sa zamašnjakom + posao? da me ne oženi neko... I gdje to napraviti u okolici Čk-Vž? Koliko je hitno to mjenjati s obzirom da to još nisu neke strašne vibracije? Soory na dužem postu i hvala.


Vrh
   
PostPostano: čet srp 02, 2020 2:29 pm 
Offline
..
..

Pridružen/a: pet svi 15, 2015 11:15 pm
Postovi: 345
Vozi: V60 CC D4, V60 D2
Lokacija: Varaždin, okolica
Citat:
Pozdrav ljudi.
Kupio V5 s 237 tkm i to mi je prvi Volvo. Prilikom paljenja i gašenja jače zatrese i na leru škljoca, a dok stisnem kuplung prestane. Ja se baš ne kužim u aute ali čini mi se da je to problem s zamašnjakom i "sitnicama" oko njega. Zanima me dali još nešto može uzrokovati takve probleme (osim nosača motora)? Koliko košta, ako neko zna, set kuplung sa zamašnjakom + posao? da me ne oženi neko... I gdje to napraviti u okolici Čk-Vž? Koliko je hitno to mjenjati s obzirom da to još nisu neke strašne vibracije? Soory na dužem postu i hvala.
Istina, zvuci kao da je zamasnjak pri kraju.
U Varazdinu tj. Biskupcu je servis Contrast gdje ja vozim svoje aute (vidi donji link za detalje).

https://www.contrast.hr/


Vrh
   
PostPostano: pet stu 06, 2020 7:16 am 
Offline

Pridružen/a: sub lip 20, 2020 6:29 am
Postovi: 3
Vozi: Volvo V50
Hvala na odg, sry tek sad sam primjetio.

Bio kod majstora i rekao nek vozim dok se stanje ne pogorša.

I baš jučer pri nekih 100 na sat "nestala" getriba bez ikakvog zvuka ili vibracije. Jednostavno ko da je izbacio iz brzine. I neda se ponovno ubaciti u brzinu. Kuplung i mjenjač čine se u redu dok ih probam, motor normalno radi, sve ok. Auto je kod majstora pa čemo vidjet šta je. I on se čudi kako se to moglo desiti bez ikakvih znakova i u vožniji kad nisam stiskao kuplung. Jel imao ko slično iskustvo?


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 3 posta ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan