Sada je: čet ožu 28, 2024 10:47 am.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 2 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pon sij 14, 2019 8:43 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto kol 21, 2012 7:48 am
Postovi: 56
Vozi: S40/V40
Pozdrav ekipa,

Ovako. Nakon svih mogućih i nemogućih kvarova na ovom, sad mogu slobodno reć, smeću od auta, a koje vidim da ima i većina forumaša (ERG ventil, DPF filter, obje bregaste, puknuti amortizeri, nosač motora, pumpa goriva, loše zalijepljeno prenje staklo, voda ispod vozačevog sjedala, kompletna instalacija zadnjeg dijela, klima radi kako joj se svidi - valjda senzor ili termostat, uz naravno redovno mjenjanje filtera goriva svakih 6 mjeseci. Ima još manjih stvari, neda mi se opće mislit...
Uz to, prije par mjeseci naletio sam na srnu, pa se još natežem i sa osiguranjem, dok mi je prednji lijevi blatobran demoliran a vrata i poklopac motora treba popraviti...

Uglavnom, da skratim.
31.12., naravno na autocesti i naravno u tunelu, auto počne dimiti ko blesav, ugasi se, uspijem izaći iz tunela u leru i stati uz trafo. Dođe šlep, odvuče auto do mehaničara. Dijagnoza: turbina zaribala i izbacilo ulje.
OK, prođe nešto vremena, dođe druga turbina, montiraju je, auto upali, i odmah izbaci svo ulje.
Pogledaju malo bolje, puknut blok motora... I to tako da je izbacilo komad bloka van.

I sad, moje pitanje. Može li se nabaviti samo taj donji dio bloka motora, obzirom da sam kompletan gornji dio već promjenio?
Ima li ga netko od vas na prodaju? Koliko je to komplicirano, isplati li se, hoće li to poslije raditi kako treba?
Navodno je to motor iz Peugeota ili neke druge slične "suradnje" i najlošiji je motor koji je Volvo ikada ugrađivao u bilo koji svoj auto...


Vrh
   
PostPostano: pon sij 14, 2019 10:56 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Je. i ja kad to kažem da je najgori motor me malo krivo gledaju,a čuj sami blok motora češ teško nači,probaj nač cijeli bez agregata i turbine,netko je na grupi na faceu prodavao c 30 isto 1.6 ,samo gledaj jel je kod motora isti,jer ima dvije vrste,al mislim da je tvoj još onaj stariji (80 KW)

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 2 posta ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan