Sada je: čet ožu 28, 2024 1:23 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 10 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: uto kol 14, 2018 5:06 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon pro 11, 2017 12:23 pm
Postovi: 16
Pozdrav,
Ima li tko problem sa ovjesom na vecim brzinama?Na neravninama se cini kao da ne drzi cestu,nije stabilan ..


Vrh
   
PostPostano: uto kol 14, 2018 5:35 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Bas i nemaju problema , najbolje otiđi na tehnički gdje imaju onu ploču koja ide lijevo desno i bude se vidjelo koji selen ne valja


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: uto kol 14, 2018 5:59 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon pro 11, 2017 12:23 pm
Postovi: 16
Pa u tom je problem,sve sam otraga promjenio:),naravno i stavio nove amortizere.


Vrh
   
PostPostano: uto kol 14, 2018 6:00 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
A da nisu možda glavni seleni koji drže cijeli most?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: pon kol 27, 2018 10:32 am 
Offline
..
..

Pridružen/a: pet svi 15, 2015 11:15 pm
Postovi: 345
Vozi: V60 CC D4, V60 D2
Lokacija: Varaždin, okolica
Citat:
Pa u tom je problem,sve sam otraga promjenio:),naravno i stavio nove amortizere.
Mozda je glupo pitanje, ali jesi li radio spur nakon svega toga?


Vrh
   
PostPostano: čet kol 30, 2018 12:53 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon pro 11, 2017 12:23 pm
Postovi: 16
Pa vidjelo bi se valjda,sve je cvrsto,a spur sam radio par puta cak:).Nije on toliko los,ali nekako nije bas dobar na neravnoj cesti,a ni na autoputu gdje su neravnine osjecam kao da ne drzi cestu zadnji kraj.Ne znam kako se taj auto inace ponasa..


Vrh
   
PostPostano: čet kol 30, 2018 3:23 pm 
Offline
..
..

Pridružen/a: pet svi 15, 2015 11:15 pm
Postovi: 345
Vozi: V60 CC D4, V60 D2
Lokacija: Varaždin, okolica
Citat:
Pa vidjelo bi se valjda,sve je cvrsto,a spur sam radio par puta cak:).Nije on toliko los,ali nekako nije bas dobar na neravnoj cesti,a ni na autoputu gdje su neravnine osjecam kao da ne drzi cestu zadnji kraj.Ne znam kako se taj auto inace ponasa..
Moj nije 2.4i, ali pretpostavljam da su tu negdje po tezini i raspodjeli mase i nemam osjecaj da ne drzi cestu... cak stovise, osjecaj je upravo suprotan, pogotovo kada npr. u zavoju mijenjam trake pa prelazim preko kolotraga i slicno.

Probaj otici u stanicu za tehnicki pregled i zamoli ih da ti malo rastegnu straznji kraj na onom uredjaju s kojim provjeravaju ovjes, mozda ti negdje nesto ima lufta sto tvoj mehanicar nije mogao vidjeti. Meni su uredno pregledali auto kada sam se zalio da mi nesto lupka na neravninama i to rade besplatno ukoliko ti inace nije vrijeme za tehnicki pregled.


Vrh
   
PostPostano: pet kol 31, 2018 8:58 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon pro 11, 2017 12:23 pm
Postovi: 16
Pa bio sam ja na vise mjesta a i sam sam rastavio sve i zamjenio kompletno sve na zadnjem kraju,doduse ti zamjenski dijelovi koji su jeftiniji i nisu bas neke kvalitete...A mozda je samo stvar navike...


Vrh
   
PostPostano: uto ruj 25, 2018 10:04 am 
Offline
..
..

Pridružen/a: pet svi 15, 2015 11:15 pm
Postovi: 345
Vozi: V60 CC D4, V60 D2
Lokacija: Varaždin, okolica
Evo mali update:

Naime, od proslog tjedna imam i S40 2.4i i mogu reci da auto losije drzi cestu nego 2.0D.

Ovjes samo provjerio i nema lufta pa me nebi iznenadilo da je ustvari auto nesto laksi od 2.0D i samim time ne "sjedne" toliko dobro. Cak imam osjecaj da je 1-2cm visi od 2.0D (nisam mjerio).

Isprobati cu ga jos i sa novim zimskim gumama kada dodje vrijeme, ali sumnjam da je problem u njima jer su gume koje su na njemu poprilicno dobre.


Vrh
   
PostPostano: sri lis 31, 2018 10:28 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet ožu 20, 2008 8:44 am
Postovi: 300
Lokacija: Bjelovar
Ja sam primjetio da ti auti loše cestu drže po skliskom, imam 2.4 i po kiši u zavoju ako se navezeš malo većom brzinom volanom možeš skretati koliko hoćeš on ide ravno.
Isto tako po snijegu. Mislim da je prednji kraj na tim autima jako težak zbog velikog motora.

Na zadnjem servisu sam reparirao stražnji ovjes sve selene i balans štangice i gume na amortizerima, prednji kraj je složen prije. No nikako ne mogu riješiti cviljenje i škripanje ovjesa kad sjedne 2-4 putnika. Auto škripi kao stari ormar.

_________________
Volvo S40
2.4 Summum
model 2005.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 10 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan