Sada je: čet ožu 28, 2024 3:45 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 4 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: ned tra 08, 2018 11:17 pm 
Offline

Pridružen/a: ned ruj 25, 2016 9:46 pm
Postovi: 3
Vozi: Volvo S40 2.0D
Pozdrav ekipa,

imao sam vec prije problema sa strujom u autu, jedna strana auta nije otkljucavala vrata pa bi mi cesto javljalo pogreske
te ih micalo nakon nekoliko sekundi,kontrole na vratima nisu radile(spustanje prozora otkljucavanje/zakljucavanje svih vrata).
Nakon promjene alternatora i akumulatora u ovlastenom servisu auto je jedno vrijeme radilo uredno,ali se ove greske vracaju te jedino
sto sam primjetio da se to dogodi uvijek kada vani pada kisa ili je hladno, dok auto po suncu i toplom vremenu sasvim uredno radi.
Evo na slici primjer od iz voznje prije nekoliko dana, ugasilo mi je sve komande, dok radio uredno radi i izbacilo mi je greske redom
(power system service urgent,airbag servis urgent i power steering service urgent) pa ako neko ima iskustva s ovim problemom ili
ga zna rjesiti bio bih zahvalan na pomoci.

slika:
https://ibb.co/ep3ChH

Hvala


Vrh
   
PostPostano: uto tra 10, 2018 12:03 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Ili alternator ne puni kako treba ili rikava CEM,ili loši spojevi negdje,aku,alternator cem...

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: uto tra 10, 2018 11:58 am 
Offline
..
..

Pridružen/a: pet svi 15, 2015 11:15 pm
Postovi: 346
Vozi: V60 CC D4, V60 D2
Lokacija: Varaždin, okolica
vidi dolje...


Zadnja izmjena: 155IE, dana/u uto tra 10, 2018 12:05 pm, ukupno mijenjano 1 put.

Vrh
   
PostPostano: uto tra 10, 2018 12:03 pm 
Offline
..
..

Pridružen/a: pet svi 15, 2015 11:15 pm
Postovi: 346
Vozi: V60 CC D4, V60 D2
Lokacija: Varaždin, okolica
Citat:
imao sam vec prije problema sa strujom u autu, jedna strana auta nije otkljucavala vrata pa bi mi cesto javljalo pogreske
Imao sam slican problem (vidi moje postove) i problem je bio u slabom kontaktu konektora koji ide u (su)vozacka vrata.
U mom slucaju je malo mrdanja konektora vratilo struju u vrata i sve je radilo dok opet nebi prestalo. Problem sam u konacnici rijesio tako da sam zice unutar konektora, tj. njihove zabice (svaka zica ima svoj konektor) malo stisnuo kako bi bolje radile kontakt i nakon toga vise nema problema.

Kod tebe je moguce da negdje imas los (ili kratki) spoj pa dobijes cudne informacije na canbusu, ali probaj za pocetak odstekati i ponovno ustekati konektore na vratima (ukoliko mozes).

P.S. edit posta je nekako napravio novi post...


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 4 posta ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan