Sada je: pet ožu 29, 2024 12:44 am.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: sri kol 23, 2017 9:47 am 
Offline

Pridružen/a: uto kol 22, 2017 10:13 pm
Postovi: 4
Vozi: S40
Pozdrav. Imam veliki problem sa autom. U pitanju je motor 1.6 hdi 81 kw. Kada je hladan ide normalno prima gas sve bez problema. Od trenutka kada dostigne radnu temperaturu pocne nenormalno da trza, prekida ne moze da primi gas preko 2,5 hiljade obrtaja. Jos veci problem je sto se sve to pocelo dasavati 1500 km od kuce. Naime kod brata sam u Njemackoj i isli smo ovde na diagnostiku. Pokazalo je greske sa senzorom bregaste, radilice, pritiska goriva, kvacila i obrtomjera. Zamjenio sam filter goriva i senzor radilice i dalje isti problem. Ako budem menjao sve senzore kao sto pokazuje dijagnostika nece biti dobro. Prilikom dolaska ovde se problem povremeno gubio i mogao sam da vozim normalno nekih pola sata najvise. Isto tako poslije stajanja da odmorim se desavalo da se problem pogorsa nenormalno da prakticno ne moze da primi gas preko 1000 obrtaja a da ne trza. Isto tako na leru kada dodam gas do kraja sam dodaje i smanjuje gas, tj ne moze da drzi motor pod velikim obrtajima vec se gubi. A kada je hladan sve savrseno normalno vuce prima gas sve normalno. I jos ovo i kada je vruc i ne moze da primi gas na leru radi savrseno normalno. Koliko trza govori i to da su mi otisli drzaci motora dok sam stigao ovde. Ako neko ima slicno iskustvo i zna rjesenje bio bih mnogo zahvalan. Pozdrav


Vrh
   
PostPostano: sri kol 23, 2017 9:55 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Dal je auto bio na original dijagnostici, ti motori imaju problem s injektorima i meni to smrdi na njih, ili je nesto s ecm-om , instalacijom posto ima toliko grešaka senzora


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: sri kol 23, 2017 2:10 pm 
Offline

Pridružen/a: uto kol 22, 2017 10:13 pm
Postovi: 4
Vozi: S40
Originalna dijagnostika je bila. Jutros sam krenuo sa njim do majstora i na auto putu se ugasio nije htio da upali. Dosli su iz ADAC upalili ga nekim sprejem za paljenje. Stigao sa njim nazad do kuce. Isto i ovom iz ADAC pokazalo milion gresaka. I pored ovoga znate li mogu li postati clan AMS Hrvatske posto u Crnoj Gori ne postoji ako budem morao da ga slepam do kuce?


Vrh
   
PostPostano: sri kol 23, 2017 10:13 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri ruj 08, 2010 8:54 am
Postovi: 6554
Vozi: V70
Lokacija: Zagreb
Teško jer HAKova kartica ide na HR adresu...

_________________
S40 TD 98'-2009-2011
850 R 96'-2011-2019
C70 2.0T 00'-2018-2020
V70 2.5T AWD 04'-2020-...
740 2.0 turbo 90'-2022-...


Vrh
   
PostPostano: čet kol 24, 2017 10:35 am 
Offline

Pridružen/a: uto kol 22, 2017 10:13 pm
Postovi: 4
Vozi: S40
Evo cisto ako neko nekad bude imao isti problem. Senzori bregaste i radilice su bili problem. I sve ostalo prouzrokovali. Hvala u svakom slucaju. Pozdrav


Vrh
   
PostPostano: čet kol 24, 2017 11:52 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Super


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan