Sada je: čet ožu 28, 2024 8:41 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 4 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: sri srp 05, 2017 8:53 am 
Offline

Pridružen/a: čet stu 08, 2012 3:00 pm
Postovi: 18
Vozi: VOLVO S 40
Poštovani,
vlasnik sam Volva s,40 ,2.0 D iz 2005 god.i pri zamjeni guma vulkanizer mi je pronašao puknutu oprugu na prednjoj vozačevoj strani.Puknula je na samom početku ,tjs. u onom donjem ležaju u koji inače ona sjeda.Ostatak opruge je stabilan i ostao je u ležištu iako je opruge u tom donjem ležaju ostalo samo 1/4 .Molim savjet da li to moram hitno promijeniti ili se mogu tako još voziti ?
Da li uzeti rabljenu ili kupiti novu u servisu??
Dali se može promijeniti samo taj puknuti ili treba u kompletu i onaj susjedni?
Inače vizualno nemam osjećaj da bi auto visio na jednu stranu,što bi bilo za očekivati jer ipak ta opruga nešto valjda drži ,a nije mi ni jasno kako je to uopće moglo puknuti jer auto nije nigdje udaren.
Molim savjet...


Vrh
   
PostPostano: sri srp 05, 2017 9:46 am 
Offline

Pridružen/a: sri svi 10, 2017 6:36 pm
Postovi: 18
Vozi: Volvo V70 D5
Lokacija: Čakovec
Ja bi odmah mijenjao. Meni je pukla opruga na Passatu, isto je auto normalno vozio i nije visio (slično kao kod tebe, kod donjeg ležaja). Mehaničar rekao odmah mijenjati. Nije da to sad ne drži ali ipak je sigurnost u pitanju. Ja sam oprugu platio 300kn+posel sića tak da ne vjerujem da je ovo puno skuplje.

P.S. kod kupnje opruga ak se kupuju dvije u kompletu dobiva se garancija a za jednu ne. Bar je tako bilo kod Tokića.

Sretno!

_________________
V70 D5 06/2017-...


Vrh
   
PostPostano: sri srp 05, 2017 12:32 pm 
Offline

Pridružen/a: pon ruj 21, 2015 11:37 am
Postovi: 111
Vozi: V40 1.9D
I ja ti preporučam da odmah zamijeniš, ne mora biti da će se nešto dogoditi, ali ako se dogodi može biti jako opasno (npr. imao sam slučaj kada je opruga pukla i zablokirala kotač te se više nije moglo skretat, sva sreća pa se to nije dogodilo u vožnji).
I da, obavezno mijenjaj u paru.


Vrh
   
PostPostano: čet srp 06, 2017 11:37 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet srp 10, 2014 2:01 pm
Postovi: 73
Vozi: XC60 D5 AWD SUMMUM
Lokacija: Zagreb
Ja sam kupio u Motor dihtu za XC60 1170 kuna par. Isti proizvođač kao i originalni Volvo.

_________________
Keep calm and drive a Volvo


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 4 posta ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan