Sada je: čet ožu 28, 2024 10:31 am.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: čet stu 24, 2016 3:27 pm 
Offline

Pridružen/a: sri stu 23, 2016 8:21 am
Postovi: 14
Vozi: Volvo v50 2.0D 2007
Lokacija: Istra - Pazin
Pozdrav svima

Odmah prvi post i odmah problem! :(

kao što je već navedeno Riječ je o V50 2.0D 2007 god 175k km, u posljednjih 1000km narasla mi je razina ulja skoro 3 cm, vodu ne troši a ulje miriše po nafti, kod posjeta jednom neovlaštenom servisu - tip je rekao da su vjerojatno injektori(testiranje svakog injektora 300 kn) pa sam se odlučio na mjenjanje ulja i odgodu problema, proučavanjem interneta i raznih foruma čitam o mogućem zaštopanom DPF filtru i neispravnom senzoru pritiska u DPF-u zna li netko nešto o tom problemu i koji bi mogao biti uzrok?

da napomenem i još jedan simptom, u posljednje vrijeme drastično se je povećala i potrošnja (od cca 600 km po tanku do cca 450-500)

P.S.
Naručio sam si neki kineski Volvo DICE da si mogu sitnije kvarove i održavanja sam riješavati... Jedva čekam da stigne :)

Srdačan pozdrav
Martin F.


Vrh
   
PostPostano: čet stu 24, 2016 11:02 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Taj kineski dice ne valja ,ja znam komu su dva riknula u kratkom vremenu, a sa ovim problemom se nebi igrao nego pod hitno nekomu tko ima original dijagnostiku, ako si iz ZG-a javi se meni


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: pet stu 25, 2016 10:53 am 
Offline

Pridružen/a: pon tra 25, 2016 1:35 pm
Postovi: 32
Vozi: Volvo s40
Taj problem sam i ja imao sa S40 2.0D 2008. godiste, isto sam imao 170 tkm. Jako mi je rasla razina ulja i cesto se javljala regeneracija dpf-a. Potrosnja je isto dosta narasla. Odlucio sam DPF software-ski i fizicki ukloniti. Nakon toga potrosna mi je pala na kombiniranoj voznji na 6l, auto ljepse ide i bolje vuce. I nemam vise problema sa uljom, to je najbitnije. Tako po tome sta si napisal ja mislim da je to to.


Vrh
   
PostPostano: pet stu 25, 2016 11:34 am 
Offline

Pridružen/a: sri stu 23, 2016 8:21 am
Postovi: 14
Vozi: Volvo v50 2.0D 2007
Lokacija: Istra - Pazin
Zahvaljujem na konkretnom odgovoru, serviser mi je i to predložio - da mi javlja visoki pritisak u DPF-u i da bi bilo najbolje ga maknuti... Najvjerojatnije ću to i učiniti :)

Sent from my MI 4W using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: pet stu 25, 2016 11:52 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Ja jučer bas na sestrinom C 70 isto 2.0 D mijenjao senzor jer se upalila poruka greška motora,dijagnostika pokazala na ugašenom autu da je tlak u dpf-u 46 hpa i (kad sam otpojio crijeva od dpf-) ulje je ok , a nije ni onda kad je bas dpf bio zaštopan, ( pisalo u vidi da je nečisto ulje, a auto da treba servis) zbog učestalih neuspješnih regeneracija,prvi put za 13000 km i poslije za 6000 skinut dpf i kod Laste očišćen i od onda nema problema, sigurno ima već 60-70000 km, auto sad ima 212000 km


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: čet pro 08, 2016 11:21 am 
Offline

Pridružen/a: sri stu 23, 2016 8:21 am
Postovi: 14
Vozi: Volvo v50 2.0D 2007
Lokacija: Istra - Pazin
Evo da vam javim, slijedom vaših odgovora - otišao na autoput i vozio bez veze na 4000 okretaja 45 minuta i pratio kako se pali-gasi regeneracija i sada već 500 km ulje u redu i potrošnja normalizirana - očito je bio dpf zaštopan P.S. Volvo dice zaustavljen na carini :(

Sent from my MI 4W using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: čet pro 08, 2016 1:12 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
To prvi put čujem da mozes u vožnji pratiti na dijagnostici regeneraciju , ona se u pravilu uvijek pali prisilno na mjestu i ako tu nema pomoći dpf dolje i na čišćenje , jer ako je jako zaštopan kratko će trajati a da opet ne počne hebat


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: čet pro 08, 2016 2:05 pm 
Offline

Pridružen/a: sri stu 23, 2016 8:21 am
Postovi: 14
Vozi: Volvo v50 2.0D 2007
Lokacija: Istra - Pazin
Pozdrav,
regeneracija se sama pokrene kad se zadovolje određeni uvjeti, a istu je moguće pratiti po potrošnji, jer skoči 30-40% i promjeni se zvuk motora... Kad je prestalo uključivati regeneraciju, zaključio sam da je dpf pročišćen. Martin

Sent from my MI 4W using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: sri lip 14, 2017 2:20 pm 
Offline

Pridružen/a: sri stu 23, 2016 8:21 am
Postovi: 14
Vozi: Volvo v50 2.0D 2007
Lokacija: Istra - Pazin
Pozdrav svima

Mali update
Volvo je sada na 183.000 km i nakon konstantnog dizanja razine ulja, i zamjene ulja svakih cca 4-5000 km odlučio na malo jači servis - a to je značilo repariranje 3 dizne i jedna promijenjena, likvidiranje DPF - a i rezultati su - prosječna potrošnja pala sa 6.7 prosječne na 5.3 litara, auto povremeno malo zadimi kod jačeg dodavanja gasa ali zanemarivo, povremeno zatrza, ali to je radio i prije pa nebitno...
Nadam se još mnogo ugodih kilometara sa PU-SA -om

Martin


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan