Sada je: čet tra 18, 2024 7:55 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: čet kol 18, 2016 7:15 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet ožu 20, 2008 8:44 am
Postovi: 300
Lokacija: Bjelovar
Na servisu sam promijenio ,selene, kugle, štangice balansa, krajnike. Napravljena je optika, no kada auto opteretim s dvije ili tri osobe ,kod nakretanja auta i prelaskom preko dubljih rupa auto škripi, kad se sam vozim ne čuje se toliko. Kod kretanja se čuje pucketanje ,ali samo jednom ne više pucketanja za redom. Amortizeri su ok ,sva četiri promjenjena prije 2 god. i ok drže. Na stražnjem kraju jednio do sada nije ništa mjenjano.

Da li ima netko možda iskustava s ovakvim pojavama :)

_________________
Volvo S40
2.4 Summum
model 2005.


Vrh
   
PostPostano: čet kol 18, 2016 9:01 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3801
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Krckanje kod kretanja su poluosovine, probaj dotegnuti centralni šeraf, mada u 90% slučajeva nije do njega, nego baš zglobovi rade takav zvuk


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: pet kol 19, 2016 12:47 am 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: uto tra 20, 2010 9:59 am
Postovi: 178
Vozi: V50 2.0D 2004g.
Lokacija: Moslavina
Meni je na V50 2.0D 2004. , kad sam ga kupio tak' lupilo svaki put kod kretanja, pa sam skužio da je doljnji nosač motora (stražnji, u sredini prema kabini) potrgan, olabavila guma i napukla. Isto nekakav "silent block". Taj nosač ublažava naprezanja veze motora s šasijom u horizontalnoj ravnini, pa se zato osjeti kod pokretanja, a čulo se udaraca i u vožnji po rupama. Ne sjećam se da li se vidi u kakvom je stanju i bez skidanja doljnje zaštitne plastike, a kad sam ga zamijenio (>200 kn), sve je bilo OK bar pet godina. Sad ga opet po malo čujem, ali beznačajno još.


Vrh
   
PostPostano: pet kol 19, 2016 8:28 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet ožu 20, 2008 8:44 am
Postovi: 300
Lokacija: Bjelovar
Taj semering je vec popravljan prije 3 godine. To pucketanje se najvise cuje kada krenem naprijed u prvoj vrlo malom brzinom,i ubacim u rikverc i krecem unatrag ,a auto jos ide lagano naprijed,dakle kod te promjene kretanjq naprjed natrag. Znam da to nije bas zdravo tako voziti ,trebalo bi kocnicom zaustaviti auto u potpunosti pa onda natrag. Dakle tada se cuje i cuje se kad se auto nakon duzeg stajanja upali i krene pucketanje kod pustanja kvacila. Ali kad to idem drugi put raditi onda se ne cuje. :)

_________________
Volvo S40
2.4 Summum
model 2005.


Vrh
   
PostPostano: pet kol 19, 2016 8:32 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet ožu 20, 2008 8:44 am
Postovi: 300
Lokacija: Bjelovar
Vise me brine ponovno lupanje i skripanje koje se cuje samo kad ima vise osoba u autu. Na prednjem kraju su jos samo salice na amortizerima stare. Ostalo je sve novo, i jedan nosac motora je novi ,onaj lijevi uljni. Ostali su jos tvornicki. Ostaje mi jos straznji kraj auta za pregledati i slagati,jer vise ne znam otkud zvukovi stizu.

_________________
Volvo S40
2.4 Summum
model 2005.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan